Roadster SL spomína na Mille Miglia

Piatok, 20 február 2015

Mercedes-Benz pripravil špeciálnu edíciu modelu SL Mille Miglia 417. Ide o modely SL 400 a SL 500, ktoré majú pripomenúť víťazstvo roadstera 300 SL so štartovým číslom 417 na legendárnych talianskych pretekoch pred šesťdesiatimi rokmi.

1 Mercedes-Benz SL Mille Miglia
Špeciálna edícia rodsteru Mercedes-Benz 400 SL a 500 SL spomína na víťazstvo na pretekoch Mille Miglia, tisíc míľ, z Brescie do Ríma a späť spred šesťdesiatich rokov

Výročie víťazstva roadstera Mercedes-Benz 300 SL sa začne začiatkom apríla predajom tejto špeciálnej edície modelu SL Mille Miglia 417. Edícia je zameraná dva modely: šesťvalcový SL 400 (333 k) a osemvalcový SL 500 (455 k).

Legendárne talianske preteky Mille Miglia sa jazdili na tisíc míľ z Brescie do Ríma a späť. Edícia pripomína 60. výročie víťazstva roadstera 300 SL na týchto pretekoch v medzi športovými automobilmi. Okrem víťazstva získali sériové modely Mercedes-Benz 300 SL aj druhú a tretiu priečku. Víťazný roadster 300 SL mal na pretekoch štartové číslo 417 a rovnaké má aj jubilejná špeciálna edícia.

2 Mercedes-Benz SL Mille Miglia
Edícia rodsteru SL spomína na Mille Miglia, kde víťazný automobil mal číslo 417

Špeciálnu edíciu SL Mille Miglia 417 zdobí predovšetkým športový temperament, ale napríklad aj červené prvky niektorých dielov či častí, magnetitová čierna metalíza, na prianie zákazníka aj matný lak nočná čierna designo magno, kašmírová biela designo magno alebo lesklá diamantová biela designo bright, sedadlá AMG Line, či čierne kolesá AMG Performance. Tiež výnimočné kolesá – vpredu 19palcové, vzadu 20palcové, ktoré majú tiež červené lemovanie, podobne ako brzdové strmene.

1 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 2 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 3 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 4 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 5 Mercedes-Benz SL Mille Miglia 6 Mercedes-Benz SL Mille Miglia
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.