Renault predal milión navigácií Carminat

Piatok, 24 jún 2011

Renault počas dvoch rokov nainštaloval už miliónty zabudovaný navigačný systém Carminat TomTom. Dnes je už viac ako každý druhý predávaný Renault vybavený touto navigáciou, ktorá je najdostupnejšou a najpredávanejšou integrovanou navigáciou na trhu.

Renault Koleos
Milión navigácií Carminat TomTom v Renaultoch – najpredávanejšia integrovaná navigácia

Renault prekonal miliónovú hranicu vozidiel vybavených navigačným systémom Carminat TomTom. Touto navigáciou je v súčasnosti vybavených 38 % modelov Clio, 77 % Scénic a 25 % Trafic. Okrem modelov Modus, Twingo a Wind je systém dostupný od začiatku roka 2010 aj na všetkých úžitkových automobiloch.

Carminat TomTom, uvedený na jar roku 2009, je kontinuálne vylepšovaný pre ešte väčšiu efektivitu. Na začiatku roka 2010 dostal systém dve nové funkcie. IQ Routes™ ponúka najlepší plán trasy v závislosti od reálnej rýchlosti vozidla a trvania ciest založených na štatistike počítanej v každom momente a každý deň v týždni. Funkcia Advanced Lane Guidance zasa zobrazuje križovatky a pásy na vozovke.

Renault Carminat
Navigáciu Carminat TomTom nájdeme dnes v každom druhom predávanom Renaulte

Holandská firma TomTom, ktorá sídli v Amsterdame, vznikla v roku 1991 a je najväčším dodávateľom lokalizačných a navigačných produktov na svete. S Renaultom začala spolupracovať na testoch systému Carminat v roku 1994.

Význam a dôležitosť inštalovanej navigácie zhodnotil Stephen Norman, viceprezident marketingového oddelenia Renaultu: "Milión majiteľov Renaultu si od roku 2009 zvolilo zabudovanú navigáciu Carminat TomTom. Za cenu 490 € prináša tento inteligentný zabudovaný systém zákazníkom služby, ktoré sú veľmi užitočné a ťažko sa bez nich zaobísť, ak ste si raz vyskúšali ich kvalitu."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.