Renault Mégane opäť najrýchlejší na Nürburgringu (+ video)

Utorok, 17 jún 2014

A je to tu! Boj o rekord na Severnej slučke okruhu Nürburgring pre najrýchlejší automobil s pohonom predných kolies ukončil Renault presne tak, ako to mal v pláne. Na Severnú slučku sa vrátil s novou limitovanou edíciou modelu Mégane RS 275 Trophy R a rekord mu znovu patrí.

Renault Mégane RS 275
Najrýchlejším hatchbackom na okruhu Nürburgring je znovu Renault Mégane RS

Pripomeňme, že rekord od Renaultu, držal ho Mégane RS 265, na krátky čas prevzal Seat Leon Cupra 280. Teraz je najrýchlejším autom s pohonom predných kolies opäť Mégane, ale verzia RS 275 Trophy R. Od Leonu Cupra 280 je Mégane rýchlejší  o celé štyri sekundy.

Renault Mégane RS 275 Trophy R prešiel vzdialenosť 20,832 km za 7 minút, 54 sekúnd a 36 stotín, a to je najrýchlejší čas produkčného modelu s pohonom predných kolies. Nový Mégane RS 275 je takmer o 100 kg ľahší oproti predchádzajúcej verzii, podvozok je vybavený nastaviteľnými tlmičmi Öhlins Road&Track a špeciálne vyvinutými pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2. Práve vďaka týmto danostiam a parametrom dosiahol nový limitovaný Mégane nový traťový rekord Severnej slučky okruhu Nürburgring.

Okrem už spomenutých vylepšení má nová ultimatívna verzia Trophy R napríklad výfuk od slovinského špecialistu Akrapoviča a nemá zadné sedadlá. Nová verzia Mégane RS 275 Trophy R má výkon 275 koní (205 kW) a do predaja sa dostane iba v limitovanej edícii.

Vo Francúzsku sa objednáva od 3. júna 2014 za cenu 38 000 eur. Na Slovensku má byť nový Mégane RS 275 Trophy uvedený v priebehu leta 2014.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.