Rinspeed Bamboo: na pláže s bambusom

Štvrtok, 02 december 2010

Švajčiarsky automobilový vizionár Roger Rinderknecht predstaví na ženevskom autosalóne, ktorý bude od 3. do 13. marca 2011, svoj najnovší koncept Rinspeed Bamboo.

Rinspeed Bamboo
Nebol by to Roger Rinderknecht, aby na ženevský autosalón nepripravil nový koncept

Rinspeed Bamboo je "dospelý golfový vozík" a ako názov napovedá, mnohé časti z jeho interiéru sú vyrobené z bambusových vlákien. Konštruktér Rinderknecht to údajne nenavrhol z dôvodu zníženia hmotnosti – je to len jeho konštruktérsky nápad. Bambus si vybral ako materiál vhodný na zhotovenie strechy vozidla, ktoré má svojim vzhľadom pripomínať sedemdesiate roky pre tých, čo majú radi leto a milujú morské pláže.

Rinspeed Bamboo ponúka akýsi retro model, ktorý odvezie štyroch cestujúcich. Rinderknecht vybavil svoj koncept elektrickým pohonom, ktorý má spotrebovávať len nepatrné množstvo elektrickej energie. Podrobnejšie informácie o svojom novom výtvore konštruktér prezradí až pri predstavení na autosalóne v Ženeve.

Rinspeed Bamboo
Štvormiestny Rinspeed Bamboo má hornú časť vozidla z ľahkých bambusových vlákien. Skôr ako na golf mieri koncept švajčiarskeho automobilového vizionára na morské pláže.

Toto štvormiestne otvorené vozidlo na elektrický pohon má evokovať u ľudí túžbu po slnku, morských plážach, kúpaní a prinášať ľuďom spokojnosť a radosť. Je to návrat do 70tych rokov, na juh Francúzska a do Saint Tropez. Ale aj na pláže Tahiti.

Autor: J. Goldberger
Foto: Rinspeed
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.