Rallye Budapešť - Bamako v cieli

Piatok, 06 február 2009

Na náročnú maratónsku rallye Budapešť – Bamako cez deväť štátov Európy a Afriky odštartovala slovenská posádka manželov Ulrychovcov v polovici januára. Po pätnástich súťažných dňoch a absolvovaní 8314 kilometrov dorazili do cieľového mesta Bamako v africkom Mali.

Rallye Budapešť

Na troch predchádzajúcich ročníkoch dokázala táto bratislavská posádka Raid Adventure Teamu zvíťaziť. Tento úspech síce vo štvrtom ročníku nezopakovali, ale aj tretie pódiové miesto na náročnej trase cez dva kontinenty je veľmi pekným úspechom. Posledné kilometre absolvovali posádky v posledný januárový deň. Záverečná etapa nebola podľa aktérov ničím výnimočná a ani obzvlášť náročná, ale víťaza rallye mohli iba tipovať. Chyby v organizácii spôsobili zlyhanie prepočítavania priebežného hodnotenia, a tak až záverečné prepočítavanie v cieli dalo definitívnu odpoveď na konečné poradie. Posádka Juraj Ulrych-Daniela Ulrychová nezopakovala predchádzajúce úspechy, ale aj tretie miesto v konečnom poradí je ich veľkým úspechom.

Slovenská posádka nastupovala do tohtoročnej súťaže ako najväčší favorit. Štartovné číslo 01 na dverách ich Nissanu Navara im preto právom patrilo. Po prvej etape sa slovenská posádka držala na prvej priečke. Nešťastná bola pre nich však druhá etapa, v ktorej sa navigátorka nešťastne zranila a pokračovanie v súťaži bolo ohrozené. Strata z tohto dňa znamenala prepad na ôsme miesto, takže tretieho miesta v cieli bolo nakoniec veľkým úspechom.

Výsledky - kategória 4x4 Racing: 1. A. Lőrincz/M. Nagy, DB Team, 2. J. Turjányi/L. Zsom, A. József Nagy, Go-Go Bamako Team, 3. Juraj Ulrich/Daniela Ulrichová, Raid Adventure Team.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.