Renault partnerom filmového Cannes

Piatok, 18 máj 2012

Renault je oficiálnym automobilovým partnerom filmového festivalu v Cannes už takmer 30 rokov. Výnimkou nie je ani tohtoročný v poradí už 65 ročník. Príchod hviezd na festival je pod dohľadom televíznych kamier. Filmové hviezdy privezú tento rok na červený koberec plne elektrické modely Renault Fluence Z.E. a elektrická štvorkolka Twizy.

Renault a Uma Thurman
Hviezdami tohtoročného festivalu v Cannes je aj herečka Uma Thurman a - Renault

Od 16. mája do 27. mája sa bude po prvýkrát v histórii filmového festivalu jazdiť v Cannes nielen na Renaultoch Latitude, ale aj na plne elektrických modeloch Fluence Z.E. Bude privážať filmové hviezdy, nové talenty, producentov a režisérov na červený koberec. Plne elektrickú štvorkolku Twizy vystavia na pláži Plage Orange a podpíšu sa na ňu všetky najväčšie hviezdy festivalu. Na cestách v Cannes bude tento rok jazdiť flotila viac ako 250 vozidiel značky Renault.

Už v minulosti prvý film bratov Lumierovcov predstavil na svojich záberoch Louisa Renaulta za volantom svojho typu A Voiturette. Film bol natočený v exteriéroch prvého filmového štúdia, ktoré bolo postavené v Billancourt neďaleko Paríža, v blízkosti továrne Renaultu.

Renault podporuje filmové festivaly, vrátane Cannes, Deauville, Alpe d'Huez, Marakéš, Londýn, San Sebastian a Valladolid, ale aj inštitúciu ako Académie des Arts et Techniques du Cinéma. Tisíce áut Renaultu sprevádzalo za posledných 110 rokov hviezdy filmu na premietanie a červené koberce po celom svete.

Renault požičiava svoje autá na filmové a televízne produkcie vo Francúzsku i po celom svete. Renaulty sú súčasťou fantastických kúskov a vychutnávajú si šialené okamihy po boku hercov. Figurovali vo filmoch tak slávnych ako Boh stvoril ženu, Vyhliadka na smrť, Návštevníci a ďalšie.

Ak by ste merali cestu na filmový festival do Cannes, môžete si prezrieť práce oficiálneho fotografa Renaultu Stéphane Kossmanna z uplynulých 20 rokov. Budú vystavené na terase Marriott/Nikki Beach.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.