Prvá Micra má už svojho majiteľa

Piatok, 03 december 2010

Štvrtú generáciu mestského automobilu Nissan Micra uviedlo slovenské zastúpenie importéra na náš trh koncom októbra. Prvé kusy prišli k nám v týchto dňoch a novú Micru už odovzdal najväčší slovenský predajca Auto-Impex prvému zákazníkovi.

Nissan Micra štvrtej generácie
Nissan Micra štvrtej generácie je predajne najúspešnejším modelom japonskej automobilky. Za tridsať rokov sa ho len v Európe predalo tri milióny kusov.

Uvedeniu novej generácie Nissanu Micra na európske trhy predchádzali tri predchádzajúce úspešné generácie, jeden titul európske Auto roku 1993 a 3 milióny predaných kusov len v Európe. Počas takmer 30 rokov na cestách po celom svete si získala Micra množstvo priaznivcov hlavne vďaka výborným jazdným vlastnostiam a technológiám, ktoré prináša.

Novú Micru odovzdal prvému majiteľovi v Trnave. Zákazník hľadal malé rodinné auto vhodné do mesta pre štvorčlennú rodinu, ktoré by ponúkalo nízku spotrebu pri čo najvyššom výkone. Pôvodne ho zamýšľal kúpiť pre svoju manželku, keďže si ho však Micra svojimi vlastnosťami získala, využíva ju sám.

Micra štvrtej generácie je prvým malým Nissanom, ktorý používa novú platformu "V". Zároveň ju ako prvú poháňa jeden z dvojice vyspelých trojvalcových zážihových motorov s objemom 1,2 l a nízkou spotrebou a tvorbou emisií – iba 95 g/km. Modelový rad ponúka dve možnosti prevodoviek - buď päťstupňovú manuálnu alebo kompaktnú s plynulo meniteľným prevodom CVT. Všetky modelové rady štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu a elektronický stabilizačný systém ESP, ktorý sa v segmente mestských vozidiel bežne nedodáva.

Novinkou je parkovací asistent, nazývaný tiež merač parkovacieho miesta. Ten automaticky meria potenciálne parkovacie miesto a radí vodičovi, či sa do neho vozidlo vojde alebo nie. Nissan Micra tak ponúka výhody malého mestského vozidla vhodného aj pre slovenské mestá.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.