Prvý majiteľ Chevroleta Volt v Európe

Utorok, 20 marec 2012

Titulom Auto roka ovenčené modely Chevrolet Volt a Opel Ampera si nachádzajú svojich prvých majiteľov. Nový Volt smeruje k svojmu prvému európskemu zákazníkovi. Je ním Emanuel Probst, podnikateľ so záľubou v káve a automobiloch.

Chevrolet Volt
Prvým majiteľom nového elektrického Chevroletu Volt predaného v Európe je švajčiarsky podnikateľ Emanuel Probst. Podľa neho je Volt najlepšie riešenie pre planétu Zem.

Tým, že si švajčiarsky podnikateľ, generálny manažér svetoznámeho švajčiarskeho výrobcu strojov na prípravu espressa a kávy, spoločnosti JURA, kúpil elektrický Chevrolet Volt s predĺženým dojazdom, znížil tak svoju závislosť na benzíne a dal tiež priechod svojej vášni – presadzovaniu elektrických vozidiel.

"Volt je pre mňa úžasný tým, že je prvým svojho druhu," vyznáva sa Emanuel Probst. "Je to prelomová konštrukcia, ktorá poskytuje výhody pre reálny život bez ovplyvnenia životného štýlu. Je to jednoducho v súčasnosti najlepšie riešenie na tejto planéte."

Chevrolet Volt je európskym Car of the Year na rok 2012. Titul mu oficiálne (spolu s Oplom Ampera) udelila na autosalóne v Ženeve porota 59 nezávislých automobilových porotcov - novinárov z 23 európskych krajín. S jazdným dosahom vyše 500 kilometrov pri plnom nabití je Chevrolet Volt alternatívou ako k hybridom, tak k vozidlám poháňaným len z batérií.

Chevrolet Volt je prvý elektrický automobil bez obmedzenia dojazdu. Keď sa po približne 80 kilometroch minie energia z batérií, začne pracovať 1,4litrový benzínový motor a generuje elektrickú energiu pre pohonnú jednotku. Tým predĺži jazdný dosah Volta na vyše 500 kilometrov. Na nabitie je možné Volt pripojiť do ktorejkoľvek 230 V zásuvky.

Volt dokáže plniť požiadavky na každodenné jazdy až 80 percent európskych vodičov. Je schopný prejsť 40 až 80 kilometrov na elektrickú energiu uloženú vo svojich batériách, pričom nevytvorí žiadne emisie CO2. Volt nepozná kompromisy ani v oblasti bezpečnosti, keď v testoch Euro NCAP získal najvyššie hodnotenie 5 hviezdičkami.

Autor: J. Godberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.