Šanca testovať nový Ford Focus

Utorok, 02 november 2010

Spoločnosť Ford pripravila pre svojich priaznivcov zaujímavú akciu: vyzýva blogerov, znalcov sociálnych médií a priateľov Facebooku, aby sa zúčastnili prvotnej testovacej jazdy s novým Focusom a podelili sa o zážitky so svojimi priateľmi a priaznivcami. Odmenou pre víťazov bude ekvivalent sumy 10 000 amerických dolárov v miestnej mene na charitatívne účely, pričom celkové príspevky po celom svete dosiahnu výšku 500 000 dolárov.

Ford Focus
Ford Focus novej generácie ponúka šancu zúčastniť sa zaujímavej celosvetovej akcie

Celosvetová testovacia jazda s novým Focusom sa uskutoční začiatkom roka 2011 v južnej Európe – presné miesto určí Ford v priebehu novembra. Ráta sa s jazdami, ktoré účastníkom poskytnú prvotný pohľad na nový Ford Focus a užijú si pár aktivít pri vysokej rýchlosti a s veľkou dávkou dobrodružstva.

Od tejto chvíle môžu priatelia a fanúšikovia stránky modelu Focus na Facebooku posielať svoje prihlášky vo forme videa, v ktorom uvedú dôvody, prečo by mali byť zahrnutí testovacej jazdy na novom Focuse. Prihláškový proces dáva testovacím vodičom možnosť naštartovať akciu, v pozadí ktorej je ekvivalent sumy 10 000 dolárov pre charitatívnu organizáciu, ktorá im je blízka a venuje sa aktivitám ako sú pomoc proti hladu, vzdelávanie a udržateľnosť životného prostredia.

Podrobnosti o prihláške sú na karte Global Drive na stránke http://facebook.com/fordfocus. Vybraných bude 100 účastníkov z celého sveta, ktorí pocestujú do Európy a stanú sa prvými externými testovacími jazdcami modelu Ford Focus novej generácie. Účastníci celosvetovej testovacej jazdy vyberú na základe súboru kritérií vrátane ich individuálneho kreatívneho obsahu, aktivít na sociálnych sieťach a množstva hlasov, ktoré dostanú.

Vďaka rozdeleniu celkovej sumy vo výške až 500 000 amerických dolárov medzi vodičmi preferované charitatívne organizácie budú mať účastníci možnosť "naštartovať viac ako auto". Konštruktéri získajú rýchlu spätnú väzbu od potenciálnych zákazníkov, vodiči dostanú možnosť prvýkrát vidieť a užiť si vzrušujúcu medzinárodnú jazdu skôr, ako bude v nový Focus v predaji, a veľký úžitok získajú charitatívne organizácie.

Nový Ford Focus je výsledkom programu globálneho vývoja produktov, ktorý spája najlepších konštruktérov a technológie spoločnosti Ford z celého sveta. Nový Focus bude takmer identický na všetkých 122 svetových trhoch, na ktorých sa plánuje jeho predaj, pričom 80 percent jeho dielov bude spoločných. Focus sa bude vyrábať v závodoch spoločnosti Ford po celom svete, od Ázie cez Európu až po Severnú Ameriku. Úplne nový Ford Focus sa začne uvádzať na trh na začiatku roka 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.