Seat Ibiza: Zlatý volant

Utorok, 18 november 2008

V kategórií malých automobilov získal ocenenie Zlatý volant nemeckého Bild am Sonntag nový Seat Ibiza. Ide o jenu z najprestížnejších cien udeľovaných v Nemecku.

Zlatý volant

Model Ibiza sa stal celkovým víťazom po hlasovaní poroty, ktorá pozostávala z technikov, vodičov, známych osobností a čitateľov magazínu Bild am Sonntag. Je to po druhýkrát, čo Seat získal toto vzácne ocenenie. Po prvýkrát to bolo v roku 1997 s modelom Arosa.

Celkom deväť automobilov bolo vybraných v kategórií malých vozidiel, z ktorých päť vďaka čitateľom magazínu Bild am Sonntag postúpilo do finále. Testovací jazdci počas jázd overovali výkon motora a jazdné vlastnosti, zatiaľ čo vodiči spomedzi celebrít hodnotili dizajn, komfort a ovládanie vozidla. Technickí porotcovia mali na starosti hodnotenie bezpečnostných prvkov, množstvo emisií a nákladovú efektivitu. Testovanie prebiehalo na testovacej dráhe v talianskom meste Balocco v októbri tohto roku.

Porotu okrem iných tvorili bývalí súťažní jazdci Walter Röhrl a Jutta Kleinschmidtová, automobiloví pretekári Klaus Ludwig, Hans Joachim Stuck, Frank Elstner, Kai Pflaume, Nazan Eches a šéfradoktor magazínu Auto Bild Bernd Wieland.

Autor: J. Goldberger
Foto: Seat
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.