SEAT expanduje do Číny

Utorok, 06 december 2011

Svetové automobilky sa stále viac obracajú smerom k Číne, kde sa črtá obrovský trh, veľké odbytisko produkcie najväčších automobiliek. Aj preto je autosalón v čínskom meste Guangzhou (Kuang-čou, resp. starší názov Kanton), ktorý práve prebieha, tak významný pre mnohých automobilových výrobcov.

SetRatioSize
SEAT je ďalšou značkou koncernu Volkswagen, ktorá sa začína presadzovať v Číne

SEAT na autosalóne v čínskom Kuang-čou predstavil plán značky na expanziu do tejto krajiny. Už v apríli tohto roku podpísal SEAT dohody na otvorenie 12 predajných zastúpení a na spadnutie je nová dohoda, ktorá umožní SEATu začať predaj v Číne s celkovým počtom 15 predajných zastúpení. Bude pokrývať najväčšie čínske mestá, vrátane Pekingu, Šanghaja, Šenzenu, Wu-chanu, Chengdu a Kuang-čou.

V čínskom Kuang-Čou vystavuje SEAT Ibizu a Leon, ktoré sa začnú predávať v roku 2012. Značka tu prezentuje však aj Alhambru a koncepty sedan IBL, SUV IBX a športové kupé IBE.

Na prezentácii na autosalóne v Kuang-Čou James Muir, prezident SEATu, sa vyjadril, že"expanzia v Číne od roku 2012 bude vzrušujúca kapitola v histórií značky". Člen výkonného výboru a výkonný viceprezident VW v Číne Weiming Soh zasa uviedol, že"príchod SEATu je dôležitým krokom v stratégií VW v Číne, pretože dopĺňa ponuku značiek skupiny. Pracujeme na vytvorení predajnej siete, ktorá nás bude sprevádzať na ceste k úspechu."

SetRatioSize Guanghzou-Auto-Salon SetRatioSize SetRatio
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.