Santa Fe najbezpečnejší v triede

Štvrtok, 31 január 2013

Hyundai Santa Fe novej generácie bol ohodnotený ako najbezpečnejší veľký off-road 4x4 v roku 2012. Zaraďuje sa tak medzi modely značky Hyundai, ktoré dosiahli päť hviezdičiek v testoch Euro NCAP – i20, ix20, ix35, i40, Veloster a i30 novej generácie.

Hyundai Santa Fe
Nový Hyundai sa stal podľa hodnotenia Euro NCAP najbezpečnejším vo svojej triede

Hyundai Santa Fe ohodnotilo konzorcium Euro NCAP ako najbezpečnejší automobil vo svojej triede. Vo všetkých testovacích kategóriách dosiahol najlepšie výsledky v triede, čím sa stal jedným z najbezpečnejších vozidiel testovaných nezávislým konzorciom a stal sa najlepším automobilom v segmente "Veľký off-road 4x4" pred modelmi Mercedes-Benz triedy M a Range Rover.

Z celkového počtu 36 automobilov testovaných v roku 2012 tejto kategórie odporúča Euro NCAP osem najlepších na základe najvyššej úrovne bezpečnosti v jednotlivých druhoch testov. V kategórii "ochrana dospelých" získal Santa Fe skóre 96 % s maximálnym počtom bodov za bočný bariérový test. V kategórii "ochrana detí" skóre 89 % a za štandardné bezpečnostné prvky 86 %.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.