Prvý majiteľ Chevroleta Volt v Európe

Utorok, 20 marec 2012

Titulom Auto roka ovenčené modely Chevrolet Volt a Opel Ampera si nachádzajú svojich prvých majiteľov. Nový Volt smeruje k svojmu prvému európskemu zákazníkovi. Je ním Emanuel Probst, podnikateľ so záľubou v káve a automobiloch.

Chevrolet Volt
Prvým majiteľom nového elektrického Chevroletu Volt predaného v Európe je švajčiarsky podnikateľ Emanuel Probst. Podľa neho je Volt najlepšie riešenie pre planétu Zem.

Tým, že si švajčiarsky podnikateľ, generálny manažér svetoznámeho švajčiarskeho výrobcu strojov na prípravu espressa a kávy, spoločnosti JURA, kúpil elektrický Chevrolet Volt s predĺženým dojazdom, znížil tak svoju závislosť na benzíne a dal tiež priechod svojej vášni – presadzovaniu elektrických vozidiel.

"Volt je pre mňa úžasný tým, že je prvým svojho druhu," vyznáva sa Emanuel Probst. "Je to prelomová konštrukcia, ktorá poskytuje výhody pre reálny život bez ovplyvnenia životného štýlu. Je to jednoducho v súčasnosti najlepšie riešenie na tejto planéte."

Chevrolet Volt je európskym Car of the Year na rok 2012. Titul mu oficiálne (spolu s Oplom Ampera) udelila na autosalóne v Ženeve porota 59 nezávislých automobilových porotcov - novinárov z 23 európskych krajín. S jazdným dosahom vyše 500 kilometrov pri plnom nabití je Chevrolet Volt alternatívou ako k hybridom, tak k vozidlám poháňaným len z batérií.

Chevrolet Volt je prvý elektrický automobil bez obmedzenia dojazdu. Keď sa po približne 80 kilometroch minie energia z batérií, začne pracovať 1,4litrový benzínový motor a generuje elektrickú energiu pre pohonnú jednotku. Tým predĺži jazdný dosah Volta na vyše 500 kilometrov. Na nabitie je možné Volt pripojiť do ktorejkoľvek 230 V zásuvky.

Volt dokáže plniť požiadavky na každodenné jazdy až 80 percent európskych vodičov. Je schopný prejsť 40 až 80 kilometrov na elektrickú energiu uloženú vo svojich batériách, pričom nevytvorí žiadne emisie CO2. Volt nepozná kompromisy ani v oblasti bezpečnosti, keď v testoch Euro NCAP získal najvyššie hodnotenie 5 hviezdičkami.

Autor: J. Godberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.