Renault partnerom bežeckého Marathonu 2014

Sobota, 05 apríl 2014

Už túto nedeľu sa uskutoční jedno z najväčších bežeckých podujatí na Slovensku - ČSOB Bratislava Marathon 2014 a ulice hlavného mesta Slovenska zaplnia bežci. Exkluzívnym motoristickým partnerom tejto akcie už od roku 2011 je Renault Slovensko. Ani tento rok nebude pred maratónskym pelotónom chýbať plne elektricky automobil Renault Zoe, na ktorom bude umiestnená časomiera.

Renault Zoe
Elektrický automobil Renault Zoe ponesie na nedeľňajšom Marathone 2014 časomieru

Dôvodom pre partnerstvo Renaultu s bežeckým podujatím ČSOB Bratislava Marathon je logické spojenie ekologickej a nízko nákladovej športovej aktivity, ktorou beh jednoznačne je, a ekologických a ekonomických modelov v ponuke značky Renault.

Renault oslovil organizátorov a inicioval projekt prvého zeleného maratónu na Slovensku. Verí, že táto jeho iniciatíva zaujme aj ďalších partnerov akcie a na budúci rok, pri výročnom 10. ročníku bude akcia úplne zelená.

Dôvod prečo tak Renault urobil je niekoľko: skupina Renault je európskym lídrom vďaka najnižším emisiám CO2, ktorá pokorila hranicu 115g CO2 na kilometer a ďalším, že značka disponuje najširším portfóliom elektrických vozidiel, modelmi Twizy, Zoe, Fluence a Kangoo. Renault je zároveň najväčším výrobcom elektrických vozidiel, ktorý sa môže pochváliť najväčším trhovým podielom (v Európe 27 % v roku 2013) a počtom predaných elektrických vozidiel – len v Európe v roku 2013 predal 32 753 vozidiel.

Renault označuje svoje ekologické a zároveň ekonomické modely logom eco2 – práve týmito automobilmi bude zajtra disponovať organizátor podujatia ČSOB Bratislava Marathon – spoločnosť Be Cool. Na základe skúseností z iných európskych krajín Renault Slovensko inicioval v spolupráci so spoločnosťou Be Cool zmeny, ktoré sa dotýkajú tohto bežeckého podujatia tak, aby mohlo byť označované ako "prvý zelený event na Slovensku".

Skupina Renault sa posunula na "pole position" v Európe s priemernou hodnotou 114,7 gramov CO2/km na jeden automobil. Za tento úspech vďačí nedávnej obnove produktového portfólia. Ide predovšetkým o päť modelov, ktoré emitujú menej ako 100 g CO2/km (Twingo, nové Clio, Captur, Mégane a Dacia Sandero). V triede malých päťmiestnych dieselových vozidiel je nové Clio Energy dCi 90 eco2 lídrom s hodnotou 83 g/km.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."