Šanca testovať nový Ford Focus

Utorok, 02 november 2010

Spoločnosť Ford pripravila pre svojich priaznivcov zaujímavú akciu: vyzýva blogerov, znalcov sociálnych médií a priateľov Facebooku, aby sa zúčastnili prvotnej testovacej jazdy s novým Focusom a podelili sa o zážitky so svojimi priateľmi a priaznivcami. Odmenou pre víťazov bude ekvivalent sumy 10 000 amerických dolárov v miestnej mene na charitatívne účely, pričom celkové príspevky po celom svete dosiahnu výšku 500 000 dolárov.

Ford Focus
Ford Focus novej generácie ponúka šancu zúčastniť sa zaujímavej celosvetovej akcie

Celosvetová testovacia jazda s novým Focusom sa uskutoční začiatkom roka 2011 v južnej Európe – presné miesto určí Ford v priebehu novembra. Ráta sa s jazdami, ktoré účastníkom poskytnú prvotný pohľad na nový Ford Focus a užijú si pár aktivít pri vysokej rýchlosti a s veľkou dávkou dobrodružstva.

Od tejto chvíle môžu priatelia a fanúšikovia stránky modelu Focus na Facebooku posielať svoje prihlášky vo forme videa, v ktorom uvedú dôvody, prečo by mali byť zahrnutí testovacej jazdy na novom Focuse. Prihláškový proces dáva testovacím vodičom možnosť naštartovať akciu, v pozadí ktorej je ekvivalent sumy 10 000 dolárov pre charitatívnu organizáciu, ktorá im je blízka a venuje sa aktivitám ako sú pomoc proti hladu, vzdelávanie a udržateľnosť životného prostredia.

Podrobnosti o prihláške sú na karte Global Drive na stránke http://facebook.com/fordfocus. Vybraných bude 100 účastníkov z celého sveta, ktorí pocestujú do Európy a stanú sa prvými externými testovacími jazdcami modelu Ford Focus novej generácie. Účastníci celosvetovej testovacej jazdy vyberú na základe súboru kritérií vrátane ich individuálneho kreatívneho obsahu, aktivít na sociálnych sieťach a množstva hlasov, ktoré dostanú.

Vďaka rozdeleniu celkovej sumy vo výške až 500 000 amerických dolárov medzi vodičmi preferované charitatívne organizácie budú mať účastníci možnosť "naštartovať viac ako auto". Konštruktéri získajú rýchlu spätnú väzbu od potenciálnych zákazníkov, vodiči dostanú možnosť prvýkrát vidieť a užiť si vzrušujúcu medzinárodnú jazdu skôr, ako bude v nový Focus v predaji, a veľký úžitok získajú charitatívne organizácie.

Nový Ford Focus je výsledkom programu globálneho vývoja produktov, ktorý spája najlepších konštruktérov a technológie spoločnosti Ford z celého sveta. Nový Focus bude takmer identický na všetkých 122 svetových trhoch, na ktorých sa plánuje jeho predaj, pričom 80 percent jeho dielov bude spoločných. Focus sa bude vyrábať v závodoch spoločnosti Ford po celom svete, od Ázie cez Európu až po Severnú Ameriku. Úplne nový Ford Focus sa začne uvádzať na trh na začiatku roka 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.