Seat Ibiza SC: vyšší imidž a prevodovka DSG

Utorok, 03 február 2009

Do predajnej siete značky SEAT sa v týchto dňoch dostali modely Ibiza Sport Coupé v špeciálnom pakete Color Edition s novými prvkami výbavy interiéru i exteriéru a automatickou prevodovkou DSG, ktorých úlohou je ešte viac zatraktívniť nový model španielskej automobilky.

Seat Ibiza SC

Športovo ladený vzhľad Ibizy Sport Coupé Edition zvýrazňuje nový lak Lumina oranžovej alebo Galia modrej farby v spojení s čiernym alebo bielym lakovaním strechy a 17palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin.

Interiér je doplnený vo farbe automobilu a rôznymi novými prvkami a doplnkami, napríklad hlavicou riadiacej páky, výplňou dverí, orámovaním výstupov vzduchu, ozdobnými prvkami na prístrojovej doske a tiež prešívanými prednými sedačkami a volantom s vybranou farbou.

Verzie Color Edition sa dodávajú len vo výbave Sport so zážihovými motormi 1,4/85 k a 1,6/105 k a vznetovými motormi 1,9 TDI/90 k a 1,9 TDI/105 k.

Verzia Color Edition Lumina oranžová zahŕňa 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Mágico čierna, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky vo farbe Lumina oranžová, lúče volantu sú vo vyhotovení Carbon čierna a kožený volant je prešitý oranžovou farbou, tak, ako aj predné sedadlá.

Verzia Color Edition Galia modrá má 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Candy biela, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky v modrom odtieni a ramená volantu sú vo farbe Carbon čierna doplnené modrým prešívaním volantu a predných sedadiel. Pre túto verziu sú k dispozícií bez príplatku 17palcové kolesá v bielej farbe.

Nová Ibiza je v predaji aj so sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Ponúka sa v kombinácií s benzínovým motorom 1,6/105 k a vo výbavách Reference, Style a Sport.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring