Saab opäť vyrába

Nedeľa, 29 máj 2011

Švédska automobilka Saab znovu spustila výrobu vo svojom závode v Trollhättane. Počas prvého dňa bolo v pláne vyrobiť prvých približne 100 vozidiel a na najbližšie týždne bude Saab súbežne s rozbehom dodávok od dodávateľov výrobu zvyšovať.

Saab
Crossover Saab 9-4X je výrazný model, od uvedenia ktorého si automobilka veľa sľubuje

Saab bol nútený kvôli nedostatku finančnej hotovosti prerušiť na niekoľko dní svoju výrobu. Najmä v posledných týždňoch prežívala automobilka zložité obdobie, teraz je však znovu späť a vyrába, takže aj túto situáciu sa Saabu podarilo zvládnuť.

Prvými automobilmi, ktoré zišli z výrobnej linky, boli strieborný Saab 9-5 Aero XWD a oranžový Saab 9-3 Cabriolet limitovanej série Independence Edition. Opätovné spustenie výroby umožní Saabu splniť záväzok dodať približne 6500 vozidiel, ktoré si zákazníci objednali ešte pred zastavením výroby.

Celkový počet záznamov z objednávkovej knihy presiahuje počet 8100 automobilov a zahŕňa tiež objednávky modelu Saab 9-4X. Objednávky obsahujú aj približne 1300 vozidiel pre spoločnosť čínsku Pang Da Automobile, ktorá za ne zaplatila vopred 30 miliónov eur.

Saab
Model Saab 9-3 Cabriolet bol medzi prvými vyrobenými po znovuspustení výroby

V minulom roku uviedla švédska automobilka úplne nový Saab 9-5 Sedan a pred nedávnom modelový rad Saab 9-3 Griffin. Nový Saab 9-4X, prvý crossover, sa teší veľkému záujmu zákazníkov najmä v USA. Už teraz sú vypredané všetky modely 9-4X modelového roku 2011. Po lete bude uvedený do predaja aj ďalší nový model Saab 9-5 SportCombi.

Autor: J. Goldberger
Foto: Saab
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.