Renault Mégane opäť najrýchlejší na Nürburgringu (+ video)

Utorok, 17 jún 2014

A je to tu! Boj o rekord na Severnej slučke okruhu Nürburgring pre najrýchlejší automobil s pohonom predných kolies ukončil Renault presne tak, ako to mal v pláne. Na Severnú slučku sa vrátil s novou limitovanou edíciou modelu Mégane RS 275 Trophy R a rekord mu znovu patrí.

Renault Mégane RS 275
Najrýchlejším hatchbackom na okruhu Nürburgring je znovu Renault Mégane RS

Pripomeňme, že rekord od Renaultu, držal ho Mégane RS 265, na krátky čas prevzal Seat Leon Cupra 280. Teraz je najrýchlejším autom s pohonom predných kolies opäť Mégane, ale verzia RS 275 Trophy R. Od Leonu Cupra 280 je Mégane rýchlejší  o celé štyri sekundy.

Renault Mégane RS 275 Trophy R prešiel vzdialenosť 20,832 km za 7 minút, 54 sekúnd a 36 stotín, a to je najrýchlejší čas produkčného modelu s pohonom predných kolies. Nový Mégane RS 275 je takmer o 100 kg ľahší oproti predchádzajúcej verzii, podvozok je vybavený nastaviteľnými tlmičmi Öhlins Road&Track a špeciálne vyvinutými pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2. Práve vďaka týmto danostiam a parametrom dosiahol nový limitovaný Mégane nový traťový rekord Severnej slučky okruhu Nürburgring.

Okrem už spomenutých vylepšení má nová ultimatívna verzia Trophy R napríklad výfuk od slovinského špecialistu Akrapoviča a nemá zadné sedadlá. Nová verzia Mégane RS 275 Trophy R má výkon 275 koní (205 kW) a do predaja sa dostane iba v limitovanej edícii.

Vo Francúzsku sa objednáva od 3. júna 2014 za cenu 38 000 eur. Na Slovensku má byť nový Mégane RS 275 Trophy uvedený v priebehu leta 2014.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.