S Vespou PicNic bezpečne do nového roku 2023

Sobota, 24 december 2022

Krásu a radosť zo života môže umocniť napríklad aj vianočný darček, pokiaľ by sa dal zohnať, v podobe milého a praktického skútra Vespa. Model PinNic sa už nový pravdepodobne obstarať nedá, ale výber iných rovnako príťažlivých skútrov tohto modelového radu je na trhu dostatok.

1-vespa

Taliansky výrobca jedného z najobľúbenejších skútrov sveta posunul model Vespa v lete tohto roku novou špeciálnou edíciou PicNic s unikátnym košíkom, piknikovou dekou a dvojfarebným sedadlom ešte viac ako doteraz do životného štýlu nielen Talianov, ale každého kto má rád výlety do prírody na dvoch kolesách.

Vespa vždy predstavovala radosť zo života a špičkovou úrovňou technológií určovala trendy, pričom vždy zostala verná svojmu jedinečnému a nadčasovému dizajnu tohto unikátneho skútra.

Platí to hlavne o modeli Primavera, vždy mladého a sviežeho ducha, ktorý vďaka svojmu originálnemu štýlu a nízkej hmotnosti je kráľom preplnených ulíc európskych miest. Od šesťdesiatych rokov reprezentuje alternatívny a moderný spôsob dopravy v mestách preťažených autami.

Vespa PicNic je vybavená elegantným piknikovým košom vyrobeným z dreva prepleteného ratanom, ktorý obsahuje praktickú odnímateľnú chladiacu tašku, ochranný poťah proti dažďu a štýlovú deku. Deka je vyrobená z vodeodolného materiálu a má integrované kožené pásky, ktoré možno použiť ako popruh na nosenie.

Kôš a deku zdobí logo Vespa PicNic a na ich prepravuje model vybavený chrómovaným predným a zadným nosičom,ktorý je v rámci tejto špeciálnej verzie súčasťou štandardnej výbavy, rovnako ako hnedý kožený pás, ktorý slúži na pripnutie zloženej deky a zároveň ako rukoväť na jej ľahké nosenie.

Model PicNic, ktorý je k dispozícii vo farebných vyhotoveniach Verde PicNic a Grigio PicNic s elegantnou grafikou na bočných paneloch, má aj špeciálne dvojfarebné sedlo, ktorého béžovú sedaciu časť dopĺňa tmavohnedý zadný pruh s tkaným vzorom a ozdobený svetlosivý lem.

Lásku k detailu preukazuje Vespa s talianskou vlajkou na prúžku sedla. Pogumované pásy stúpačiek, veko batérie a lamely v ozdobnej kravate ladia v rovnakom svetlohnedom odtieni sedla.

Farebný súlad finalizujú ráfiky kolies v sivej metalíze s lešteným okrajom.Rovnako, ako každá špeciálna edícia skútrov Vespa, je aj tento rad označený štítkom na veku odkladacieho priestoru.

Edičný model PicNic bol v predaji od augusta tohto roku v sieti predajcov značky Vespa vo verziách Primavera 50 a 125 za cenu 4599 eur a 5699 eur.

1-vespa 2-Vespa 3-Vespa
Autor: J. Goldberger
Foto: Vespa
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.