Prvá Micra má už svojho majiteľa

Piatok, 03 december 2010

Štvrtú generáciu mestského automobilu Nissan Micra uviedlo slovenské zastúpenie importéra na náš trh koncom októbra. Prvé kusy prišli k nám v týchto dňoch a novú Micru už odovzdal najväčší slovenský predajca Auto-Impex prvému zákazníkovi.

Nissan Micra štvrtej generácie
Nissan Micra štvrtej generácie je predajne najúspešnejším modelom japonskej automobilky. Za tridsať rokov sa ho len v Európe predalo tri milióny kusov.

Uvedeniu novej generácie Nissanu Micra na európske trhy predchádzali tri predchádzajúce úspešné generácie, jeden titul európske Auto roku 1993 a 3 milióny predaných kusov len v Európe. Počas takmer 30 rokov na cestách po celom svete si získala Micra množstvo priaznivcov hlavne vďaka výborným jazdným vlastnostiam a technológiám, ktoré prináša.

Novú Micru odovzdal prvému majiteľovi v Trnave. Zákazník hľadal malé rodinné auto vhodné do mesta pre štvorčlennú rodinu, ktoré by ponúkalo nízku spotrebu pri čo najvyššom výkone. Pôvodne ho zamýšľal kúpiť pre svoju manželku, keďže si ho však Micra svojimi vlastnosťami získala, využíva ju sám.

Micra štvrtej generácie je prvým malým Nissanom, ktorý používa novú platformu "V". Zároveň ju ako prvú poháňa jeden z dvojice vyspelých trojvalcových zážihových motorov s objemom 1,2 l a nízkou spotrebou a tvorbou emisií – iba 95 g/km. Modelový rad ponúka dve možnosti prevodoviek - buď päťstupňovú manuálnu alebo kompaktnú s plynulo meniteľným prevodom CVT. Všetky modelové rady štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu a elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý sa v segmente mestských vozidiel bežne nedodáva.

Novinkou je parkovací asistent, nazývaný tiež merač parkovacieho miesta. Ten automaticky meria potenciálne parkovacie miesto a radí vodičovi, či sa do neho vozidlo vojde alebo nie. Nissan Micra tak ponúka výhody malého mestského vozidla vhodného aj pre slovenské mestá.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.