Renault Clio 4G : naj supermini

Streda, 30 január 2013

To, že aj malé auto môže byť bezpečné, svedčí najnovšie ocenenie pre Renault Clio štvrtej generácie. Dostalo sa mu ho od agentúry Euro NCAP, ktorá najnovší malý hatchback z dielne Renaultu vyhodnotila ako najbezpečnejšie auto v segmente malé autá.

Renault Clio
Renault Clio sa od 23. januára tohto roku môže pýšiť titulom Najlepšie supermini 2012

Ocenenie Najlepšie supermini 2012 pre Renault Clio štvrtej generácie má základ v maximálnej bezpečnosti podľa sprísnených kritérií Euro NCAP. Vo svojej triede získalo nové Clio najvyššie ohodnotenie v kritériách ochrany detí, chodcov a vybavením bezpečnostnými prvkami.

Ocenenie je dôkazom dôslednosti automobilky Renault na poli aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Clio počas svojej existencie neustále prinášalo prvky bezpečnostnej výbavy, ktoré boli dovtedy výsadou len v prémiových segmentoch.Hodnotenie na úrovni 85 % katapultuje nové Clio na najvyššiu priečku v segmente a zabezpečilo mu titul Najlepšie supermini 2012.

Model Clio má už v základe bezpečnostné prvky ako ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdnej sily a asistenčným systémom bŕzd, elektronický stabilizačný systém ESP s protipreklzovým systémom ASR a kontrolou nedotáčavosti CSV, či tempomat s obmedzovačom rýchlosti.

Za pasívnu bezpečnosť vďačí Clio zosilnenej štruktúre karosérie, ktorá profituje z použitia vysokopevnostnej ocele. Má adaptabilné airbagy vodiča a spolujazdca, bočné airbagy vpredu, systém kontroly zapnutia bezpečnostných pásov na všetkých sedadlách so zvukovou signalizáciou, bezpečnostné opierky hlavy výškovo nastaviteľné na všetkých sedadlách, systém ISOFIX na upevnenie detských sedačiek a možnosť odpojenia airbagu spolujazdca vpredu.

Všetky tieto bezpečnostné prvky sú v Renaulte Clio už v základnej výbave, spolu s asistentom rozjazdu do kopca.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.