Seat Ibiza SC: vyšší imidž a prevodovka DSG

Utorok, 03 február 2009

Do predajnej siete značky SEAT sa v týchto dňoch dostali modely Ibiza Sport Coupé v špeciálnom pakete Color Edition s novými prvkami výbavy interiéru i exteriéru a automatickou prevodovkou DSG, ktorých úlohou je ešte viac zatraktívniť nový model španielskej automobilky.

Seat Ibiza SC

Športovo ladený vzhľad Ibizy Sport Coupé Edition zvýrazňuje nový lak Lumina oranžovej alebo Galia modrej farby v spojení s čiernym alebo bielym lakovaním strechy a 17palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin.

Interiér je doplnený vo farbe automobilu a rôznymi novými prvkami a doplnkami, napríklad hlavicou riadiacej páky, výplňou dverí, orámovaním výstupov vzduchu, ozdobnými prvkami na prístrojovej doske a tiež prešívanými prednými sedačkami a volantom s vybranou farbou.

Verzie Color Edition sa dodávajú len vo výbave Sport so zážihovými motormi 1,4/85 k a 1,6/105 k a vznetovými motormi 1,9 TDI/90 k a 1,9 TDI/105 k.

Verzia Color Edition Lumina oranžová zahŕňa 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Mágico čierna, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky vo farbe Lumina oranžová, lúče volantu sú vo vyhotovení Carbon čierna a kožený volant je prešitý oranžovou farbou, tak, ako aj predné sedadlá.

Verzia Color Edition Galia modrá má 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Candy biela, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky v modrom odtieni a ramená volantu sú vo farbe Carbon čierna doplnené modrým prešívaním volantu a predných sedadiel. Pre túto verziu sú k dispozícií bez príplatku 17palcové kolesá v bielej farbe.

Nová Ibiza je v predaji aj so sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Ponúka sa v kombinácií s benzínovým motorom 1,6/105 k a vo výbavách Reference, Style a Sport.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.