Renault predal milión navigácií Carminat

Piatok, 24 jún 2011

Renault počas dvoch rokov nainštaloval už miliónty zabudovaný navigačný systém Carminat TomTom. Dnes je už viac ako každý druhý predávaný Renault vybavený touto navigáciou, ktorá je najdostupnejšou a najpredávanejšou integrovanou navigáciou na trhu.

Renault Koleos
Milión navigácií Carminat TomTom v Renaultoch – najpredávanejšia integrovaná navigácia

Renault prekonal miliónovú hranicu vozidiel vybavených navigačným systémom Carminat TomTom. Touto navigáciou je v súčasnosti vybavených 38 % modelov Clio, 77 % Scénic a 25 % Trafic. Okrem modelov Modus, Twingo a Wind je systém dostupný od začiatku roka 2010 aj na všetkých úžitkových automobiloch.

Carminat TomTom, uvedený na jar roku 2009, je kontinuálne vylepšovaný pre ešte väčšiu efektivitu. Na začiatku roka 2010 dostal systém dve nové funkcie. IQ Routes™ ponúka najlepší plán trasy v závislosti od reálnej rýchlosti vozidla a trvania ciest založených na štatistike počítanej v každom momente a každý deň v týždni. Funkcia Advanced Lane Guidance zasa zobrazuje križovatky a pásy na vozovke.

Renault Carminat
Navigáciu Carminat TomTom nájdeme dnes v každom druhom predávanom Renaulte

Holandská firma TomTom, ktorá sídli v Amsterdame, vznikla v roku 1991 a je najväčším dodávateľom lokalizačných a navigačných produktov na svete. S Renaultom začala spolupracovať na testoch systému Carminat v roku 1994.

Význam a dôležitosť inštalovanej navigácie zhodnotil Stephen Norman, viceprezident marketingového oddelenia Renaultu: "Milión majiteľov Renaultu si od roku 2009 zvolilo zabudovanú navigáciu Carminat TomTom. Za cenu 490 € prináša tento inteligentný zabudovaný systém zákazníkom služby, ktoré sú veľmi užitočné a ťažko sa bez nich zaobísť, ak ste si raz vyskúšali ich kvalitu."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.