Rallye Budapešť - Bamako v cieli

Piatok, 06 február 2009

Na náročnú maratónsku rallye Budapešť – Bamako cez deväť štátov Európy a Afriky odštartovala slovenská posádka manželov Ulrychovcov v polovici januára. Po pätnástich súťažných dňoch a absolvovaní 8314 kilometrov dorazili do cieľového mesta Bamako v africkom Mali.

Rallye Budapešť

Na troch predchádzajúcich ročníkoch dokázala táto bratislavská posádka Raid Adventure Teamu zvíťaziť. Tento úspech síce vo štvrtom ročníku nezopakovali, ale aj tretie pódiové miesto na náročnej trase cez dva kontinenty je veľmi pekným úspechom. Posledné kilometre absolvovali posádky v posledný januárový deň. Záverečná etapa nebola podľa aktérov ničím výnimočná a ani obzvlášť náročná, ale víťaza rallye mohli iba tipovať. Chyby v organizácii spôsobili zlyhanie prepočítavania priebežného hodnotenia, a tak až záverečné prepočítavanie v cieli dalo definitívnu odpoveď na konečné poradie. Posádka Juraj Ulrych-Daniela Ulrychová nezopakovala predchádzajúce úspechy, ale aj tretie miesto v konečnom poradí je ich veľkým úspechom.

Slovenská posádka nastupovala do tohtoročnej súťaže ako najväčší favorit. Štartovné číslo 01 na dverách ich Nissanu Navara im preto právom patrilo. Po prvej etape sa slovenská posádka držala na prvej priečke. Nešťastná bola pre nich však druhá etapa, v ktorej sa navigátorka nešťastne zranila a pokračovanie v súťaži bolo ohrozené. Strata z tohto dňa znamenala prepad na ôsme miesto, takže tretieho miesta v cieli bolo nakoniec veľkým úspechom.

Výsledky - kategória 4x4 Racing: 1. A. Lőrincz/M. Nagy, DB Team, 2. J. Turjányi/L. Zsom, A. József Nagy, Go-Go Bamako Team, 3. Juraj Ulrich/Daniela Ulrichová, Raid Adventure Team.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.