Renault predal milión navigácií Carminat

Piatok, 24 jún 2011

Renault počas dvoch rokov nainštaloval už miliónty zabudovaný navigačný systém Carminat TomTom. Dnes je už viac ako každý druhý predávaný Renault vybavený touto navigáciou, ktorá je najdostupnejšou a najpredávanejšou integrovanou navigáciou na trhu.

Renault Koleos
Milión navigácií Carminat TomTom v Renaultoch – najpredávanejšia integrovaná navigácia

Renault prekonal miliónovú hranicu vozidiel vybavených navigačným systémom Carminat TomTom. Touto navigáciou je v súčasnosti vybavených 38 % modelov Clio, 77 % Scénic a 25 % Trafic. Okrem modelov Modus, Twingo a Wind je systém dostupný od začiatku roka 2010 aj na všetkých úžitkových automobiloch.

Carminat TomTom, uvedený na jar roku 2009, je kontinuálne vylepšovaný pre ešte väčšiu efektivitu. Na začiatku roka 2010 dostal systém dve nové funkcie. IQ Routes™ ponúka najlepší plán trasy v závislosti od reálnej rýchlosti vozidla a trvania ciest založených na štatistike počítanej v každom momente a každý deň v týždni. Funkcia Advanced Lane Guidance zasa zobrazuje križovatky a pásy na vozovke.

Renault Carminat
Navigáciu Carminat TomTom nájdeme dnes v každom druhom predávanom Renaulte

Holandská firma TomTom, ktorá sídli v Amsterdame, vznikla v roku 1991 a je najväčším dodávateľom lokalizačných a navigačných produktov na svete. S Renaultom začala spolupracovať na testoch systému Carminat v roku 1994.

Význam a dôležitosť inštalovanej navigácie zhodnotil Stephen Norman, viceprezident marketingového oddelenia Renaultu: "Milión majiteľov Renaultu si od roku 2009 zvolilo zabudovanú navigáciu Carminat TomTom. Za cenu 490 € prináša tento inteligentný zabudovaný systém zákazníkom služby, ktoré sú veľmi užitočné a ťažko sa bez nich zaobísť, ak ste si raz vyskúšali ich kvalitu."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.