Shell inovoval sortiment palív

Piatok, 07 júl 2017

Shell Slovakia má už mesiac na svojich čerpacích staniciach na Slovensku a v niektorých ďalších krajinách Európy najnovšiu generáciu palív, ktoré majú v sebe vlastnosti na zvýšenie účinnosti tak benzínových ako aj naftových motorov.

1 Shell - nové palivá
Novú generáciu motorových palív Shell uviedli do predaja v Bratislave

Nové palivá prichádzajú po viac ako päťročnom výskume a desiatkach tisíc hodín testov v laboratórnych podmienkach aj v bežnej prevádzke. Všetky palivá Shell teraz obsahujú novú Dynaflex technológiu, ktorá odráža požiadavky najmodernejších motorov, pričom ich efekt sa prejaví aj na starších typoch motorov. Najvýkonnejšie a najúčinnejšie palivá majú označenie Shell V-Power.

"Máme za sebou najväčšiu technologickú inováciu v zložení palív. Zmodernizovali sme kompletné portfólio benzínových aj naftových palív. Teraz máme palivá, ktoré lepšie čistia a chránia motor. Je dôležité, aby sme do cieľa cesty prišli bezpečne, ale aj to, aby automobil pracoval efektívne," – poznamenal na uvádzaní nových palív v Bratislave Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell v Českej republike a na Slovensku.

Všetky palivá Shell obsahujú novú Dynaflex technológiu, ktorá pomáha čistiť a chrániť kľúčové komponenty motora, akými sú nasávacie ventily alebo vstrekovače od škodlivých usadenín. Technológia použitá v benzínoch Shell V-Power sa zameriava na hlavné faktory ovplyvňujúce účinnosť motora a jeho výkon: trenie a usadeniny.

Nový prémiový benzín Shell V-Powerobsahuje 3x viac čistiacich a trenie znižujúcich zložiek v porovnaní so základným palivom Shell FuelSave Natural 95. Nová Dynaflex technológia prináša v novom benzínovom palive o 20 % viac čistiacich molekúl oproti predchádzajúcej generácii benzínového paliva.

Obdobné je to aj pri palivách pre naftové motory. Nové palivá Shell V-Power Dieselpomáhajú obnoviť výkon motora tým, že odstraňujú už vzniknuté usadeniny. Všetky palivá Shell sú koncipované tak, aby splnili náročné požiadavky moderných motorov, ale efekt palív sa prejaví aj na vekovo starších agregátoch.

"Vývoj motorov v posledných rokoch smeroval k nárastu výkonu. Našou úlohou je reflektovať tento vývoj – modifikovať palivo tak, aby pracovalo efektívne aj v nových podmienkach. Každý vodič totiž očakáva od motora svojho auta maximum," pripomína Johanne Smithová, palivová expertka Shell, ktorá sa podieľala na vývoji nových palív.

1 Shell - nové palivá 2 Shell - nové palivá 3 Shell - nové palivá 4 Shell - Johanne Smithová 5 Shell - nové palivá 6 Shell - nové palivá

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.