Renault v roku 2011 na Slovensku štvrtý

Štvrtok, 01 marec 2012

Kúpili ste si minulý rok nový renault? Potom ste aj vy svojou troškou prispeli k tomu, že francúzska spoločnosť sa medzi slovenskými importérmi umiestnila ako štvrtá najúspešnejšia v predaji nových osobných a úžitkových automobilov.

Renault Koleos
Modernizovaný Koleos má prospieť k vyššej predajnosti automobilov značky Renault

Spoločnosť Renault Slovensko zaznamenala v roku 2011 v globálnych predajoch nárast oproti roku 2010 o 6,8 percenta, keď predal celkom 6674 automobilov. Z toho značka Renault predala 4901 áut, čo predstavuje 5. priečku medzi značkami, Dacia predala 1773 nových automobilov a je 16. medzi značkami. V Európe sa Renault počtom 2 722 062, čo je nový rekord v 113 ročnej existencii spoločnosti, umiestnil na druhej priečke a je lídrom v oblasti LCV.

Najpredávanejšími modelmi značky Renault na Slovensku boli automobily modelového radu Mégane, ktorých sa spolu predalo 965. Najlepšie išiel na odbyt 5dverový Mégane Authentique 1,6/100 k, hneď za ním model Thalia s počtom 942 predaných kusov a tretí skončil Fluence s 904 predanými vozidlami. Najpredávanejšou Daciou bol model Duster, ktorého sa predalo v roku 2011 predalo spolu 1200 vozidiel. Najpredávanejšou verziou bol Duster Arctica 1,5 dCi/110 k s pohonom štyroch kolies.

Dobre sa predávali produkty športovej divízie Renault Sport. V roku 2011 bolo na Slovensku predaných 23 vozidiel tohto špičkového oddelenia: Twingo R.S. dva kusy, Clio R.S. šesť kusov, Mégane R.S. deväť kusov a z modelu Laguna Coupé bolo na Slovensku v uplynulom roku zaregistrovaných šesť predaných áut.

Úspechom Renaultu je aj uvedenie na trh elektrických modelov Fluence Z.E a Kangoo Z.E. a modernizovaných modelov Koleos a Latitude, nového motora 1,6 dCi/130 k, zavedenie servisu 5+ pre majiteľov starších automobilov a otvorenie troch nových predajných miest na Slovensku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.