Shell inovoval sortiment palív

Piatok, 07 júl 2017

Shell Slovakia má už mesiac na svojich čerpacích staniciach na Slovensku a v niektorých ďalších krajinách Európy najnovšiu generáciu palív, ktoré majú v sebe vlastnosti na zvýšenie účinnosti tak benzínových ako aj naftových motorov.

1 Shell - nové palivá
Novú generáciu motorových palív Shell uviedli do predaja v Bratislave

Nové palivá prichádzajú po viac ako päťročnom výskume a desiatkach tisíc hodín testov v laboratórnych podmienkach aj v bežnej prevádzke. Všetky palivá Shell teraz obsahujú novú Dynaflex technológiu, ktorá odráža požiadavky najmodernejších motorov, pričom ich efekt sa prejaví aj na starších typoch motorov. Najvýkonnejšie a najúčinnejšie palivá majú označenie Shell V-Power.

"Máme za sebou najväčšiu technologickú inováciu v zložení palív. Zmodernizovali sme kompletné portfólio benzínových aj naftových palív. Teraz máme palivá, ktoré lepšie čistia a chránia motor. Je dôležité, aby sme do cieľa cesty prišli bezpečne, ale aj to, aby automobil pracoval efektívne," – poznamenal na uvádzaní nových palív v Bratislave Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell v Českej republike a na Slovensku.

Všetky palivá Shell obsahujú novú Dynaflex technológiu, ktorá pomáha čistiť a chrániť kľúčové komponenty motora, akými sú nasávacie ventily alebo vstrekovače od škodlivých usadenín. Technológia použitá v benzínoch Shell V-Power sa zameriava na hlavné faktory ovplyvňujúce účinnosť motora a jeho výkon: trenie a usadeniny.

Nový prémiový benzín Shell V-Powerobsahuje 3x viac čistiacich a trenie znižujúcich zložiek v porovnaní so základným palivom Shell FuelSave Natural 95. Nová Dynaflex technológia prináša v novom benzínovom palive o 20 % viac čistiacich molekúl oproti predchádzajúcej generácii benzínového paliva.

Obdobné je to aj pri palivách pre naftové motory. Nové palivá Shell V-Power Dieselpomáhajú obnoviť výkon motora tým, že odstraňujú už vzniknuté usadeniny. Všetky palivá Shell sú koncipované tak, aby splnili náročné požiadavky moderných motorov, ale efekt palív sa prejaví aj na vekovo starších agregátoch.

"Vývoj motorov v posledných rokoch smeroval k nárastu výkonu. Našou úlohou je reflektovať tento vývoj – modifikovať palivo tak, aby pracovalo efektívne aj v nových podmienkach. Každý vodič totiž očakáva od motora svojho auta maximum," pripomína Johanne Smithová, palivová expertka Shell, ktorá sa podieľala na vývoji nových palív.

1 Shell - nové palivá 2 Shell - nové palivá 3 Shell - nové palivá 4 Shell - Johanne Smithová 5 Shell - nové palivá 6 Shell - nové palivá

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.