Renault partnerom filmového Cannes

Piatok, 18 máj 2012

Renault je oficiálnym automobilovým partnerom filmového festivalu v Cannes už takmer 30 rokov. Výnimkou nie je ani tohtoročný v poradí už 65 ročník. Príchod hviezd na festival je pod dohľadom televíznych kamier. Filmové hviezdy privezú tento rok na červený koberec plne elektrické modely Renault Fluence Z.E. a elektrická štvorkolka Twizy.

Renault a Uma Thurman
Hviezdami tohtoročného festivalu v Cannes je aj herečka Uma Thurman a - Renault

Od 16. mája do 27. mája sa bude po prvýkrát v histórii filmového festivalu jazdiť v Cannes nielen na Renaultoch Latitude, ale aj na plne elektrických modeloch Fluence Z.E. Bude privážať filmové hviezdy, nové talenty, producentov a režisérov na červený koberec. Plne elektrickú štvorkolku Twizy vystavia na pláži Plage Orange a podpíšu sa na ňu všetky najväčšie hviezdy festivalu. Na cestách v Cannes bude tento rok jazdiť flotila viac ako 250 vozidiel značky Renault.

Už v minulosti prvý film bratov Lumierovcov predstavil na svojich záberoch Louisa Renaulta za volantom svojho typu A Voiturette. Film bol natočený v exteriéroch prvého filmového štúdia, ktoré bolo postavené v Billancourt neďaleko Paríža, v blízkosti továrne Renaultu.

Renault podporuje filmové festivaly, vrátane Cannes, Deauville, Alpe d'Huez, Marakéš, Londýn, San Sebastian a Valladolid, ale aj inštitúciu ako Académie des Arts et Techniques du Cinéma. Tisíce áut Renaultu sprevádzalo za posledných 110 rokov hviezdy filmu na premietanie a červené koberce po celom svete.

Renault požičiava svoje autá na filmové a televízne produkcie vo Francúzsku i po celom svete. Renaulty sú súčasťou fantastických kúskov a vychutnávajú si šialené okamihy po boku hercov. Figurovali vo filmoch tak slávnych ako Boh stvoril ženu, Vyhliadka na smrť, Návštevníci a ďalšie.

Ak by ste merali cestu na filmový festival do Cannes, môžete si prezrieť práce oficiálneho fotografa Renaultu Stéphane Kossmanna z uplynulých 20 rokov. Budú vystavené na terase Marriott/Nikki Beach.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.