Rinspeed Bamboo: na pláže s bambusom

Štvrtok, 02 december 2010

Švajčiarsky automobilový vizionár Roger Rinderknecht predstaví na ženevskom autosalóne, ktorý bude od 3. do 13. marca 2011, svoj najnovší koncept Rinspeed Bamboo.

Rinspeed Bamboo
Nebol by to Roger Rinderknecht, aby na ženevský autosalón nepripravil nový koncept

Rinspeed Bamboo je "dospelý golfový vozík" a ako názov napovedá, mnohé časti z jeho interiéru sú vyrobené z bambusových vlákien. Konštruktér Rinderknecht to údajne nenavrhol z dôvodu zníženia hmotnosti – je to len jeho konštruktérsky nápad. Bambus si vybral ako materiál vhodný na zhotovenie strechy vozidla, ktoré má svojim vzhľadom pripomínať sedemdesiate roky pre tých, čo majú radi leto a milujú morské pláže.

Rinspeed Bamboo ponúka akýsi retro model, ktorý odvezie štyroch cestujúcich. Rinderknecht vybavil svoj koncept elektrickým pohonom, ktorý má spotrebovávať len nepatrné množstvo elektrickej energie. Podrobnejšie informácie o svojom novom výtvore konštruktér prezradí až pri predstavení na autosalóne v Ženeve.

Rinspeed Bamboo
Štvormiestny Rinspeed Bamboo má hornú časť vozidla z ľahkých bambusových vlákien. Skôr ako na golf mieri koncept švajčiarskeho automobilového vizionára na morské pláže.

Toto štvormiestne otvorené vozidlo na elektrický pohon má evokovať u ľudí túžbu po slnku, morských plážach, kúpaní a prinášať ľuďom spokojnosť a radosť. Je to návrat do 70tych rokov, na juh Francúzska a do Saint Tropez. Ale aj na pláže Tahiti.

Autor: J. Goldberger
Foto: Rinspeed
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.