Seat s novinkami na kongrese Mobile World

Piatok, 26 január 2018

Na podujatí Mobile World Congress 2018, ktoré sa začína dnes v Barcelone, uvedie Seat svoje portfólio produktov z oblasti konektivity. Španielska značka tu predstaví svoje najnovšie riešenia z oblasti Easy Mobility, svojej stratégie pre vývoj mobility budúcnosti.

Seat Arona
Seat Arona sa ako malé SUV zaradilo do partie tohto rýchlorastúceho segmentu

Seat so svojim vlastným technickým centrom s približne tisíckou inžinierov je hnacou silou inovácií najväčšieho priemyselného investora v oblasti vývoja a výskumu v Španielsku. Ponúka najnovšie technológie konektivity a výrazne sa angažuje v globálnom procese digitalizácie, kde propaguje mobilitu budúcnosti. Na kongrese uvidia návštevníci plne individualizovateľný Seat Simulator, ktorý je prvou iniciatívou v rámci spolupráce s domácim nadnárodným mobilným operátorom Telefónica.

Seat Simulátor bude zvýrazňovať víziu komplexnej digitalizácie. Prostredníctvom Seat ID si používateľ bude môcť na simulátore nakonfigurovať svoju identitu a tým adaptovať simulátor podľa svojich potrieb a požiadaviek, získať prístup k digitálnemu obsahu značky a naplánovať si optimálny spôsob jazdy v meste. Na simulátore si návštevníci budú môcť vyskúšať aká môže byť jazda v budúcnosti. Tento zážitok bude plne individualizovaný a interaktívny, využívajúc najnovšie výdobytky v oblasti konektivity a jazdy.

Atrakciou Seatu na kongrese bude funkčná štúdia Seat Leon Cristobal vyvinutá s cieľom znížiť riziko dopravných nehôd v mestskom prostredí na nulu. Štúdia "strážneho anjela" na kolesách obsahuje vyše 15 bezpečnostných asistenčných funkcií, ktoré prispievajú k zníženiu hlavných príčin dopravných nehôd ako sú nepozornosť, únava, prekročenie rýchlosti alebo jazda pod vplyvom alkoholu.

Návštevníci kongresu sa budú môcť zoznámiť tiež s integráciou hlasového asistenta Alexa spoločnosti Amazon v modeli Seat Ateca. Seat je tak prvým automobilovým výrobcom, ktorý ponúkne tento prvok v Európe. Hlasový asistent umožňuje optimálne využiť čas strávený vo vozidle napríklad vybavovaním osobnej agendy, vyhľadávaním bodov záujmu alebo zoznámením sa s najaktuálnejšími správami.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring