S Maluchom plným cukríkov naprieč Európou (+ video)

Sobota, 24 august 2013

Čelo sprievodu večernou Bratislavou usmerňoval malý pestrofarebne pomaľovaný Fiat Maluch, 24 rokov starý Fiat 126 P. Za ním sa vinul ešte pestrejšími farbami hýriaci sprievod korčuliarov. Takto odštartoval svoju cestu naprieč Európou Michal Královič, majiteľ fiatky a zároveň autor nápadu "Na fiatke okolo Európy s kufrom plným cukríkov".

Fiat 126 P
Jazda večernou Bratislavou predznamenala štart malého fiata na ceste po Európe

Nápady Michala Kráľoviča boli už od samého začiatku veľmi odvážne. Svoje 24-ročné auto vypravil v máji na Balkán, ale túžba po cestovaní sa tým zďaleka neskončila. Rozhodol sa odskúšať vytrvalosť fiatky naprieč 11 štátmi Európy. Aby plán mohol uskutočniť, oslovil značku svojich obľúbených cukríkov Skittles. Spolu s kamarátmi natočil video, v ktorom vyzval Skittles na spoluprácu a zavesil ho na youtube.

"Na Michalovo video sme reagovali vlastnou výzvou na Facebooku," vysvetľoval brand manager Skittles pre Slovenskú a Českú republiku David Forman,. "Pokiaľ sa mu podarí pre svoje auto nazbierať 1000 lajkov, dostane od Skittles nielen nový facelift svojej fiatky a plný kufor Skittles cukríkov, ale uhradíme mu tiež náklady na cestu po Európe."

Tisíc lajkov získal Michal za pár dní. Podporili ho jednak fanúšikovia cukríkov Skittles, ale i ľudia, ktorí veria v odvážne a uletené nápady. Michal Kráľovič tak dokázal, že odvaha a kreativita niektorých nápadov sa oplatí. Stal sa ambasádorom značky Skittles, ktorej je farebnosť a kreativita veľmi blízka.

Dĺžka naplánovanej trasy je 6500 kilometrov. Cesta s 24-ročným malým fiatom 126 P vedie jedenástimi štátmi Európy: Slovenskom, Českou republikou, Nemeckom, Dánskom, Švédskom, Nórskom, Fínskom, Estónskom, Lotyšskom, Litvou a Poľskom. S kufrom plným cukríkov Skittles. Nuž a pokiaľ dúhové autíčko náročnú cestu zvládne, mala by trvať tri týždne.

Fiat 126 P Fiat 126 P Fiat 126 P
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.