S Maluchom plným cukríkov naprieč Európou (+ video)

Sobota, 24 august 2013

Čelo sprievodu večernou Bratislavou usmerňoval malý pestrofarebne pomaľovaný Fiat Maluch, 24 rokov starý Fiat 126 P. Za ním sa vinul ešte pestrejšími farbami hýriaci sprievod korčuliarov. Takto odštartoval svoju cestu naprieč Európou Michal Královič, majiteľ fiatky a zároveň autor nápadu "Na fiatke okolo Európy s kufrom plným cukríkov".

Fiat 126 P
Jazda večernou Bratislavou predznamenala štart malého fiata na ceste po Európe

Nápady Michala Kráľoviča boli už od samého začiatku veľmi odvážne. Svoje 24-ročné auto vypravil v máji na Balkán, ale túžba po cestovaní sa tým zďaleka neskončila. Rozhodol sa odskúšať vytrvalosť fiatky naprieč 11 štátmi Európy. Aby plán mohol uskutočniť, oslovil značku svojich obľúbených cukríkov Skittles. Spolu s kamarátmi natočil video, v ktorom vyzval Skittles na spoluprácu a zavesil ho na youtube.

"Na Michalovo video sme reagovali vlastnou výzvou na Facebooku," vysvetľoval brand manager Skittles pre Slovenskú a Českú republiku David Forman,. "Pokiaľ sa mu podarí pre svoje auto nazbierať 1000 lajkov, dostane od Skittles nielen nový facelift svojej fiatky a plný kufor Skittles cukríkov, ale uhradíme mu tiež náklady na cestu po Európe."

Tisíc lajkov získal Michal za pár dní. Podporili ho jednak fanúšikovia cukríkov Skittles, ale i ľudia, ktorí veria v odvážne a uletené nápady. Michal Kráľovič tak dokázal, že odvaha a kreativita niektorých nápadov sa oplatí. Stal sa ambasádorom značky Skittles, ktorej je farebnosť a kreativita veľmi blízka.

Dĺžka naplánovanej trasy je 6500 kilometrov. Cesta s 24-ročným malým fiatom 126 P vedie jedenástimi štátmi Európy: Slovenskom, Českou republikou, Nemeckom, Dánskom, Švédskom, Nórskom, Fínskom, Estónskom, Lotyšskom, Litvou a Poľskom. S kufrom plným cukríkov Skittles. Nuž a pokiaľ dúhové autíčko náročnú cestu zvládne, mala by trvať tri týždne.

Fiat 126 P Fiat 126 P Fiat 126 P
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.