Renault ekologickým lídrom v Európe

Nedeľa, 02 marec 2014

Renault je európskym ekologickým lídrom, za čo vďačí najnižším emisiám CO2. Zároveň je prvou automobilovou skupinou v Európe, ktorá pokorila hranicu 115g CO2na kilometer.

Renault Clio Eco
Francúzsky Renault vyrába autá s priemernou hodnotou CO2 len 114,7 g/km a je najekologickejšou skupinou spomedzi európskych výrobcov automobilových

Prvenstvo skupiny Renault je dôsledkom obnovy produktového portfólia, na ktorom sa podieľajú nové motory radu Energy a predaj elektrických automobilov. Skupina Renault sa tak posunula na "pole position" v Európe s priemernou hodnotou 114,7 g CO2/km na auto podľa počtu predaných osobných automobilov za rok 2013.

Na úspechu má veľký podiel portfólio obnovené o päť nových modelov, ktoré emitujú menej ako 100 g CO2/km - Twingo, nové Clio, Captur, Mégane a Dacia Sandero. V triede malých päťmiestnych dieselových áut je nové Clio Energy dCi 90 eco2 lídrom s hodnotou 83g/km. Nový Renault Clio emituje o 18,5g CO2/km menej ako model predchádzajúcej generácie. Elektrické vozidlá Renault tiež výrazne prispeli k tomuto výsledku.

Priemerná úroveň emisií CO2 na kilometer naprieč produktovým portfóliom skupiny Renault sa v roku 2013 v porovnaní s rokom 2012 zlepšila o takmer 11g – vtedy bol priemer 125,5 g/km.

"Naše prvenstvo ako trhového lídra je dôkazom, že kombinácia stratégie v oblasti motorov Energy a stratégie v oblasti elektrických automobilov prináša ovocie. Vďaka týmto inováciám skupina Renault dosahuje výrazné výsledky a plní svoj dlhodobí cieľ výrazne znižovať negatívny vplyv svojich aktivít na životné prostredie" – povedal Jean-Philippe Hermine, riaditeľ Renault Group Environmental Plan.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."