S Maluchom plným cukríkov naprieč Európou (+ video)

Sobota, 24 august 2013

Čelo sprievodu večernou Bratislavou usmerňoval malý pestrofarebne pomaľovaný Fiat Maluch, 24 rokov starý Fiat 126 P. Za ním sa vinul ešte pestrejšími farbami hýriaci sprievod korčuliarov. Takto odštartoval svoju cestu naprieč Európou Michal Královič, majiteľ fiatky a zároveň autor nápadu "Na fiatke okolo Európy s kufrom plným cukríkov".

Fiat 126 P
Jazda večernou Bratislavou predznamenala štart malého fiata na ceste po Európe

Nápady Michala Kráľoviča boli už od samého začiatku veľmi odvážne. Svoje 24-ročné auto vypravil v máji na Balkán, ale túžba po cestovaní sa tým zďaleka neskončila. Rozhodol sa odskúšať vytrvalosť fiatky naprieč 11 štátmi Európy. Aby plán mohol uskutočniť, oslovil značku svojich obľúbených cukríkov Skittles. Spolu s kamarátmi natočil video, v ktorom vyzval Skittles na spoluprácu a zavesil ho na youtube.

"Na Michalovo video sme reagovali vlastnou výzvou na Facebooku," vysvetľoval brand manager Skittles pre Slovenskú a Českú republiku David Forman,. "Pokiaľ sa mu podarí pre svoje auto nazbierať 1000 lajkov, dostane od Skittles nielen nový facelift svojej fiatky a plný kufor Skittles cukríkov, ale uhradíme mu tiež náklady na cestu po Európe."

Tisíc lajkov získal Michal za pár dní. Podporili ho jednak fanúšikovia cukríkov Skittles, ale i ľudia, ktorí veria v odvážne a uletené nápady. Michal Kráľovič tak dokázal, že odvaha a kreativita niektorých nápadov sa oplatí. Stal sa ambasádorom značky Skittles, ktorej je farebnosť a kreativita veľmi blízka.

Dĺžka naplánovanej trasy je 6500 kilometrov. Cesta s 24-ročným malým fiatom 126 P vedie jedenástimi štátmi Európy: Slovenskom, Českou republikou, Nemeckom, Dánskom, Švédskom, Nórskom, Fínskom, Estónskom, Lotyšskom, Litvou a Poľskom. S kufrom plným cukríkov Skittles. Nuž a pokiaľ dúhové autíčko náročnú cestu zvládne, mala by trvať tri týždne.

Fiat 126 P Fiat 126 P Fiat 126 P
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring