Shell Masterpass: Tankovanie ako z obývačky

Štvrtok, 15 jún 2017

Ste pohodlný vystúpiť si na čerpacej stanici z auta, postaviť sa k stojanu a s hadicou v ruke napustiť do nádrže svojho vozidla zvolené palivo, zájsť k pokladni a uhradiť platbu? Potom vám pomôže aplikácia Shell Masterpass, ktorú si môžete stiahnuť do svojho smartfónu.

1 Shell Masterpass
Shell a Mastercard vytvorili v spolupráci aplikáciu Masterpass na komfortné tankovanie

Riešenie pripravil Shell v spolupráci so spoločnosťou Matercard a na Slovensku môžete takto čerpať pohonné hmoty do svojho auta už presne mesiac – od 15. mája tohto roku. Aplikácia umožní zákazníkom komfortné čerpanie paliva a bezpečné platby za pohonné hmoty.

Možnosť využívať Masterpass, digitálnu platobnú službu od Mastercard, je možné na väčšine čerpacích staníc Shell, ostatné spoločnosti na predaj pohonných hmôt túto službu nepoužívajú. Službou Masterpass môžu zákazníci platiť za palivo priamo z auta jednoduchým naskenovaním QR kódu na výdajnom stojane ešte pred natankovaním paliva.

2 Shell Masterpass
Otvoríte na aute okno, naskenujete si QR kód a aplikácia Masterpass ako digitálna platobná služba vám umožní rýchle, jednoduché a bezpečné digitálne platby

Využívať službu Masterpass je možné smartfónom alebo tabletom priamo pri výdajnom stojane a v súčinnosti s nádvornou obsluhou. Vodič tak nebude musieť vystúpiť z vozidla. Masterpass ponúka bezpečné, overené a technologicky pokročilé riešenie. V porovnaní so štandardným spôsobom platby v obchode na čerpacej stanici tak prináša nový druh komfortu. Slovensko je pre Shell treťou krajinou na svete, kde majú zákazníci možnosť platiť za palivo priamo z auta.

Masterpass si môže každý stiahnuť ako štandardnú aplikáciu s názvom Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android, alebo v App Store pre zariadenia so systémom iOS.

3 Shell Masterpass
Naskenuje si QR kód, vyberiete palivo a zaplatíte. Aké jednoduché!

"Veríme, že zákazníci ocenia túto inovatívnu a komfortnú službu, ktorá na našich čerpacích staniciach využíva najmodernejšiu platobnú technológiu," hodnotí prínos novej služby riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike Jan Čapský.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.