SEAT expanduje do Číny

Utorok, 06 december 2011

Svetové automobilky sa stále viac obracajú smerom k Číne, kde sa črtá obrovský trh, veľké odbytisko produkcie najväčších automobiliek. Aj preto je autosalón v čínskom meste Guangzhou (Kuang-čou, resp. starší názov Kanton), ktorý práve prebieha, tak významný pre mnohých automobilových výrobcov.

SetRatioSize
SEAT je ďalšou značkou koncernu Volkswagen, ktorá sa začína presadzovať v Číne

SEAT na autosalóne v čínskom Kuang-čou predstavil plán značky na expanziu do tejto krajiny. Už v apríli tohto roku podpísal SEAT dohody na otvorenie 12 predajných zastúpení a na spadnutie je nová dohoda, ktorá umožní SEATu začať predaj v Číne s celkovým počtom 15 predajných zastúpení. Bude pokrývať najväčšie čínske mestá, vrátane Pekingu, Šanghaja, Šenzenu, Wu-chanu, Chengdu a Kuang-čou.

V čínskom Kuang-Čou vystavuje SEAT Ibizu a Leon, ktoré sa začnú predávať v roku 2012. Značka tu prezentuje však aj Alhambru a koncepty sedan IBL, SUV IBX a športové kupé IBE.

Na prezentácii na autosalóne v Kuang-Čou James Muir, prezident SEATu, sa vyjadril, že"expanzia v Číne od roku 2012 bude vzrušujúca kapitola v histórií značky". Člen výkonného výboru a výkonný viceprezident VW v Číne Weiming Soh zasa uviedol, že"príchod SEATu je dôležitým krokom v stratégií VW v Číne, pretože dopĺňa ponuku značiek skupiny. Pracujeme na vytvorení predajnej siete, ktorá nás bude sprevádzať na ceste k úspechu."

SetRatioSize Guanghzou-Auto-Salon SetRatioSize SetRatio
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.