Renault partnerom filmového Cannes

Piatok, 18 máj 2012

Renault je oficiálnym automobilovým partnerom filmového festivalu v Cannes už takmer 30 rokov. Výnimkou nie je ani tohtoročný v poradí už 65 ročník. Príchod hviezd na festival je pod dohľadom televíznych kamier. Filmové hviezdy privezú tento rok na červený koberec plne elektrické modely Renault Fluence Z.E. a elektrická štvorkolka Twizy.

Renault a Uma Thurman
Hviezdami tohtoročného festivalu v Cannes je aj herečka Uma Thurman a - Renault

Od 16. mája do 27. mája sa bude po prvýkrát v histórii filmového festivalu jazdiť v Cannes nielen na Renaultoch Latitude, ale aj na plne elektrických modeloch Fluence Z.E. Bude privážať filmové hviezdy, nové talenty, producentov a režisérov na červený koberec. Plne elektrickú štvorkolku Twizy vystavia na pláži Plage Orange a podpíšu sa na ňu všetky najväčšie hviezdy festivalu. Na cestách v Cannes bude tento rok jazdiť flotila viac ako 250 vozidiel značky Renault.

Už v minulosti prvý film bratov Lumierovcov predstavil na svojich záberoch Louisa Renaulta za volantom svojho typu A Voiturette. Film bol natočený v exteriéroch prvého filmového štúdia, ktoré bolo postavené v Billancourt neďaleko Paríža, v blízkosti továrne Renaultu.

Renault podporuje filmové festivaly, vrátane Cannes, Deauville, Alpe d'Huez, Marakéš, Londýn, San Sebastian a Valladolid, ale aj inštitúciu ako Académie des Arts et Techniques du Cinéma. Tisíce áut Renaultu sprevádzalo za posledných 110 rokov hviezdy filmu na premietanie a červené koberce po celom svete.

Renault požičiava svoje autá na filmové a televízne produkcie vo Francúzsku i po celom svete. Renaulty sú súčasťou fantastických kúskov a vychutnávajú si šialené okamihy po boku hercov. Figurovali vo filmoch tak slávnych ako Boh stvoril ženu, Vyhliadka na smrť, Návštevníci a ďalšie.

Ak by ste merali cestu na filmový festival do Cannes, môžete si prezrieť práce oficiálneho fotografa Renaultu Stéphane Kossmanna z uplynulých 20 rokov. Budú vystavené na terase Marriott/Nikki Beach.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.