Sherlog Vision má zabrániť krádežiam

Sobota, 13 október 2012

Krádeže áut sú prakticky na dennom poriadku. Miznú aj také, čo majú zabezpečenie proti odcudzeniu. Mnoho z ukradnutých áut však žiadne zabezpečenie nemá najmä z dvoch dôvodov. Prvým môže byť, že majiteľ auta nemá na to finančné prostriedky. Tým druhým je často vedomie majiteľa, že jeho starší ročník už nikto kradnúť nebude. A práve to býva vodou na mlyn zlodejom, ktorí kradnú aj staršie autá na konkrétnu objednávku "klienta".

Policajné auto
Krádeže áut sú pre zlodejov atraktívnym biznisom, aj pre ich nízku objasnenosť

Česká spoločnosť Secar Bohemia začala ponúkať inteligentné riešenie GPS a GSM systému pre nepretržitý dohľad nad polohou vozidla. Systém s názvom Sherlog Vision je unikátny najmä pre svoju cenovú dostupnosť, je pre všetky kategórie vozidiel, teda i pre tie najlacnejšie, vrátane jazdených.

Za posledných desať rokov odcudzili v Českej republike podľa štatistík českého ministerstva vnútra 210.280 vozidiel, teda priemerne ročne 21.000 vozidiel. Pri priemernej hodnote odcudzeného auta 200.000 českých korún dôjdeme k záveru, že ročne vznikne krádežami škoda vo výške takmer 4,5 miliardy korún. V minulom roku sa síce počet krádeží znížil na 12.393 vozidiel, napriek tomu je však kriminalita spojená s krádežami motorových vozidiel veľkým problémom.

Príčin, prečo je tak vysoký počet odcudzených vozidiel, je viacero. Okrem toho, že objasnenosť krádeží políciou je veľmi nízka, zlodejom hrá do karát napríklad silný dopyt po náhradných dieloch. Zvyšok tvoria krádeže na objednávku podľa požiadavky "klienta".

Novinka Sherlog Vision funguje na báze technológií GSM a GPS. Ponúka nielen funkciu stráženia vozidla, ale dokáže získavať aj ďalšie informácie o vozidle. Vie napríklad sledovať aktuálnu polohu vozidla a má geografický a časový zámok. Dá sa tak ľahko a rýchle určiť nielen to, kde sa vozidlo v reálnom čase nachádza, ale tiež či jazdí aj vtedy, keď si to jeho držiteľ či majiteľ nepraje.

Systém môže funkciu geografického a časového zámku využiť nielen pre prípadné vyhľadanie odcudzeného vozidla, ale napríklad aj vtedy, keď majiteľ nechce, aby jeho firemný automobil jazdil mimo pracovný čas. Vie poskytnúť tiež informácie o neoprávnenej jazde, prekročení rýchlostného limitu alebo o nízkom napätí batérie.

Cena zariadenia Sherlog Vision je podľa Secaru nízka. Variant Sherlog Vision 1 stojí 9900 Kč vrátane kreditu ročných poplatkov. Variant Sherlog Vision 2, ktorý ponúka napríklad službu klientskeho centra alebo autorizáciu vodiča podľa prívesku pri kľúči, príde na 14.000 korún, aj tu vrátane kreditu ročných poplatkov."Za cenu približne piatich nádrží pohonných hmôt získa zákazník veľmi sofistikované zariadenie, ktoré pomôže ochrániť jeho majetok", vraví obchodný riaditeľ spoločnosti Secar Bohemia Ing. Jiří Dufek.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.