Prvá Micra má už svojho majiteľa

Piatok, 03 december 2010

Štvrtú generáciu mestského automobilu Nissan Micra uviedlo slovenské zastúpenie importéra na náš trh koncom októbra. Prvé kusy prišli k nám v týchto dňoch a novú Micru už odovzdal najväčší slovenský predajca Auto-Impex prvému zákazníkovi.

Nissan Micra štvrtej generácie
Nissan Micra štvrtej generácie je predajne najúspešnejším modelom japonskej automobilky. Za tridsať rokov sa ho len v Európe predalo tri milióny kusov.

Uvedeniu novej generácie Nissanu Micra na európske trhy predchádzali tri predchádzajúce úspešné generácie, jeden titul európske Auto roku 1993 a 3 milióny predaných kusov len v Európe. Počas takmer 30 rokov na cestách po celom svete si získala Micra množstvo priaznivcov hlavne vďaka výborným jazdným vlastnostiam a technológiám, ktoré prináša.

Novú Micru odovzdal prvému majiteľovi v Trnave. Zákazník hľadal malé rodinné auto vhodné do mesta pre štvorčlennú rodinu, ktoré by ponúkalo nízku spotrebu pri čo najvyššom výkone. Pôvodne ho zamýšľal kúpiť pre svoju manželku, keďže si ho však Micra svojimi vlastnosťami získala, využíva ju sám.

Micra štvrtej generácie je prvým malým Nissanom, ktorý používa novú platformu "V". Zároveň ju ako prvú poháňa jeden z dvojice vyspelých trojvalcových zážihových motorov s objemom 1,2 l a nízkou spotrebou a tvorbou emisií – iba 95 g/km. Modelový rad ponúka dve možnosti prevodoviek - buď päťstupňovú manuálnu alebo kompaktnú s plynulo meniteľným prevodom CVT. Všetky modelové rady štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu a elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý sa v segmente mestských vozidiel bežne nedodáva.

Novinkou je parkovací asistent, nazývaný tiež merač parkovacieho miesta. Ten automaticky meria potenciálne parkovacie miesto a radí vodičovi, či sa do neho vozidlo vojde alebo nie. Nissan Micra tak ponúka výhody malého mestského vozidla vhodného aj pre slovenské mestá.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.