Renault Mégane opäť najrýchlejší na Nürburgringu (+ video)

Utorok, 17 jún 2014

A je to tu! Boj o rekord na Severnej slučke okruhu Nürburgring pre najrýchlejší automobil s pohonom predných kolies ukončil Renault presne tak, ako to mal v pláne. Na Severnú slučku sa vrátil s novou limitovanou edíciou modelu Mégane RS 275 Trophy R a rekord mu znovu patrí.

Renault Mégane RS 275
Najrýchlejším hatchbackom na okruhu Nürburgring je znovu Renault Mégane RS

Pripomeňme, že rekord od Renaultu, držal ho Mégane RS 265, na krátky čas prevzal Seat Leon Cupra 280. Teraz je najrýchlejším autom s pohonom predných kolies opäť Mégane, ale verzia RS 275 Trophy R. Od Leonu Cupra 280 je Mégane rýchlejší  o celé štyri sekundy.

Renault Mégane RS 275 Trophy R prešiel vzdialenosť 20,832 km za 7 minút, 54 sekúnd a 36 stotín, a to je najrýchlejší čas produkčného modelu s pohonom predných kolies. Nový Mégane RS 275 je takmer o 100 kg ľahší oproti predchádzajúcej verzii, podvozok je vybavený nastaviteľnými tlmičmi Öhlins Road&Track a špeciálne vyvinutými pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2. Práve vďaka týmto danostiam a parametrom dosiahol nový limitovaný Mégane nový traťový rekord Severnej slučky okruhu Nürburgring.

Okrem už spomenutých vylepšení má nová ultimatívna verzia Trophy R napríklad výfuk od slovinského špecialistu Akrapoviča a nemá zadné sedadlá. Nová verzia Mégane RS 275 Trophy R má výkon 275 koní (205 kW) a do predaja sa dostane iba v limitovanej edícii.

Vo Francúzsku sa objednáva od 3. júna 2014 za cenu 38 000 eur. Na Slovensku má byť nový Mégane RS 275 Trophy uvedený v priebehu leta 2014.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.