Shell FuelSave: nové palivá

Streda, 25 máj 2011

Úspornejšia jazda a nižšia spotreba paliva je cieľ väčšiny vodičov. Podiel na šetrení palivom je vždy súčtom viacerých činiteľov. Závisí od auta a motora aký auto používa, štýlu jazdy vodiča, ale aj od kvality paliva. Práve na tej posledný sa už dlhodobo upiera pozornosť jedného z najväčších producentov motorových palív - spoločnosti Shell.

Shell FuelSave
Nové produkty prezentovali generálny riaditeľ Shell Slovakia Igor Janok (vpravo) a Andreas Schäfer (vľavo), vedúci vývojového palivového laboratória v Hamburgu

Spoločnosť Shell pôsobí na Slovensku od roku 1991, prevádzkuje tu 75 čerpacích staníc a nie raz za tých dvadsať rokov priniesla na trh v ponuke motorových palív revolučné novinky. V roku 1999 to bolo prvé prémiové palivo Shell V-Power, o dva roky neskôr 100+ oktánový benzín Shell V-Power Racing a v roku 2006 prémiové dieselové palivo Shell V-Power Diesel. V týchto dňoch si motoristi na Slovensku môžu načerpať do svojich nádrží nové, podľa spoločnosti Shell revolučné palivá Shell FuelSave Natural 95 alebo Shell FuelSave Diesel.

Generálny riaditeľ Shell Slovakia Igor Janok predstavil nové produkty Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel ako "revolučné palivá, ktoré sú výsledkom intenzívneho vývoja. Nové unikátne palivá vďaka svojmu zloženiu pomôžu vodičom osobných áut ušetriť jeden liter pohonných látok na každú natankovanú približne 50litrovú nádrž. Predstavujú prelom v technológiách pohonných látok a zároveň najdokonalejší recept na zníženie spotreby paliva, aký kedy Shell vyvinul." Spomenul tiež, že Shell bol prvý, kto ponúkol slovenským motoristom nadštandardné palivá s aditívami.

Proklamovaná úspora jedného litra paliva na minimálny objem nádrže 50 litrov platí pre porovnateľné podmienky prevádzky medzi doteraz predávaným palivom Shell Natural 95 a novým Shell FuelSave Natural 95 a medzi doterajším Shell Diesel Extra a novým Shell FuelSave Diesel. Podľa nás však minimálne rovnako podstatné je, že nové palivá Shell FuelSave znižujú straty energie v motore mazaním v miestach, kde sú bežné motorové oleje menej účinné, napríklad v okolí piestneho krúžku. Nové palivo tiež udržiava motor čistý, lepšie chráni pred vznikom usadenín a zvyšuje tak účinnosť motora.

Nový druh palív Shell FuelSave nahrádza pôvodne ponúkané štandardné palivá Shell Natural 95 a Shell Diesel Extra. Výhodou palív Shell FuelSave je aj skutočnosť, že efektívnejšie využitie paliva je okamžité, už od momentu prvého natankovania. Vyššiu efektivitu a úsporu paliva ponúkajú nové palivá za rovnakú cenu ako stáli bežné palivá doposiaľ, teda cena nového kvalitnejšieho paliva Shell zostáva nezmenená.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."