Seat s novinkami na kongrese Mobile World

Piatok, 26 január 2018

Na podujatí Mobile World Congress 2018, ktoré sa začína dnes v Barcelone, uvedie Seat svoje portfólio produktov z oblasti konektivity. Španielska značka tu predstaví svoje najnovšie riešenia z oblasti Easy Mobility, svojej stratégie pre vývoj mobility budúcnosti.

Seat Arona
Seat Arona sa ako malé SUV zaradilo do partie tohto rýchlorastúceho segmentu

Seat so svojim vlastným technickým centrom s približne tisíckou inžinierov je hnacou silou inovácií najväčšieho priemyselného investora v oblasti vývoja a výskumu v Španielsku. Ponúka najnovšie technológie konektivity a výrazne sa angažuje v globálnom procese digitalizácie, kde propaguje mobilitu budúcnosti. Na kongrese uvidia návštevníci plne individualizovateľný Seat Simulator, ktorý je prvou iniciatívou v rámci spolupráce s domácim nadnárodným mobilným operátorom Telefónica.

Seat Simulátor bude zvýrazňovať víziu komplexnej digitalizácie. Prostredníctvom Seat ID si používateľ bude môcť na simulátore nakonfigurovať svoju identitu a tým adaptovať simulátor podľa svojich potrieb a požiadaviek, získať prístup k digitálnemu obsahu značky a naplánovať si optimálny spôsob jazdy v meste. Na simulátore si návštevníci budú môcť vyskúšať aká môže byť jazda v budúcnosti. Tento zážitok bude plne individualizovaný a interaktívny, využívajúc najnovšie výdobytky v oblasti konektivity a jazdy.

Atrakciou Seatu na kongrese bude funkčná štúdia Seat Leon Cristobal vyvinutá s cieľom znížiť riziko dopravných nehôd v mestskom prostredí na nulu. Štúdia "strážneho anjela" na kolesách obsahuje vyše 15 bezpečnostných asistenčných funkcií, ktoré prispievajú k zníženiu hlavných príčin dopravných nehôd ako sú nepozornosť, únava, prekročenie rýchlosti alebo jazda pod vplyvom alkoholu.

Návštevníci kongresu sa budú môcť zoznámiť tiež s integráciou hlasového asistenta Alexa spoločnosti Amazon v modeli Seat Ateca. Seat je tak prvým automobilovým výrobcom, ktorý ponúkne tento prvok v Európe. Hlasový asistent umožňuje optimálne využiť čas strávený vo vozidle napríklad vybavovaním osobnej agendy, vyhľadávaním bodov záujmu alebo zoznámením sa s najaktuálnejšími správami.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."