Renault Clio má Zlatý volant

Štvrtok, 15 november 2012

Renault je ďalšou značkou, ktorá získala ocenenie Zlatý volant. Tentoraz ho dostal model z kategórie malé autá – Clio. Zlatý volant sa každoročne udeľuje od roku 1976. Tento rok ho udeľovali už po 37krát.

Renault Clio
Renault Clio získal v nemeckej ankete ocenenie Zlatý volant v kategórii malé autá

Zlatý volant udeľuje porota, ktorá pozostáva z redaktorov dvoch nemeckých printových médií a ich 73 miliónov čitateľov, ako aj zo známych osobností motoristického sveta. Tohtoročný Zlatý volant je po ocenení Najlepšie sériové vozidlo, ktoré Clio získalo na medzinárodnom autosalóne v Paríži, ďalšie uznanie pre najnovší model francúzskej automobilky.

Za celé obdobie udeľovania Zlatého volantu získal Renault toto ocenenie už 10krát. Zaradil sa tak medzi najúspešnejšie značky tejto súťaže. V minulosti Zlatý volant pre Renault získali Fuego Coupé (1980), Renault 9 (1981), Renault 25 (1984), Clio (1990), druhá, tretia a štvrtá generácia modelu Espace (1991, 1997 a 2002), Renault 19 (1992), Scénic (2009) a teraz nové Clio (2012).

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.