Renault Austral ocenený titulom Autobest 2023

Štvrtok, 15 december 2022

Renault Austral, nový hybridný crossover francúzskej automobilky, si spomedzi šiestich finalistov ankety Autobest 2023 odnáša ocenenie Best Buy Car of Europe 2023, ktoré mu prisúdila porota zložená z novinárov 31 krajín sveta. Ocenený Renault Austral nahrádza v ponuke značky model Kadjar.

renault-austral
Renault Austral, víťaz ankety Autobest 2023

Porota zložená z 31 novinárov z rovnakého počtu krajín zvolila v ankete Autobest 2023 model Austral za jej víťaza. Podľa nej model Austral najlepšie spĺňa kritériá európskych spotrebiteľov. Rok predtým dostal Austral ocenenie Smartbest 2023.

Smartbest 2023 získal nový model Austral za dokonalosť multimediálneho infotainmentu OpenR Link prepojeného s Google Automotive Services, vďaka čomu je Austral najlepšie prepojeným autom v Európe.

Predaj modelu Austral sa začal v novembri 2022 v Španielsku a potom aj vo Francúzsku. Francúzska automobilka sa ním usiluje získať späť vedúce postavenie značky Renault v segmente C-SUV. Zameriava sa na zákazníkov, ktorí hľadajú výrazné vozidlo vyjadrujúce status.

Nový Austral ponúka to najlepšie z technológie za pomoci 32 jazdných doplnkov, ďalej pokročilý systém Renault 4Control a multimediálnu obrazovku OpenR Link. Tá obsahuje to najlepšie zo služieb a aplikácií Google a plne hybridný motor E-Tech s výkonom 200 koní.

Radosť zo zisku ocenenia Autobest 2023 komentoval prevádzkový riaditeľ spoločnosti Renault Fabrice Cambolive: "Nové SUV segmentu C je dokonalou syntézou toho najlepšieho zo sveta mestských áut a mimoriadne účinného hybridného motora schopného prekonať dlhé vzdialenosti bez nabíjania. S OpenR Link a Google Automotive Services ponúka Austral tie najlepšie služby, konektivitu a aplikácie."

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.