Prvá Micra má už svojho majiteľa

Piatok, 03 december 2010

Štvrtú generáciu mestského automobilu Nissan Micra uviedlo slovenské zastúpenie importéra na náš trh koncom októbra. Prvé kusy prišli k nám v týchto dňoch a novú Micru už odovzdal najväčší slovenský predajca Auto-Impex prvému zákazníkovi.

Nissan Micra štvrtej generácie
Nissan Micra štvrtej generácie je predajne najúspešnejším modelom japonskej automobilky. Za tridsať rokov sa ho len v Európe predalo tri milióny kusov.

Uvedeniu novej generácie Nissanu Micra na európske trhy predchádzali tri predchádzajúce úspešné generácie, jeden titul európske Auto roku 1993 a 3 milióny predaných kusov len v Európe. Počas takmer 30 rokov na cestách po celom svete si získala Micra množstvo priaznivcov hlavne vďaka výborným jazdným vlastnostiam a technológiám, ktoré prináša.

Novú Micru odovzdal prvému majiteľovi v Trnave. Zákazník hľadal malé rodinné auto vhodné do mesta pre štvorčlennú rodinu, ktoré by ponúkalo nízku spotrebu pri čo najvyššom výkone. Pôvodne ho zamýšľal kúpiť pre svoju manželku, keďže si ho však Micra svojimi vlastnosťami získala, využíva ju sám.

Micra štvrtej generácie je prvým malým Nissanom, ktorý používa novú platformu "V". Zároveň ju ako prvú poháňa jeden z dvojice vyspelých trojvalcových zážihových motorov s objemom 1,2 l a nízkou spotrebou a tvorbou emisií – iba 95 g/km. Modelový rad ponúka dve možnosti prevodoviek - buď päťstupňovú manuálnu alebo kompaktnú s plynulo meniteľným prevodom CVT. Všetky modelové rady štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu a elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý sa v segmente mestských vozidiel bežne nedodáva.

Novinkou je parkovací asistent, nazývaný tiež merač parkovacieho miesta. Ten automaticky meria potenciálne parkovacie miesto a radí vodičovi, či sa do neho vozidlo vojde alebo nie. Nissan Micra tak ponúka výhody malého mestského vozidla vhodného aj pre slovenské mestá.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.