Shell FuelSave: nové palivá

Streda, 25 máj 2011

Úspornejšia jazda a nižšia spotreba paliva je cieľ väčšiny vodičov. Podiel na šetrení palivom je vždy súčtom viacerých činiteľov. Závisí od auta a motora aký auto používa, štýlu jazdy vodiča, ale aj od kvality paliva. Práve na tej posledný sa už dlhodobo upiera pozornosť jedného z najväčších producentov motorových palív - spoločnosti Shell.

Shell FuelSave
Nové produkty prezentovali generálny riaditeľ Shell Slovakia Igor Janok (vpravo) a Andreas Schäfer (vľavo), vedúci vývojového palivového laboratória v Hamburgu

Spoločnosť Shell pôsobí na Slovensku od roku 1991, prevádzkuje tu 75 čerpacích staníc a nie raz za tých dvadsať rokov priniesla na trh v ponuke motorových palív revolučné novinky. V roku 1999 to bolo prvé prémiové palivo Shell V-Power, o dva roky neskôr 100+ oktánový benzín Shell V-Power Racing a v roku 2006 prémiové dieselové palivo Shell V-Power Diesel. V týchto dňoch si motoristi na Slovensku môžu načerpať do svojich nádrží nové, podľa spoločnosti Shell revolučné palivá Shell FuelSave Natural 95 alebo Shell FuelSave Diesel.

Generálny riaditeľ Shell Slovakia Igor Janok predstavil nové produkty Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel ako "revolučné palivá, ktoré sú výsledkom intenzívneho vývoja. Nové unikátne palivá vďaka svojmu zloženiu pomôžu vodičom osobných áut ušetriť jeden liter pohonných látok na každú natankovanú približne 50litrovú nádrž. Predstavujú prelom v technológiách pohonných látok a zároveň najdokonalejší recept na zníženie spotreby paliva, aký kedy Shell vyvinul." Spomenul tiež, že Shell bol prvý, kto ponúkol slovenským motoristom nadštandardné palivá s aditívami.

Proklamovaná úspora jedného litra paliva na minimálny objem nádrže 50 litrov platí pre porovnateľné podmienky prevádzky medzi doteraz predávaným palivom Shell Natural 95 a novým Shell FuelSave Natural 95 a medzi doterajším Shell Diesel Extra a novým Shell FuelSave Diesel. Podľa nás však minimálne rovnako podstatné je, že nové palivá Shell FuelSave znižujú straty energie v motore mazaním v miestach, kde sú bežné motorové oleje menej účinné, napríklad v okolí piestneho krúžku. Nové palivo tiež udržiava motor čistý, lepšie chráni pred vznikom usadenín a zvyšuje tak účinnosť motora.

Nový druh palív Shell FuelSave nahrádza pôvodne ponúkané štandardné palivá Shell Natural 95 a Shell Diesel Extra. Výhodou palív Shell FuelSave je aj skutočnosť, že efektívnejšie využitie paliva je okamžité, už od momentu prvého natankovania. Vyššiu efektivitu a úsporu paliva ponúkajú nové palivá za rovnakú cenu ako stáli bežné palivá doposiaľ, teda cena nového kvalitnejšieho paliva Shell zostáva nezmenená.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.