Renault Clio má Zlatý volant

Štvrtok, 15 november 2012

Renault je ďalšou značkou, ktorá získala ocenenie Zlatý volant. Tentoraz ho dostal model z kategórie malé autá – Clio. Zlatý volant sa každoročne udeľuje od roku 1976. Tento rok ho udeľovali už po 37krát.

Renault Clio
Renault Clio získal v nemeckej ankete ocenenie Zlatý volant v kategórii malé autá

Zlatý volant udeľuje porota, ktorá pozostáva z redaktorov dvoch nemeckých printových médií a ich 73 miliónov čitateľov, ako aj zo známych osobností motoristického sveta. Tohtoročný Zlatý volant je po ocenení Najlepšie sériové vozidlo, ktoré Clio získalo na medzinárodnom autosalóne v Paríži, ďalšie uznanie pre najnovší model francúzskej automobilky.

Za celé obdobie udeľovania Zlatého volantu získal Renault toto ocenenie už 10krát. Zaradil sa tak medzi najúspešnejšie značky tejto súťaže. V minulosti Zlatý volant pre Renault získali Fuego Coupé (1980), Renault 9 (1981), Renault 25 (1984), Clio (1990), druhá, tretia a štvrtá generácia modelu Espace (1991, 1997 a 2002), Renault 19 (1992), Scénic (2009) a teraz nové Clio (2012).

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.