Seat s novinkami na kongrese Mobile World

Piatok, 26 január 2018

Na podujatí Mobile World Congress 2018, ktoré sa začína dnes v Barcelone, uvedie Seat svoje portfólio produktov z oblasti konektivity. Španielska značka tu predstaví svoje najnovšie riešenia z oblasti Easy Mobility, svojej stratégie pre vývoj mobility budúcnosti.

Seat Arona
Seat Arona sa ako malé SUV zaradilo do partie tohto rýchlorastúceho segmentu

Seat so svojim vlastným technickým centrom s približne tisíckou inžinierov je hnacou silou inovácií najväčšieho priemyselného investora v oblasti vývoja a výskumu v Španielsku. Ponúka najnovšie technológie konektivity a výrazne sa angažuje v globálnom procese digitalizácie, kde propaguje mobilitu budúcnosti. Na kongrese uvidia návštevníci plne individualizovateľný Seat Simulator, ktorý je prvou iniciatívou v rámci spolupráce s domácim nadnárodným mobilným operátorom Telefónica.

Seat Simulátor bude zvýrazňovať víziu komplexnej digitalizácie. Prostredníctvom Seat ID si používateľ bude môcť na simulátore nakonfigurovať svoju identitu a tým adaptovať simulátor podľa svojich potrieb a požiadaviek, získať prístup k digitálnemu obsahu značky a naplánovať si optimálny spôsob jazdy v meste. Na simulátore si návštevníci budú môcť vyskúšať aká môže byť jazda v budúcnosti. Tento zážitok bude plne individualizovaný a interaktívny, využívajúc najnovšie výdobytky v oblasti konektivity a jazdy.

Atrakciou Seatu na kongrese bude funkčná štúdia Seat Leon Cristobal vyvinutá s cieľom znížiť riziko dopravných nehôd v mestskom prostredí na nulu. Štúdia "strážneho anjela" na kolesách obsahuje vyše 15 bezpečnostných asistenčných funkcií, ktoré prispievajú k zníženiu hlavných príčin dopravných nehôd ako sú nepozornosť, únava, prekročenie rýchlosti alebo jazda pod vplyvom alkoholu.

Návštevníci kongresu sa budú môcť zoznámiť tiež s integráciou hlasového asistenta Alexa spoločnosti Amazon v modeli Seat Ateca. Seat je tak prvým automobilovým výrobcom, ktorý ponúkne tento prvok v Európe. Hlasový asistent umožňuje optimálne využiť čas strávený vo vozidle napríklad vybavovaním osobnej agendy, vyhľadávaním bodov záujmu alebo zoznámením sa s najaktuálnejšími správami.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.