Rolls-Royce Phantom (Rose Phantom): Ohromujúce umelecké dielo

Piatok, 03 január 2020

Kto nemá hlboko do vrecka, vymýšľa si veci, ktoré by iného ani nenapadli. Štokholmský podnikateľ s výnimočnou láskou ku kvetom si objednal nový Rolls-Royce Phantom a prial si, aby sa posádka ponorila do kvetinovej scenérie. Dizajnérov a remeselníkov výrobcu luxusných automobilov tak postavil pred novú výzvu a výsledkom je svätostánok naozajstného luxusu, kráľovstvo kvetín vytvorené z milióna stehov.

1-Rolls-Royce-Phantom
Rolls-Royce Phantom ako Rose Phantom pre švédskeho podnikateľa

Torsten Müller Ötvös, výkonný riaditeľ Rolls-Royce: "Ružový Phantom je príťažlivé zosobnenie súčasnosti značky Rolls-Royce. Naši výnimoční remeselníci s týmto vozidlom dosiahli niečo, čo môžeme označiť ako úžasné." Potom dodáva: "Keď sa pozerám na diela ako toto vozidlo, napĺňa ma pocit hrdosti, že takéto schopnosti sa nikde na svete nedajú zopakovať. Toto je nepochybne jeden z najvýznamnejších modelov Rolls-Royce Phantom tejto generácie.”

Ieuan Hatherall, dizajnér oddelenia Bespoke v značke Rolls-Royce, čerpal prvotnú inšpiráciu v Ružovej záhrade, ktorá sa nachádza v priestoroch domova značky Rolls-Royce v meste Goodwood v anglickom grófstve West Sussex. Ružová záhrada je jediným miestom na svete, kde rastie ruža Phantom Rose. Exkluzívne pre značku Rolls-Royce ju vyšľachtil britský šľachtiteľ ruží Philip Harkness.

Ieuan Hatherall dodal: "Ružová záhrada v plnom kvete predstavuje až nadprirodzenú krásu. Objednávateľ požadoval, aby sme mu vytvorili rovnaký očarujúci a úžasný pocit. Množstvo kvetov, ktoré pozdvihne dušu a v pokojnom interiéri Ružového Phantomu oslávi výnimočnosť prírodnej krásy.”

Na exteriéri Rose Phantom je aj pávia modrá farba Peacock Blue, ktorú dopĺňa ďalšia modrá Charles Blue. Dizajnu sa prispôsobili aj kolesá, ktoré zdobí úzky prúžok modrej farby. Ruža Phantom Rose sa tu predstavuje vo viacerých štádiách kvitnutia.

V interiéri sa zasa ruža Phantom Rose predstavuje vo viacerých štádiách kvitnutia. Scénu dotvára a osvetľuje známa hviezdna obloha značky na čalúnení strechy.

2-Rolls-Royce-Phantom
Interiér Rose Phantom. Dominuje mu modrá farba Charles Blue a osvetľuje preslávená hviezdna obloha značky na čalúnení strechy.

Zadné sedadlá čalúnené jemnou teľacou kožou dostali opačný farebný motív ako exteriér. Dominuje im honosná modrá farba Charles Blue doplnená linkami pávej modrej farby. Zadné sedadlá tak predstavujú najlepšie miesto na obdivovanie palubnej dosky modelu Rolls Royce Phantom, ktorá vytvára samostatnú galériu a stala sa stredobodom interiéru.

K celému dielu Ružového Phantomu objednávateľ dodal: "Všade som chcel mať kvety a ruže. Stalo sa z toho ohromujúce umelecké dielo.”

Autor: J. Goldberger
Foto: Rolls-Royce
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.