SEAT expanduje do Číny

Utorok, 06 december 2011

Svetové automobilky sa stále viac obracajú smerom k Číne, kde sa črtá obrovský trh, veľké odbytisko produkcie najväčších automobiliek. Aj preto je autosalón v čínskom meste Guangzhou (Kuang-čou, resp. starší názov Kanton), ktorý práve prebieha, tak významný pre mnohých automobilových výrobcov.

SetRatioSize
SEAT je ďalšou značkou koncernu Volkswagen, ktorá sa začína presadzovať v Číne

SEAT na autosalóne v čínskom Kuang-čou predstavil plán značky na expanziu do tejto krajiny. Už v apríli tohto roku podpísal SEAT dohody na otvorenie 12 predajných zastúpení a na spadnutie je nová dohoda, ktorá umožní SEATu začať predaj v Číne s celkovým počtom 15 predajných zastúpení. Bude pokrývať najväčšie čínske mestá, vrátane Pekingu, Šanghaja, Šenzenu, Wu-chanu, Chengdu a Kuang-čou.

V čínskom Kuang-Čou vystavuje SEAT Ibizu a Leon, ktoré sa začnú predávať v roku 2012. Značka tu prezentuje však aj Alhambru a koncepty sedan IBL, SUV IBX a športové kupé IBE.

Na prezentácii na autosalóne v Kuang-Čou James Muir, prezident SEATu, sa vyjadril, že"expanzia v Číne od roku 2012 bude vzrušujúca kapitola v histórií značky". Člen výkonného výboru a výkonný viceprezident VW v Číne Weiming Soh zasa uviedol, že"príchod SEATu je dôležitým krokom v stratégií VW v Číne, pretože dopĺňa ponuku značiek skupiny. Pracujeme na vytvorení predajnej siete, ktorá nás bude sprevádzať na ceste k úspechu."

SetRatioSize Guanghzou-Auto-Salon SetRatioSize SetRatio
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.