Roadster SL spomína na Mille Miglia

Piatok, 20 február 2015

Mercedes-Benz pripravil špeciálnu edíciu modelu SL Mille Miglia 417. Ide o modely SL 400 a SL 500, ktoré majú pripomenúť víťazstvo roadstera 300 SL so štartovým číslom 417 na legendárnych talianskych pretekoch pred šesťdesiatimi rokmi.

1 Mercedes-Benz SL Mille Miglia
Špeciálna edícia rodsteru Mercedes-Benz 400 SL a 500 SL spomína na víťazstvo na pretekoch Mille Miglia, tisíc míľ, z Brescie do Ríma a späť spred šesťdesiatich rokov

Výročie víťazstva roadstera Mercedes-Benz 300 SL sa začne začiatkom apríla predajom tejto špeciálnej edície modelu SL Mille Miglia 417. Edícia je zameraná dva modely: šesťvalcový SL 400 (333 k) a osemvalcový SL 500 (455 k).

Legendárne talianske preteky Mille Miglia sa jazdili na tisíc míľ z Brescie do Ríma a späť. Edícia pripomína 60. výročie víťazstva roadstera 300 SL na týchto pretekoch v medzi športovými automobilmi. Okrem víťazstva získali sériové modely Mercedes-Benz 300 SL aj druhú a tretiu priečku. Víťazný roadster 300 SL mal na pretekoch štartové číslo 417 a rovnaké má aj jubilejná špeciálna edícia.

2 Mercedes-Benz SL Mille Miglia
Edícia rodsteru SL spomína na Mille Miglia, kde víťazný automobil mal číslo 417

Špeciálnu edíciu SL Mille Miglia 417 zdobí predovšetkým športový temperament, ale napríklad aj červené prvky niektorých dielov či častí, magnetitová čierna metalíza, na prianie zákazníka aj matný lak nočná čierna designo magno, kašmírová biela designo magno alebo lesklá diamantová biela designo bright, sedadlá AMG Line, či čierne kolesá AMG Performance. Tiež výnimočné kolesá – vpredu 19palcové, vzadu 20palcové, ktoré majú tiež červené lemovanie, podobne ako brzdové strmene.

1 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 2 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 3 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 4 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 5 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 6 Mercedes-Benz SL Mille Miglia
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.