S Vespou PicNic bezpečne do nového roku 2023

Sobota, 24 december 2022

Krásu a radosť zo života môže umocniť napríklad aj vianočný darček, pokiaľ by sa dal zohnať, v podobe milého a praktického skútra Vespa. Model PinNic sa už nový pravdepodobne obstarať nedá, ale výber iných rovnako príťažlivých skútrov tohto modelového radu je na trhu dostatok.

1-vespa

Taliansky výrobca jedného z najobľúbenejších skútrov sveta posunul model Vespa v lete tohto roku novou špeciálnou edíciou PicNic s unikátnym košíkom, piknikovou dekou a dvojfarebným sedadlom ešte viac ako doteraz do životného štýlu nielen Talianov, ale každého kto má rád výlety do prírody na dvoch kolesách.

Vespa vždy predstavovala radosť zo života a špičkovou úrovňou technológií určovala trendy, pričom vždy zostala verná svojmu jedinečnému a nadčasovému dizajnu tohto unikátneho skútra.

Platí to hlavne o modeli Primavera, vždy mladého a sviežeho ducha, ktorý vďaka svojmu originálnemu štýlu a nízkej hmotnosti je kráľom preplnených ulíc európskych miest. Od šesťdesiatych rokov reprezentuje alternatívny a moderný spôsob dopravy v mestách preťažených autami.

Vespa PicNic je vybavená elegantným piknikovým košom vyrobeným z dreva prepleteného ratanom, ktorý obsahuje praktickú odnímateľnú chladiacu tašku, ochranný poťah proti dažďu a štýlovú deku. Deka je vyrobená z vodeodolného materiálu a má integrované kožené pásky, ktoré možno použiť ako popruh na nosenie.

Kôš a deku zdobí logo Vespa PicNic a na ich prepravuje model vybavený chrómovaným predným a zadným nosičom,ktorý je v rámci tejto špeciálnej verzie súčasťou štandardnej výbavy, rovnako ako hnedý kožený pás, ktorý slúži na pripnutie zloženej deky a zároveň ako rukoväť na jej ľahké nosenie.

Model PicNic, ktorý je k dispozícii vo farebných vyhotoveniach Verde PicNic a Grigio PicNic s elegantnou grafikou na bočných paneloch, má aj špeciálne dvojfarebné sedlo, ktorého béžovú sedaciu časť dopĺňa tmavohnedý zadný pruh s tkaným vzorom a ozdobený svetlosivý lem.

Lásku k detailu preukazuje Vespa s talianskou vlajkou na prúžku sedla. Pogumované pásy stúpačiek, veko batérie a lamely v ozdobnej kravate ladia v rovnakom svetlohnedom odtieni sedla.

Farebný súlad finalizujú ráfiky kolies v sivej metalíze s lešteným okrajom.Rovnako, ako každá špeciálna edícia skútrov Vespa, je aj tento rad označený štítkom na veku odkladacieho priestoru.

Edičný model PicNic bol v predaji od augusta tohto roku v sieti predajcov značky Vespa vo verziách Primavera 50 a 125 za cenu 4599 eur a 5699 eur.

1-vespa 2-Vespa 3-Vespa
Autor: J. Goldberger
Foto: Vespa
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.