Santa Fe najbezpečnejší v triede

Štvrtok, 31 január 2013

Hyundai Santa Fe novej generácie bol ohodnotený ako najbezpečnejší veľký off-road 4x4 v roku 2012. Zaraďuje sa tak medzi modely značky Hyundai, ktoré dosiahli päť hviezdičiek v testoch Euro NCAP – i20, ix20, ix35, i40, Veloster a i30 novej generácie.

Hyundai Santa Fe
Nový Hyundai sa stal podľa hodnotenia Euro NCAP najbezpečnejším vo svojej triede

Hyundai Santa Fe ohodnotilo konzorcium Euro NCAP ako najbezpečnejší automobil vo svojej triede. Vo všetkých testovacích kategóriách dosiahol najlepšie výsledky v triede, čím sa stal jedným z najbezpečnejších vozidiel testovaných nezávislým konzorciom a stal sa najlepším automobilom v segmente "Veľký off-road 4x4" pred modelmi Mercedes-Benz triedy M a Range Rover.

Z celkového počtu 36 automobilov testovaných v roku 2012 tejto kategórie odporúča Euro NCAP osem najlepších na základe najvyššej úrovne bezpečnosti v jednotlivých druhoch testov. V kategórii "ochrana dospelých" získal Santa Fe skóre 96 % s maximálnym počtom bodov za bočný bariérový test. V kategórii "ochrana detí" skóre 89 % a za štandardné bezpečnostné prvky 86 %.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.