Seat s novinkami na kongrese Mobile World

Piatok, 26 január 2018

Na podujatí Mobile World Congress 2018, ktoré sa začína dnes v Barcelone, uvedie Seat svoje portfólio produktov z oblasti konektivity. Španielska značka tu predstaví svoje najnovšie riešenia z oblasti Easy Mobility, svojej stratégie pre vývoj mobility budúcnosti.

Seat Arona
Seat Arona sa ako malé SUV zaradilo do partie tohto rýchlorastúceho segmentu

Seat so svojim vlastným technickým centrom s približne tisíckou inžinierov je hnacou silou inovácií najväčšieho priemyselného investora v oblasti vývoja a výskumu v Španielsku. Ponúka najnovšie technológie konektivity a výrazne sa angažuje v globálnom procese digitalizácie, kde propaguje mobilitu budúcnosti. Na kongrese uvidia návštevníci plne individualizovateľný Seat Simulator, ktorý je prvou iniciatívou v rámci spolupráce s domácim nadnárodným mobilným operátorom Telefónica.

Seat Simulátor bude zvýrazňovať víziu komplexnej digitalizácie. Prostredníctvom Seat ID si používateľ bude môcť na simulátore nakonfigurovať svoju identitu a tým adaptovať simulátor podľa svojich potrieb a požiadaviek, získať prístup k digitálnemu obsahu značky a naplánovať si optimálny spôsob jazdy v meste. Na simulátore si návštevníci budú môcť vyskúšať aká môže byť jazda v budúcnosti. Tento zážitok bude plne individualizovaný a interaktívny, využívajúc najnovšie výdobytky v oblasti konektivity a jazdy.

Atrakciou Seatu na kongrese bude funkčná štúdia Seat Leon Cristobal vyvinutá s cieľom znížiť riziko dopravných nehôd v mestskom prostredí na nulu. Štúdia "strážneho anjela" na kolesách obsahuje vyše 15 bezpečnostných asistenčných funkcií, ktoré prispievajú k zníženiu hlavných príčin dopravných nehôd ako sú nepozornosť, únava, prekročenie rýchlosti alebo jazda pod vplyvom alkoholu.

Návštevníci kongresu sa budú môcť zoznámiť tiež s integráciou hlasového asistenta Alexa spoločnosti Amazon v modeli Seat Ateca. Seat je tak prvým automobilovým výrobcom, ktorý ponúkne tento prvok v Európe. Hlasový asistent umožňuje optimálne využiť čas strávený vo vozidle napríklad vybavovaním osobnej agendy, vyhľadávaním bodov záujmu alebo zoznámením sa s najaktuálnejšími správami.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.