Prvý majiteľ Chevroleta Volt v Európe

Utorok, 20 marec 2012

Titulom Auto roka ovenčené modely Chevrolet Volt a Opel Ampera si nachádzajú svojich prvých majiteľov. Nový Volt smeruje k svojmu prvému európskemu zákazníkovi. Je ním Emanuel Probst, podnikateľ so záľubou v káve a automobiloch.

Chevrolet Volt
Prvým majiteľom nového elektrického Chevroletu Volt predaného v Európe je švajčiarsky podnikateľ Emanuel Probst. Podľa neho je Volt najlepšie riešenie pre planétu Zem.

Tým, že si švajčiarsky podnikateľ, generálny manažér svetoznámeho švajčiarskeho výrobcu strojov na prípravu espressa a kávy, spoločnosti JURA, kúpil elektrický Chevrolet Volt s predĺženým dojazdom, znížil tak svoju závislosť na benzíne a dal tiež priechod svojej vášni – presadzovaniu elektrických vozidiel.

"Volt je pre mňa úžasný tým, že je prvým svojho druhu," vyznáva sa Emanuel Probst. "Je to prelomová konštrukcia, ktorá poskytuje výhody pre reálny život bez ovplyvnenia životného štýlu. Je to jednoducho v súčasnosti najlepšie riešenie na tejto planéte."

Chevrolet Volt je európskym Car of the Year na rok 2012. Titul mu oficiálne (spolu s Oplom Ampera) udelila na autosalóne v Ženeve porota 59 nezávislých automobilových porotcov - novinárov z 23 európskych krajín. S jazdným dosahom vyše 500 kilometrov pri plnom nabití je Chevrolet Volt alternatívou ako k hybridom, tak k vozidlám poháňaným len z batérií.

Chevrolet Volt je prvý elektrický automobil bez obmedzenia dojazdu. Keď sa po približne 80 kilometroch minie energia z batérií, začne pracovať 1,4litrový benzínový motor a generuje elektrickú energiu pre pohonnú jednotku. Tým predĺži jazdný dosah Volta na vyše 500 kilometrov. Na nabitie je možné Volt pripojiť do ktorejkoľvek 230 V zásuvky.

Volt dokáže plniť požiadavky na každodenné jazdy až 80 percent európskych vodičov. Je schopný prejsť 40 až 80 kilometrov na elektrickú energiu uloženú vo svojich batériách, pričom nevytvorí žiadne emisie CO2. Volt nepozná kompromisy ani v oblasti bezpečnosti, keď v testoch Euro NCAP získal najvyššie hodnotenie 5 hviezdičkami.

Autor: J. Godberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.