Seat Ibiza SC: vyšší imidž a prevodovka DSG

Utorok, 03 február 2009

Do predajnej siete značky SEAT sa v týchto dňoch dostali modely Ibiza Sport Coupé v špeciálnom pakete Color Edition s novými prvkami výbavy interiéru i exteriéru a automatickou prevodovkou DSG, ktorých úlohou je ešte viac zatraktívniť nový model španielskej automobilky.

Seat Ibiza SC

Športovo ladený vzhľad Ibizy Sport Coupé Edition zvýrazňuje nový lak Lumina oranžovej alebo Galia modrej farby v spojení s čiernym alebo bielym lakovaním strechy a 17palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin.

Interiér je doplnený vo farbe automobilu a rôznymi novými prvkami a doplnkami, napríklad hlavicou riadiacej páky, výplňou dverí, orámovaním výstupov vzduchu, ozdobnými prvkami na prístrojovej doske a tiež prešívanými prednými sedačkami a volantom s vybranou farbou.

Verzie Color Edition sa dodávajú len vo výbave Sport so zážihovými motormi 1,4/85 k a 1,6/105 k a vznetovými motormi 1,9 TDI/90 k a 1,9 TDI/105 k.

Verzia Color Edition Lumina oranžová zahŕňa 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Mágico čierna, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky vo farbe Lumina oranžová, lúče volantu sú vo vyhotovení Carbon čierna a kožený volant je prešitý oranžovou farbou, tak, ako aj predné sedadlá.

Verzia Color Edition Galia modrá má 17palcové kolesá Saga, tmavo tónované okná od B-stĺpika, strechu lakovanú vo farbe Candy biela, vonkajšie sklopné spätné zrkadlá a ozdobné lemovanie masky chladiča. V interiéri sú ozdobné prvky v modrom odtieni a ramená volantu sú vo farbe Carbon čierna doplnené modrým prešívaním volantu a predných sedadiel. Pre túto verziu sú k dispozícií bez príplatku 17palcové kolesá v bielej farbe.

Nová Ibiza je v predaji aj so sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Ponúka sa v kombinácií s benzínovým motorom 1,6/105 k a vo výbavách Reference, Style a Sport.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.