Šanca testovať nový Ford Focus

Utorok, 02 november 2010

Spoločnosť Ford pripravila pre svojich priaznivcov zaujímavú akciu: vyzýva blogerov, znalcov sociálnych médií a priateľov Facebooku, aby sa zúčastnili prvotnej testovacej jazdy s novým Focusom a podelili sa o zážitky so svojimi priateľmi a priaznivcami. Odmenou pre víťazov bude ekvivalent sumy 10 000 amerických dolárov v miestnej mene na charitatívne účely, pričom celkové príspevky po celom svete dosiahnu výšku 500 000 dolárov.

Ford Focus
Ford Focus novej generácie ponúka šancu zúčastniť sa zaujímavej celosvetovej akcie

Celosvetová testovacia jazda s novým Focusom sa uskutoční začiatkom roka 2011 v južnej Európe – presné miesto určí Ford v priebehu novembra. Ráta sa s jazdami, ktoré účastníkom poskytnú prvotný pohľad na nový Ford Focus a užijú si pár aktivít pri vysokej rýchlosti a s veľkou dávkou dobrodružstva.

Od tejto chvíle môžu priatelia a fanúšikovia stránky modelu Focus na Facebooku posielať svoje prihlášky vo forme videa, v ktorom uvedú dôvody, prečo by mali byť zahrnutí testovacej jazdy na novom Focuse. Prihláškový proces dáva testovacím vodičom možnosť naštartovať akciu, v pozadí ktorej je ekvivalent sumy 10 000 dolárov pre charitatívnu organizáciu, ktorá im je blízka a venuje sa aktivitám ako sú pomoc proti hladu, vzdelávanie a udržateľnosť životného prostredia.

Podrobnosti o prihláške sú na karte Global Drive na stránke http://facebook.com/fordfocus. Vybraných bude 100 účastníkov z celého sveta, ktorí pocestujú do Európy a stanú sa prvými externými testovacími jazdcami modelu Ford Focus novej generácie. Účastníci celosvetovej testovacej jazdy vyberú na základe súboru kritérií vrátane ich individuálneho kreatívneho obsahu, aktivít na sociálnych sieťach a množstva hlasov, ktoré dostanú.

Vďaka rozdeleniu celkovej sumy vo výške až 500 000 amerických dolárov medzi vodičmi preferované charitatívne organizácie budú mať účastníci možnosť "naštartovať viac ako auto". Konštruktéri získajú rýchlu spätnú väzbu od potenciálnych zákazníkov, vodiči dostanú možnosť prvýkrát vidieť a užiť si vzrušujúcu medzinárodnú jazdu skôr, ako bude v nový Focus v predaji, a veľký úžitok získajú charitatívne organizácie.

Nový Ford Focus je výsledkom programu globálneho vývoja produktov, ktorý spája najlepších konštruktérov a technológie spoločnosti Ford z celého sveta. Nový Focus bude takmer identický na všetkých 122 svetových trhoch, na ktorých sa plánuje jeho predaj, pričom 80 percent jeho dielov bude spoločných. Focus sa bude vyrábať v závodoch spoločnosti Ford po celom svete, od Ázie cez Európu až po Severnú Ameriku. Úplne nový Ford Focus sa začne uvádzať na trh na začiatku roka 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.