Seat Ibiza: Zlatý volant

Utorok, 18 november 2008

V kategórií malých automobilov získal ocenenie Zlatý volant nemeckého Bild am Sonntag nový Seat Ibiza. Ide o jenu z najprestížnejších cien udeľovaných v Nemecku.

Zlatý volant

Model Ibiza sa stal celkovým víťazom po hlasovaní poroty, ktorá pozostávala z technikov, vodičov, známych osobností a čitateľov magazínu Bild am Sonntag. Je to po druhýkrát, čo Seat získal toto vzácne ocenenie. Po prvýkrát to bolo v roku 1997 s modelom Arosa.

Celkom deväť automobilov bolo vybraných v kategórií malých vozidiel, z ktorých päť vďaka čitateľom magazínu Bild am Sonntag postúpilo do finále. Testovací jazdci počas jázd overovali výkon motora a jazdné vlastnosti, zatiaľ čo vodiči spomedzi celebrít hodnotili dizajn, komfort a ovládanie vozidla. Technickí porotcovia mali na starosti hodnotenie bezpečnostných prvkov, množstvo emisií a nákladovú efektivitu. Testovanie prebiehalo na testovacej dráhe v talianskom meste Balocco v októbri tohto roku.

Porotu okrem iných tvorili bývalí súťažní jazdci Walter Röhrl a Jutta Kleinschmidtová, automobiloví pretekári Klaus Ludwig, Hans Joachim Stuck, Frank Elstner, Kai Pflaume, Nazan Eches a šéfradoktor magazínu Auto Bild Bernd Wieland.

Autor: J. Goldberger
Foto: Seat
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.