Prvý majiteľ Chevroleta Volt v Európe

Utorok, 20 marec 2012

Titulom Auto roka ovenčené modely Chevrolet Volt a Opel Ampera si nachádzajú svojich prvých majiteľov. Nový Volt smeruje k svojmu prvému európskemu zákazníkovi. Je ním Emanuel Probst, podnikateľ so záľubou v káve a automobiloch.

Chevrolet Volt
Prvým majiteľom nového elektrického Chevroletu Volt predaného v Európe je švajčiarsky podnikateľ Emanuel Probst. Podľa neho je Volt najlepšie riešenie pre planétu Zem.

Tým, že si švajčiarsky podnikateľ, generálny manažér svetoznámeho švajčiarskeho výrobcu strojov na prípravu espressa a kávy, spoločnosti JURA, kúpil elektrický Chevrolet Volt s predĺženým dojazdom, znížil tak svoju závislosť na benzíne a dal tiež priechod svojej vášni – presadzovaniu elektrických vozidiel.

"Volt je pre mňa úžasný tým, že je prvým svojho druhu," vyznáva sa Emanuel Probst. "Je to prelomová konštrukcia, ktorá poskytuje výhody pre reálny život bez ovplyvnenia životného štýlu. Je to jednoducho v súčasnosti najlepšie riešenie na tejto planéte."

Chevrolet Volt je európskym Car of the Year na rok 2012. Titul mu oficiálne (spolu s Oplom Ampera) udelila na autosalóne v Ženeve porota 59 nezávislých automobilových porotcov - novinárov z 23 európskych krajín. S jazdným dosahom vyše 500 kilometrov pri plnom nabití je Chevrolet Volt alternatívou ako k hybridom, tak k vozidlám poháňaným len z batérií.

Chevrolet Volt je prvý elektrický automobil bez obmedzenia dojazdu. Keď sa po približne 80 kilometroch minie energia z batérií, začne pracovať 1,4litrový benzínový motor a generuje elektrickú energiu pre pohonnú jednotku. Tým predĺži jazdný dosah Volta na vyše 500 kilometrov. Na nabitie je možné Volt pripojiť do ktorejkoľvek 230 V zásuvky.

Volt dokáže plniť požiadavky na každodenné jazdy až 80 percent európskych vodičov. Je schopný prejsť 40 až 80 kilometrov na elektrickú energiu uloženú vo svojich batériách, pričom nevytvorí žiadne emisie CO2. Volt nepozná kompromisy ani v oblasti bezpečnosti, keď v testoch Euro NCAP získal najvyššie hodnotenie 5 hviezdičkami.

Autor: J. Godberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.