S Maluchom plným cukríkov naprieč Európou (+ video)

Sobota, 24 august 2013

Čelo sprievodu večernou Bratislavou usmerňoval malý pestrofarebne pomaľovaný Fiat Maluch, 24 rokov starý Fiat 126 P. Za ním sa vinul ešte pestrejšími farbami hýriaci sprievod korčuliarov. Takto odštartoval svoju cestu naprieč Európou Michal Královič, majiteľ fiatky a zároveň autor nápadu "Na fiatke okolo Európy s kufrom plným cukríkov".

Fiat 126 P
Jazda večernou Bratislavou predznamenala štart malého fiata na ceste po Európe

Nápady Michala Kráľoviča boli už od samého začiatku veľmi odvážne. Svoje 24-ročné auto vypravil v máji na Balkán, ale túžba po cestovaní sa tým zďaleka neskončila. Rozhodol sa odskúšať vytrvalosť fiatky naprieč 11 štátmi Európy. Aby plán mohol uskutočniť, oslovil značku svojich obľúbených cukríkov Skittles. Spolu s kamarátmi natočil video, v ktorom vyzval Skittles na spoluprácu a zavesil ho na youtube.

"Na Michalovo video sme reagovali vlastnou výzvou na Facebooku," vysvetľoval brand manager Skittles pre Slovenskú a Českú republiku David Forman,. "Pokiaľ sa mu podarí pre svoje auto nazbierať 1000 lajkov, dostane od Skittles nielen nový facelift svojej fiatky a plný kufor Skittles cukríkov, ale uhradíme mu tiež náklady na cestu po Európe."

Tisíc lajkov získal Michal za pár dní. Podporili ho jednak fanúšikovia cukríkov Skittles, ale i ľudia, ktorí veria v odvážne a uletené nápady. Michal Kráľovič tak dokázal, že odvaha a kreativita niektorých nápadov sa oplatí. Stal sa ambasádorom značky Skittles, ktorej je farebnosť a kreativita veľmi blízka.

Dĺžka naplánovanej trasy je 6500 kilometrov. Cesta s 24-ročným malým fiatom 126 P vedie jedenástimi štátmi Európy: Slovenskom, Českou republikou, Nemeckom, Dánskom, Švédskom, Nórskom, Fínskom, Estónskom, Lotyšskom, Litvou a Poľskom. S kufrom plným cukríkov Skittles. Nuž a pokiaľ dúhové autíčko náročnú cestu zvládne, mala by trvať tri týždne.

Fiat 126 P Fiat 126 P Fiat 126 P
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.