S Maluchom plným cukríkov naprieč Európou (+ video)

Sobota, 24 august 2013

Čelo sprievodu večernou Bratislavou usmerňoval malý pestrofarebne pomaľovaný Fiat Maluch, 24 rokov starý Fiat 126 P. Za ním sa vinul ešte pestrejšími farbami hýriaci sprievod korčuliarov. Takto odštartoval svoju cestu naprieč Európou Michal Královič, majiteľ fiatky a zároveň autor nápadu "Na fiatke okolo Európy s kufrom plným cukríkov".

Fiat 126 P
Jazda večernou Bratislavou predznamenala štart malého fiata na ceste po Európe

Nápady Michala Kráľoviča boli už od samého začiatku veľmi odvážne. Svoje 24-ročné auto vypravil v máji na Balkán, ale túžba po cestovaní sa tým zďaleka neskončila. Rozhodol sa odskúšať vytrvalosť fiatky naprieč 11 štátmi Európy. Aby plán mohol uskutočniť, oslovil značku svojich obľúbených cukríkov Skittles. Spolu s kamarátmi natočil video, v ktorom vyzval Skittles na spoluprácu a zavesil ho na youtube.

"Na Michalovo video sme reagovali vlastnou výzvou na Facebooku," vysvetľoval brand manager Skittles pre Slovenskú a Českú republiku David Forman,. "Pokiaľ sa mu podarí pre svoje auto nazbierať 1000 lajkov, dostane od Skittles nielen nový facelift svojej fiatky a plný kufor Skittles cukríkov, ale uhradíme mu tiež náklady na cestu po Európe."

Tisíc lajkov získal Michal za pár dní. Podporili ho jednak fanúšikovia cukríkov Skittles, ale i ľudia, ktorí veria v odvážne a uletené nápady. Michal Kráľovič tak dokázal, že odvaha a kreativita niektorých nápadov sa oplatí. Stal sa ambasádorom značky Skittles, ktorej je farebnosť a kreativita veľmi blízka.

Dĺžka naplánovanej trasy je 6500 kilometrov. Cesta s 24-ročným malým fiatom 126 P vedie jedenástimi štátmi Európy: Slovenskom, Českou republikou, Nemeckom, Dánskom, Švédskom, Nórskom, Fínskom, Estónskom, Lotyšskom, Litvou a Poľskom. S kufrom plným cukríkov Skittles. Nuž a pokiaľ dúhové autíčko náročnú cestu zvládne, mala by trvať tri týždne.

Fiat 126 P Fiat 126 P Fiat 126 P
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.