Shell inovoval sortiment palív

Piatok, 07 júl 2017

Shell Slovakia má už mesiac na svojich čerpacích staniciach na Slovensku a v niektorých ďalších krajinách Európy najnovšiu generáciu palív, ktoré majú v sebe vlastnosti na zvýšenie účinnosti tak benzínových ako aj naftových motorov.

1 Shell - nové palivá
Novú generáciu motorových palív Shell uviedli do predaja v Bratislave

Nové palivá prichádzajú po viac ako päťročnom výskume a desiatkach tisíc hodín testov v laboratórnych podmienkach aj v bežnej prevádzke. Všetky palivá Shell teraz obsahujú novú Dynaflex technológiu, ktorá odráža požiadavky najmodernejších motorov, pričom ich efekt sa prejaví aj na starších typoch motorov. Najvýkonnejšie a najúčinnejšie palivá majú označenie Shell V-Power.

"Máme za sebou najväčšiu technologickú inováciu v zložení palív. Zmodernizovali sme kompletné portfólio benzínových aj naftových palív. Teraz máme palivá, ktoré lepšie čistia a chránia motor. Je dôležité, aby sme do cieľa cesty prišli bezpečne, ale aj to, aby automobil pracoval efektívne," – poznamenal na uvádzaní nových palív v Bratislave Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell v Českej republike a na Slovensku.

Všetky palivá Shell obsahujú novú Dynaflex technológiu, ktorá pomáha čistiť a chrániť kľúčové komponenty motora, akými sú nasávacie ventily alebo vstrekovače od škodlivých usadenín. Technológia použitá v benzínoch Shell V-Power sa zameriava na hlavné faktory ovplyvňujúce účinnosť motora a jeho výkon: trenie a usadeniny.

Nový prémiový benzín Shell V-Powerobsahuje 3x viac čistiacich a trenie znižujúcich zložiek v porovnaní so základným palivom Shell FuelSave Natural 95. Nová Dynaflex technológia prináša v novom benzínovom palive o 20 % viac čistiacich molekúl oproti predchádzajúcej generácii benzínového paliva.

Obdobné je to aj pri palivách pre naftové motory. Nové palivá Shell V-Power Dieselpomáhajú obnoviť výkon motora tým, že odstraňujú už vzniknuté usadeniny. Všetky palivá Shell sú koncipované tak, aby splnili náročné požiadavky moderných motorov, ale efekt palív sa prejaví aj na vekovo starších agregátoch.

"Vývoj motorov v posledných rokoch smeroval k nárastu výkonu. Našou úlohou je reflektovať tento vývoj – modifikovať palivo tak, aby pracovalo efektívne aj v nových podmienkach. Každý vodič totiž očakáva od motora svojho auta maximum," pripomína Johanne Smithová, palivová expertka Shell, ktorá sa podieľala na vývoji nových palív.

1 Shell - nové palivá 2 Shell - nové palivá 3 Shell - nové palivá 4 Shell - Johanne Smithová 5 Shell - nové palivá 6 Shell - nové palivá

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.