Santa Fe najbezpečnejší v triede

Štvrtok, 31 január 2013

Hyundai Santa Fe novej generácie bol ohodnotený ako najbezpečnejší veľký off-road 4x4 v roku 2012. Zaraďuje sa tak medzi modely značky Hyundai, ktoré dosiahli päť hviezdičiek v testoch Euro NCAP – i20, ix20, ix35, i40, Veloster a i30 novej generácie.

Hyundai Santa Fe
Nový Hyundai sa stal podľa hodnotenia Euro NCAP najbezpečnejším vo svojej triede

Hyundai Santa Fe ohodnotilo konzorcium Euro NCAP ako najbezpečnejší automobil vo svojej triede. Vo všetkých testovacích kategóriách dosiahol najlepšie výsledky v triede, čím sa stal jedným z najbezpečnejších vozidiel testovaných nezávislým konzorciom a stal sa najlepším automobilom v segmente "Veľký off-road 4x4" pred modelmi Mercedes-Benz triedy M a Range Rover.

Z celkového počtu 36 automobilov testovaných v roku 2012 tejto kategórie odporúča Euro NCAP osem najlepších na základe najvyššej úrovne bezpečnosti v jednotlivých druhoch testov. V kategórii "ochrana dospelých" získal Santa Fe skóre 96 % s maximálnym počtom bodov za bočný bariérový test. V kategórii "ochrana detí" skóre 89 % a za štandardné bezpečnostné prvky 86 %.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.