Prvá Micra má už svojho majiteľa

Piatok, 03 december 2010

Štvrtú generáciu mestského automobilu Nissan Micra uviedlo slovenské zastúpenie importéra na náš trh koncom októbra. Prvé kusy prišli k nám v týchto dňoch a novú Micru už odovzdal najväčší slovenský predajca Auto-Impex prvému zákazníkovi.

Nissan Micra štvrtej generácie
Nissan Micra štvrtej generácie je predajne najúspešnejším modelom japonskej automobilky. Za tridsať rokov sa ho len v Európe predalo tri milióny kusov.

Uvedeniu novej generácie Nissanu Micra na európske trhy predchádzali tri predchádzajúce úspešné generácie, jeden titul európske Auto roku 1993 a 3 milióny predaných kusov len v Európe. Počas takmer 30 rokov na cestách po celom svete si získala Micra množstvo priaznivcov hlavne vďaka výborným jazdným vlastnostiam a technológiám, ktoré prináša.

Novú Micru odovzdal prvému majiteľovi v Trnave. Zákazník hľadal malé rodinné auto vhodné do mesta pre štvorčlennú rodinu, ktoré by ponúkalo nízku spotrebu pri čo najvyššom výkone. Pôvodne ho zamýšľal kúpiť pre svoju manželku, keďže si ho však Micra svojimi vlastnosťami získala, využíva ju sám.

Micra štvrtej generácie je prvým malým Nissanom, ktorý používa novú platformu "V". Zároveň ju ako prvú poháňa jeden z dvojice vyspelých trojvalcových zážihových motorov s objemom 1,2 l a nízkou spotrebou a tvorbou emisií – iba 95 g/km. Modelový rad ponúka dve možnosti prevodoviek - buď päťstupňovú manuálnu alebo kompaktnú s plynulo meniteľným prevodom CVT. Všetky modelové rady štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu a elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý sa v segmente mestských vozidiel bežne nedodáva.

Novinkou je parkovací asistent, nazývaný tiež merač parkovacieho miesta. Ten automaticky meria potenciálne parkovacie miesto a radí vodičovi, či sa do neho vozidlo vojde alebo nie. Nissan Micra tak ponúka výhody malého mestského vozidla vhodného aj pre slovenské mestá.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.