Renault partnerom filmového Cannes

Piatok, 18 máj 2012

Renault je oficiálnym automobilovým partnerom filmového festivalu v Cannes už takmer 30 rokov. Výnimkou nie je ani tohtoročný v poradí už 65 ročník. Príchod hviezd na festival je pod dohľadom televíznych kamier. Filmové hviezdy privezú tento rok na červený koberec plne elektrické modely Renault Fluence Z.E. a elektrická štvorkolka Twizy.

Renault a Uma Thurman
Hviezdami tohtoročného festivalu v Cannes je aj herečka Uma Thurman a - Renault

Od 16. mája do 27. mája sa bude po prvýkrát v histórii filmového festivalu jazdiť v Cannes nielen na Renaultoch Latitude, ale aj na plne elektrických modeloch Fluence Z.E. Bude privážať filmové hviezdy, nové talenty, producentov a režisérov na červený koberec. Plne elektrickú štvorkolku Twizy vystavia na pláži Plage Orange a podpíšu sa na ňu všetky najväčšie hviezdy festivalu. Na cestách v Cannes bude tento rok jazdiť flotila viac ako 250 vozidiel značky Renault.

Už v minulosti prvý film bratov Lumierovcov predstavil na svojich záberoch Louisa Renaulta za volantom svojho typu A Voiturette. Film bol natočený v exteriéroch prvého filmového štúdia, ktoré bolo postavené v Billancourt neďaleko Paríža, v blízkosti továrne Renaultu.

Renault podporuje filmové festivaly, vrátane Cannes, Deauville, Alpe d'Huez, Marakéš, Londýn, San Sebastian a Valladolid, ale aj inštitúciu ako Académie des Arts et Techniques du Cinéma. Tisíce áut Renaultu sprevádzalo za posledných 110 rokov hviezdy filmu na premietanie a červené koberce po celom svete.

Renault požičiava svoje autá na filmové a televízne produkcie vo Francúzsku i po celom svete. Renaulty sú súčasťou fantastických kúskov a vychutnávajú si šialené okamihy po boku hercov. Figurovali vo filmoch tak slávnych ako Boh stvoril ženu, Vyhliadka na smrť, Návštevníci a ďalšie.

Ak by ste merali cestu na filmový festival do Cannes, môžete si prezrieť práce oficiálneho fotografa Renaultu Stéphane Kossmanna z uplynulých 20 rokov. Budú vystavené na terase Marriott/Nikki Beach.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.