Shell posadil mladého Gondu do Ferrari

Piatok, 28 jún 2013

Nádejný formulový jazdec Richard Gonda a spoločnosť Shell predstavili v Bratislave monopost Ferrari. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby išlo o bežný model stajne Scuderia, tento je však celý zo skladačiek Lego, presne takých, aké rodičia kupujú v bežných obchodoch s hračkami pre svoje deti.

Richard Gonda
Nádejný formulový jazdec Richard Gonda prezentoval formulu Ferrari v Bratislave

Že tento monopost vyzerá presne tak ako skutočný, do ktorého sadajú jazdci Ferrari v pretekoch seriálu F1, o tom sa môžete presvedčiť z našich obrázkov, ale aj do nedele 30. júna pri bratislavskom Auparku zo strany Sadu Janka Kráľa, alebo v nasledujúcich dňoch aj v Košiciach či v Aquaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši.

Naša radosť z toho, že v monoposte Ferrari sedí slovenský jazdec, by bola väčšia v prípade, ak by išlo o model, ktorý brázdi okruhy seriálu formuly 1 a bojuje o body do majstrovstiev sveta najrýchlejších formulových áut. Čo však nie je teraz, môže byť o pár rokov. Aj vtedy, keď to nebude práve Ferrari, ale napríklad McLaren, Williams či iná formula. Richard by tak vymenil formulu F3 kategórie Open, s ktorou jazdí seriál formuly 3 a po štyroch pretekoch je na čele priebežného poradia s náskokom dvanástich bodov.

Práve tohto osemnásťročného nádejného formulového jazdca si spoločnosť Shell vybrala na prezentáciu unikátneho Ferrari postaveného z komponentov Lega, ktorý postavilo šesť českých nadšencov pod taktovkou Shellu, technického partnera Ferrari, v priebehu desiatich dní. Ak reálne formulové Ferrari pozostáva približne z 80 tisíc dielov, monopost postavený z Lega ich má neuveriteľných 215 tisíc! Všetko okrem šasi a kolies je produktom Lego výrobcu z Nórska.

Klobúk dolu pred monopostom, ktorý je na nerozoznanie od skutočného! A nadšencami, ktorí ho postavili!

Richard Gonda Richard Gonda Richard Gonda Shell - Ferrari Shell - Ferrari Shell - Ferrari
Autor: J. Goldberger
Foto: jg
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.