Proroctvo Mayov sa nenaplnilo

Sobota, 29 december 2012

Koniec sveta sa nekonal, takže napríklad v Mexiku či Guatemale mohli 21. decembra 2012 búrlivo oslavovali príchod inej novej éry. Tento dátum pochádza z historických záznamov, ktoré zanechali Mayovia pred viac ako tisícročím. Práve 21. december 2012 v mayskom kalendári sa roky interpretoval ako proroctvo o konci sveta.

Mini v Guatemale
Mayský kalendár otvára v Guatemale začiatok éry pre Mini, ktoré sa tu dobre predávajú

V Guatemale sa viac ako polovica populácie považuje za priamych predkov Mayov a už mesiace sa miestni obyvatelia spolu s turistami z ceklého sveta pripravovali osláviť 21. december na pôsobivom archeologickom mieste Mayov, v Tikale. Niekdajšie centrum mayskej civilizácie bolo miestom osláv. Napriek ľudovej povere tento kľúčový dátum neznamenal koniec sveta. Naopak, pre značku Mini je zrodením novej éry.

Britský výrobca prémiových malých áut má v súčasnosti zastúpenie aj v regióne strednej a južnej Ameriky. Tento rok sa predaj zvýšil na viac ako 7350 modelov značky Mini, čo je približne o deväť percent viac ako v roku 2011. Len v Mexiku sa od začiatku tohto roka predalo viac než 3400 modelov, čo je v porovnaní s rokom 2011 navýšenie o 28,5 percenta.

V Guatemale je uvedenie Mini relatívne čerstvá záležitosť. Prvé Mini prišli do tejto 15 miliónovej krajiny až v roku 2010, zatiaľ čo BMW tu predáva svoje autá už päť desaťročí.

Mayský kalendár otvára v Guatemale začiatok éry pre značku Mini. Dobre idú na odbyt, od klasických trojdverových až po Clubman a Convertible, končiac pri Coupé a Roadsteri. Najlepšie sa tu však v súčasnosti predáva Mini Countryman, ktorý s pohonom všetkých kolies je ideálny na drsné cesty v okolí mesta Tikale, ktoré patrí medzi najväčšie turistické atrakcie v Guatemale.

Mini v Guatemale Mini v Guatemale Mini v Guatemale
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.