Seat Ibiza aj na zemný plyn

Streda, 14 február 2018

Seat po uvedení modelu Leon s alternatívnym palivom na stlačený plyn rozširuje teraz svoju ponuku na pohon s týmto palivom o model novej Ibize.

Seat Ibiza
Seat má ďalší model s pohonom na stlačený zemný plyn – nový Seat Ibiza

Seat verí v potenciál alternatívneho pohonu na stlačený zemný plyn CNG. Po úspešnom zavedení verzií v modelovom rade Leon pribudne teraz nová Ibiza s označením TGI. Verziu Ibiza TGI predstavil Seat na jeseň minulého roku na autosalóne vo Frankfurte ako pokračovanie trendu CNG vozidiel čistého a efektívneho paliva.

Tak Seat Leon ako aj Ibiza TGI majú tri palivové nádrže. Jednu na benzín a dve na stlačený zemný plyn CNG, pretože motor môže využívať obidva druhy paliva. Vďaka tomu je dojazd s plnými nádržami obidvoch druhov paliva približne 1350 kilometrov, z toho na CNG okolo 400 kilometrov. Na jeseň tohto roku pribudne do ponuky značky Seat aj model Arona TGI so spaľovaním paliva CNG.

Vozidlá s technológiu CNG majú na rozdiel od iných pohonov na plyn voľný prístup aj do podzemných garáží, pretože fyzikálne vlastnosti stlačeného zemného plynu, ktorý je ľahší ako vzduch, zabezpečujú jeho bezproblémové odvetranie.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.