Renault na Slovensku druhý

Piatok, 21 január 2011

Predaj nových automobilov na Slovensku v roku 2010 nebol pre predajné spoločnosti tak úspešný ako rok 2009. Všeobecne sa v uplynulom roku predalo na Slovensku menej nových automobilov. Renault Slovensko si napriek tomu udržal v počte predaných automobilov medzi slovenskými importérmi druhú priečku s trhovým podielom rovných 7 %. Prvenstvo si aj roku 2010 udržala spoločnosť Škoda s podielom 19,2 %.

Renault Mégane
Najpredávanejším spomedzi pestrej ponuky automobilov Renault je model Mégane

Spoločnosť Renault Slovensko si aj po úspešnom roku 2009, kedy trh nových vozidiel silne ovplyvnilo šrotovné, dokázal udržať vynikajúce druhé miesto s celkovým počtom 4988 predaných automobilov. Značka Dacia sa umiestnila na 18. mieste s celkovým predajom 1222 vozidiel. Renault dosiahol 7 %ný podiel na trhu, Dacia 1,7 %.

Najpredávanejšími modelmi značky Renault boli automobily modelového radu Mégane (spolu 1280 vozidiel, najpredávanejším bola verzia Mégane Generation 5-dverový, 1,6 16V 110 k), z úžitkových vozidiel Nový Master (434 vozidiel, najpredávanejšia verzia Master L3H2P3) a z portfólia Dacie je najobľúbenejším modelom model Duster.

Výborne si v prvom roku svojho predaja počínali práve Renault Fluence (1067 predaných vozidiel, najpredávanejšou bola verzia Fluence Exception 1,6 16V 110 k) a Dacia Duster (najpredávanejšia verzia Duster Arctica 1,5 dCi 110 k 4x4). Obe vozidlá zaujali predovšetkým bezkonkurenčným pomerom výbavy a ceny, ako aj dizajnom a ponúkaným priestorom.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.