SEAT zlepšuje výsledky

Nedeľa, 08 apríl 2012

Španielska automobilka SEAT sa dostáva z problémov, s ktorými sa borila viac rokov. Pomohol jej k tomu aj materský koncern Volkswagem, ktorý našiel odvahu a prostriedky a do Seatu investoval 555 miliónov eur, zväčša do výskumu a vývoja.

Seat Toledo
Nový Seat Toledo je model, od produkcie ktorého si španielska automobilka veľa sľubuje

V roku 2011 zvýšil Seat svoju produkciu o 3,1 %, v reči čísiel to znamená, že vyrobil 350 009 nových automobilov. Napriek kríze na španielskom trhu bol na konci roku lídrom v počte registrácií v Španielsku, a to už druhý rok po sebe. Zvýšil sa tiež export o 11,4 %.

Predaj automobilov Seat sa výrazne zvýšil v Nemecku (+20,9 %), ale seaty sa dobre predávali aj vo Francúzsku (+14,6 %), Veľkej Británii (+9,6 %) a Taliansku (+6,5 %). Seat zvýšil trhový podiel v Európskej únií, v Mexiku o 35,4 % a v severnej Afrike a na strednom východe o 35,6 %.

"Seat pokračujeme v zvyšovaní ziskov a optimalizovaní nákladov. Vytvorili sme viac ako 1000 pracovných miest a investovali 555 miliónov eur do konsolidácie automobilky", zdôrazňuje Holger Kintscher, výkonný viceprezident pre financie a riadenie spoločnosti.

Seat v roku 2011 rozšíril a aktualizoval svoju modelovú ponuku. Príchod nového modelu Mii, malého mestského automobilu, signalizuje návrat španielskeho výrobcu do tohto segmentu a zvyšuje šance na zvýšený odbyt. Model Mii bude uvedený na jednotlivé trhy v najbližších týždňoch.

Seatu pomohol aj štart produkcie Audi Q3 vo fabrike v Martorell, čo zvýšilo jeho produkciu o 5,5% na 353 420 vozidiel. Seat si tak nielen udržal zamestnanosť, ale ju dokonca zvýšil o 1000 nových zamestnancov. Dodajme ešte, že okrem mestského vozidla Mii a novej Ibizy doplnia produkciu Seatu po lete nové Toledo a 5dverový Leon.

Seat Toledo Seat Mii Seat Ibiza
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.