Seat Ibiza SC: vyšší imidž a prevodovka DSG

Utorok, 03 február 2009

Do predajnej siete značky SEAT sa v týchto dňoch dostali modely Ibiza Sport Coupé v špeciálnom pakete Color Edition s novými prvkami výbavy interiéru i exteriéru a automatickou prevodovkou DSG, ktorých úlohou je ešte viac zatraktívniť nový model španielskej automobilky.

Seat Ibiza SC

Športovo ladený vzhľad Ibizy Sport Coupé Edition zvýrazňuje nový lak Lumina oranžovej alebo Galia modrej farby v spojení s čiernym alebo bielym lakovaním strechy a 17palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin.

Interiér je doplnený vo farbe automobilu a rôznymi novými prvkami a doplnkami, napríklad hlavicou riadiacej páky, výplňou dverí, orámovaním výstupov vzduchu, ozdobnými prvkami na prístrojovej doske a tiež prešívanými prednými sedačkami a volantom s vybranou farbou.

Verzie Color Edition sa dodávajú len vo výbave Sport so zážihovými motormi 1,4/85 k a 1,6/105 k a vznetovými motormi 1,9 TDI/90 k a 1,9 TDI/105 k.

Verzia Color Edition Lumina oranžová zahŕňa 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Mágico čierna, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky vo farbe Lumina oranžová, lúče volantu sú vo vyhotovení Carbon čierna a kožený volant je prešitý oranžovou farbou, tak, ako aj predné sedadlá.

Verzia Color Edition Galia modrá má 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Candy biela, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky v modrom odtieni a ramená volantu sú vo farbe Carbon čierna doplnené modrým prešívaním volantu a predných sedadiel. Pre túto verziu sú k dispozícií bez príplatku 17palcové kolesá v bielej farbe.

Nová Ibiza je v predaji aj so sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Ponúka sa v kombinácií s benzínovým motorom 1,6/105 k a vo výbavách Reference, Style a Sport.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.