Renault partnerom bežeckého Marathonu 2014

Sobota, 05 apríl 2014

Už túto nedeľu sa uskutoční jedno z najväčších bežeckých podujatí na Slovensku - ČSOB Bratislava Marathon 2014 a ulice hlavného mesta Slovenska zaplnia bežci. Exkluzívnym motoristickým partnerom tejto akcie už od roku 2011 je Renault Slovensko. Ani tento rok nebude pred maratónskym pelotónom chýbať plne elektricky automobil Renault Zoe, na ktorom bude umiestnená časomiera.

Renault Zoe
Elektrický automobil Renault Zoe ponesie na nedeľňajšom Marathone 2014 časomieru

Dôvodom pre partnerstvo Renaultu s bežeckým podujatím ČSOB Bratislava Marathon je logické spojenie ekologickej a nízko nákladovej športovej aktivity, ktorou beh jednoznačne je, a ekologických a ekonomických modelov v ponuke značky Renault.

Renault oslovil organizátorov a inicioval projekt prvého zeleného maratónu na Slovensku. Verí, že táto jeho iniciatíva zaujme aj ďalších partnerov akcie a na budúci rok, pri výročnom 10. ročníku bude akcia úplne zelená.

Dôvod prečo tak Renault urobil je niekoľko: skupina Renault je európskym lídrom vďaka najnižším emisiám CO2, ktorá pokorila hranicu 115g CO2 na kilometer a ďalším, že značka disponuje najširším portfóliom elektrických vozidiel, modelmi Twizy, Zoe, Fluence a Kangoo. Renault je zároveň najväčším výrobcom elektrických vozidiel, ktorý sa môže pochváliť najväčším trhovým podielom (v Európe 27 % v roku 2013) a počtom predaných elektrických vozidiel – len v Európe v roku 2013 predal 32 753 vozidiel.

Renault označuje svoje ekologické a zároveň ekonomické modely logom eco2 – práve týmito automobilmi bude zajtra disponovať organizátor podujatia ČSOB Bratislava Marathon – spoločnosť Be Cool. Na základe skúseností z iných európskych krajín Renault Slovensko inicioval v spolupráci so spoločnosťou Be Cool zmeny, ktoré sa dotýkajú tohto bežeckého podujatia tak, aby mohlo byť označované ako "prvý zelený event na Slovensku".

Skupina Renault sa posunula na "pole position" v Európe s priemernou hodnotou 114,7 gramov CO2/km na jeden automobil. Za tento úspech vďačí nedávnej obnove produktového portfólia. Ide predovšetkým o päť modelov, ktoré emitujú menej ako 100 g CO2/km (Twingo, nové Clio, Captur, Mégane a Dacia Sandero). V triede malých päťmiestnych dieselových vozidiel je nové Clio Energy dCi 90 eco2 lídrom s hodnotou 83 g/km.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.