S lekármi na Krokovačku

Štvrtok, 19 máj 2022

Zaujímavé podujatie ohlasuje Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva na piatok 20. mája. Bude sa konať pri príležitostiMedzinárodného dňa rodinných lekárov pod názvom Krokovačka.

krokovacka

Ide už o štvrtý ročník tejto akcie, ale prvý s pacientmi. Za vznikom tejto jedinečnej udalosti je inšpirujúci nápad, ktorého cieľom je naučiť pacientov žiť zdravšie a taktiež im dať priestor porozprávať sa s lekármi aj inak než pri zdravotnej prehliadke alebo vyšetrení. Odstavte svoje autá a prejdite sa len tak, na voľno.

A tak všeobecní lekári už tento piatok opustia ambulancie a spoločne so svojimi pacientmi sa pri príležitosti Medzinárodného dňa rodinných lekárov prejdú okolo jazera na Kuchajde v Bratislave. Mimobratislavskí tak môžu urobiť vo svojom meste. Stačí obuť si tenisky a môžu si vyjsť na krásnu prechádzku!

Súčasťou podujatia sú aj prezentačné stánky pre účastníkov, kde sa môžu edukovať o zdravom životnom štýle so všeobecnými lekármi i partnermi podujatia.

(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.