Renault Clio má Zlatý volant

Štvrtok, 15 november 2012

Renault je ďalšou značkou, ktorá získala ocenenie Zlatý volant. Tentoraz ho dostal model z kategórie malé autá – Clio. Zlatý volant sa každoročne udeľuje od roku 1976. Tento rok ho udeľovali už po 37krát.

Renault Clio
Renault Clio získal v nemeckej ankete ocenenie Zlatý volant v kategórii malé autá

Zlatý volant udeľuje porota, ktorá pozostáva z redaktorov dvoch nemeckých printových médií a ich 73 miliónov čitateľov, ako aj zo známych osobností motoristického sveta. Tohtoročný Zlatý volant je po ocenení Najlepšie sériové vozidlo, ktoré Clio získalo na medzinárodnom autosalóne v Paríži, ďalšie uznanie pre najnovší model francúzskej automobilky.

Za celé obdobie udeľovania Zlatého volantu získal Renault toto ocenenie už 10krát. Zaradil sa tak medzi najúspešnejšie značky tejto súťaže. V minulosti Zlatý volant pre Renault získali Fuego Coupé (1980), Renault 9 (1981), Renault 25 (1984), Clio (1990), druhá, tretia a štvrtá generácia modelu Espace (1991, 1997 a 2002), Renault 19 (1992), Scénic (2009) a teraz nové Clio (2012).

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.