Seat Ibiza SC: vyšší imidž a prevodovka DSG

Utorok, 03 február 2009

Do predajnej siete značky SEAT sa v týchto dňoch dostali modely Ibiza Sport Coupé v špeciálnom pakete Color Edition s novými prvkami výbavy interiéru i exteriéru a automatickou prevodovkou DSG, ktorých úlohou je ešte viac zatraktívniť nový model španielskej automobilky.

Seat Ibiza SC

Športovo ladený vzhľad Ibizy Sport Coupé Edition zvýrazňuje nový lak Lumina oranžovej alebo Galia modrej farby v spojení s čiernym alebo bielym lakovaním strechy a 17palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin.

Interiér je doplnený vo farbe automobilu a rôznymi novými prvkami a doplnkami, napríklad hlavicou riadiacej páky, výplňou dverí, orámovaním výstupov vzduchu, ozdobnými prvkami na prístrojovej doske a tiež prešívanými prednými sedačkami a volantom s vybranou farbou.

Verzie Color Edition sa dodávajú len vo výbave Sport so zážihovými motormi 1,4/85 k a 1,6/105 k a vznetovými motormi 1,9 TDI/90 k a 1,9 TDI/105 k.

Verzia Color Edition Lumina oranžová zahŕňa 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Mágico čierna, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky vo farbe Lumina oranžová, lúče volantu sú vo vyhotovení Carbon čierna a kožený volant je prešitý oranžovou farbou, tak, ako aj predné sedadlá.

Verzia Color Edition Galia modrá má 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Candy biela, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky v modrom odtieni a ramená volantu sú vo farbe Carbon čierna doplnené modrým prešívaním volantu a predných sedadiel. Pre túto verziu sú k dispozícií bez príplatku 17palcové kolesá v bielej farbe.

Nová Ibiza je v predaji aj so sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Ponúka sa v kombinácií s benzínovým motorom 1,6/105 k a vo výbavách Reference, Style a Sport.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.