Rinspeed Bamboo: na pláže s bambusom

Štvrtok, 02 december 2010

Švajčiarsky automobilový vizionár Roger Rinderknecht predstaví na ženevskom autosalóne, ktorý bude od 3. do 13. marca 2011, svoj najnovší koncept Rinspeed Bamboo.

Rinspeed Bamboo
Nebol by to Roger Rinderknecht, aby na ženevský autosalón nepripravil nový koncept

Rinspeed Bamboo je "dospelý golfový vozík" a ako názov napovedá, mnohé časti z jeho interiéru sú vyrobené z bambusových vlákien. Konštruktér Rinderknecht to údajne nenavrhol z dôvodu zníženia hmotnosti – je to len jeho konštruktérsky nápad. Bambus si vybral ako materiál vhodný na zhotovenie strechy vozidla, ktoré má svojim vzhľadom pripomínať sedemdesiate roky pre tých, čo majú radi leto a milujú morské pláže.

Rinspeed Bamboo ponúka akýsi retro model, ktorý odvezie štyroch cestujúcich. Rinderknecht vybavil svoj koncept elektrickým pohonom, ktorý má spotrebovávať len nepatrné množstvo elektrickej energie. Podrobnejšie informácie o svojom novom výtvore konštruktér prezradí až pri predstavení na autosalóne v Ženeve.

Rinspeed Bamboo
Štvormiestny Rinspeed Bamboo má hornú časť vozidla z ľahkých bambusových vlákien. Skôr ako na golf mieri koncept švajčiarskeho automobilového vizionára na morské pláže.

Toto štvormiestne otvorené vozidlo na elektrický pohon má evokovať u ľudí túžbu po slnku, morských plážach, kúpaní a prinášať ľuďom spokojnosť a radosť. Je to návrat do 70tych rokov, na juh Francúzska a do Saint Tropez. Ale aj na pláže Tahiti.

Autor: J. Goldberger
Foto: Rinspeed
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.