Proroctvo Mayov sa nenaplnilo

Sobota, 29 december 2012

Koniec sveta sa nekonal, takže napríklad v Mexiku či Guatemale mohli 21. decembra 2012 búrlivo oslavovali príchod inej novej éry. Tento dátum pochádza z historických záznamov, ktoré zanechali Mayovia pred viac ako tisícročím. Práve 21. december 2012 v mayskom kalendári sa roky interpretoval ako proroctvo o konci sveta.

Mini v Guatemale
Mayský kalendár otvára v Guatemale začiatok éry pre Mini, ktoré sa tu dobre predávajú

V Guatemale sa viac ako polovica populácie považuje za priamych predkov Mayov a už mesiace sa miestni obyvatelia spolu s turistami z ceklého sveta pripravovali osláviť 21. december na pôsobivom archeologickom mieste Mayov, v Tikale. Niekdajšie centrum mayskej civilizácie bolo miestom osláv. Napriek ľudovej povere tento kľúčový dátum neznamenal koniec sveta. Naopak, pre značku Mini je zrodením novej éry.

Britský výrobca prémiových malých áut má v súčasnosti zastúpenie aj v regióne strednej a južnej Ameriky. Tento rok sa predaj zvýšil na viac ako 7350 modelov značky Mini, čo je približne o deväť percent viac ako v roku 2011. Len v Mexiku sa od začiatku tohto roka predalo viac než 3400 modelov, čo je v porovnaní s rokom 2011 navýšenie o 28,5 percenta.

V Guatemale je uvedenie Mini relatívne čerstvá záležitosť. Prvé Mini prišli do tejto 15 miliónovej krajiny až v roku 2010, zatiaľ čo BMW tu predáva svoje autá už päť desaťročí.

Mayský kalendár otvára v Guatemale začiatok éry pre značku Mini. Dobre idú na odbyt, od klasických trojdverových až po Clubman a Convertible, končiac pri Coupé a Roadsteri. Najlepšie sa tu však v súčasnosti predáva Mini Countryman, ktorý s pohonom všetkých kolies je ideálny na drsné cesty v okolí mesta Tikale, ktoré patrí medzi najväčšie turistické atrakcie v Guatemale.

Mini v Guatemale Mini v Guatemale Mini v Guatemale
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.