Shell Masterpass: Tankovanie ako z obývačky

Štvrtok, 15 jún 2017

Ste pohodlný vystúpiť si na čerpacej stanici z auta, postaviť sa k stojanu a s hadicou v ruke napustiť do nádrže svojho vozidla zvolené palivo, zájsť k pokladni a uhradiť platbu? Potom vám pomôže aplikácia Shell Masterpass, ktorú si môžete stiahnuť do svojho smartfónu.

1 Shell Masterpass
Shell a Mastercard vytvorili v spolupráci aplikáciu Masterpass na komfortné tankovanie

Riešenie pripravil Shell v spolupráci so spoločnosťou Matercard a na Slovensku môžete takto čerpať pohonné hmoty do svojho auta už presne mesiac – od 15. mája tohto roku. Aplikácia umožní zákazníkom komfortné čerpanie paliva a bezpečné platby za pohonné hmoty.

Možnosť využívať Masterpass, digitálnu platobnú službu od Mastercard, je možné na väčšine čerpacích staníc Shell, ostatné spoločnosti na predaj pohonných hmôt túto službu nepoužívajú. Službou Masterpass môžu zákazníci platiť za palivo priamo z auta jednoduchým naskenovaním QR kódu na výdajnom stojane ešte pred natankovaním paliva.

2 Shell Masterpass
Otvoríte na aute okno, naskenujete si QR kód a aplikácia Masterpass ako digitálna platobná služba vám umožní rýchle, jednoduché a bezpečné digitálne platby

Využívať službu Masterpass je možné smartfónom alebo tabletom priamo pri výdajnom stojane a v súčinnosti s nádvornou obsluhou. Vodič tak nebude musieť vystúpiť z vozidla. Masterpass ponúka bezpečné, overené a technologicky pokročilé riešenie. V porovnaní so štandardným spôsobom platby v obchode na čerpacej stanici tak prináša nový druh komfortu. Slovensko je pre Shell treťou krajinou na svete, kde majú zákazníci možnosť platiť za palivo priamo z auta.

Masterpass si môže každý stiahnuť ako štandardnú aplikáciu s názvom Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android, alebo v App Store pre zariadenia so systémom iOS.

3 Shell Masterpass
Naskenuje si QR kód, vyberiete palivo a zaplatíte. Aké jednoduché!

"Veríme, že zákazníci ocenia túto inovatívnu a komfortnú službu, ktorá na našich čerpacích staniciach využíva najmodernejšiu platobnú technológiu," hodnotí prínos novej služby riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike Jan Čapský.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.