Renault Clio 4G : naj supermini

Streda, 30 január 2013

To, že aj malé auto môže byť bezpečné, svedčí najnovšie ocenenie pre Renault Clio štvrtej generácie. Dostalo sa mu ho od agentúry Euro NCAP, ktorá najnovší malý hatchback z dielne Renaultu vyhodnotila ako najbezpečnejšie auto v segmente malé autá.

Renault Clio
Renault Clio sa od 23. januára tohto roku môže pýšiť titulom Najlepšie supermini 2012

Ocenenie Najlepšie supermini 2012 pre Renault Clio štvrtej generácie má základ v maximálnej bezpečnosti podľa sprísnených kritérií Euro NCAP. Vo svojej triede získalo nové Clio najvyššie ohodnotenie v kritériách ochrany detí, chodcov a vybavením bezpečnostnými prvkami.

Ocenenie je dôkazom dôslednosti automobilky Renault na poli aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Clio počas svojej existencie neustále prinášalo prvky bezpečnostnej výbavy, ktoré boli dovtedy výsadou len v prémiových segmentoch.Hodnotenie na úrovni 85 % katapultuje nové Clio na najvyššiu priečku v segmente a zabezpečilo mu titul Najlepšie supermini 2012.

Model Clio má už v základe bezpečnostné prvky ako ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdnej sily a asistenčným systémom bŕzd, elektronický stabilizačný systém ESP s protipreklzovým systémom ASR a kontrolou nedotáčavosti CSV, či tempomat s obmedzovačom rýchlosti.

Za pasívnu bezpečnosť vďačí Clio zosilnenej štruktúre karosérie, ktorá profituje z použitia vysokopevnostnej ocele. Má adaptabilné airbagy vodiča a spolujazdca, bočné airbagy vpredu, systém kontroly zapnutia bezpečnostných pásov na všetkých sedadlách so zvukovou signalizáciou, bezpečnostné opierky hlavy výškovo nastaviteľné na všetkých sedadlách, systém ISOFIX na upevnenie detských sedačiek a možnosť odpojenia airbagu spolujazdca vpredu.

Všetky tieto bezpečnostné prvky sú v Renaulte Clio už v základnej výbave, spolu s asistentom rozjazdu do kopca.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.