Sherlog Vision má zabrániť krádežiam

Sobota, 13 október 2012

Krádeže áut sú prakticky na dennom poriadku. Miznú aj také, čo majú zabezpečenie proti odcudzeniu. Mnoho z ukradnutých áut však žiadne zabezpečenie nemá najmä z dvoch dôvodov. Prvým môže byť, že majiteľ auta nemá na to finančné prostriedky. Tým druhým je často vedomie majiteľa, že jeho starší ročník už nikto kradnúť nebude. A práve to býva vodou na mlyn zlodejom, ktorí kradnú aj staršie autá na konkrétnu objednávku "klienta".

Policajné auto
Krádeže áut sú pre zlodejov atraktívnym biznisom, aj pre ich nízku objasnenosť

Česká spoločnosť Secar Bohemia začala ponúkať inteligentné riešenie GPS a GSM systému pre nepretržitý dohľad nad polohou vozidla. Systém s názvom Sherlog Vision je unikátny najmä pre svoju cenovú dostupnosť, je pre všetky kategórie vozidiel, teda i pre tie najlacnejšie, vrátane jazdených.

Za posledných desať rokov odcudzili v Českej republike podľa štatistík českého ministerstva vnútra 210.280 vozidiel, teda priemerne ročne 21.000 vozidiel. Pri priemernej hodnote odcudzeného auta 200.000 českých korún dôjdeme k záveru, že ročne vznikne krádežami škoda vo výške takmer 4,5 miliardy korún. V minulom roku sa síce počet krádeží znížil na 12.393 vozidiel, napriek tomu je však kriminalita spojená s krádežami motorových vozidiel veľkým problémom.

Príčin, prečo je tak vysoký počet odcudzených vozidiel, je viacero. Okrem toho, že objasnenosť krádeží políciou je veľmi nízka, zlodejom hrá do karát napríklad silný dopyt po náhradných dieloch. Zvyšok tvoria krádeže na objednávku podľa požiadavky "klienta".

Novinka Sherlog Vision funguje na báze technológií GSM a GPS. Ponúka nielen funkciu stráženia vozidla, ale dokáže získavať aj ďalšie informácie o vozidle. Vie napríklad sledovať aktuálnu polohu vozidla a má geografický a časový zámok. Dá sa tak ľahko a rýchle určiť nielen to, kde sa vozidlo v reálnom čase nachádza, ale tiež či jazdí aj vtedy, keď si to jeho držiteľ či majiteľ nepraje.

Systém môže funkciu geografického a časového zámku využiť nielen pre prípadné vyhľadanie odcudzeného vozidla, ale napríklad aj vtedy, keď majiteľ nechce, aby jeho firemný automobil jazdil mimo pracovný čas. Vie poskytnúť tiež informácie o neoprávnenej jazde, prekročení rýchlostného limitu alebo o nízkom napätí batérie.

Cena zariadenia Sherlog Vision je podľa Secaru nízka. Variant Sherlog Vision 1 stojí 9900 Kč vrátane kreditu ročných poplatkov. Variant Sherlog Vision 2, ktorý ponúka napríklad službu klientskeho centra alebo autorizáciu vodiča podľa prívesku pri kľúči, príde na 14.000 korún, aj tu vrátane kreditu ročných poplatkov."Za cenu približne piatich nádrží pohonných hmôt získa zákazník veľmi sofistikované zariadenie, ktoré pomôže ochrániť jeho majetok", vraví obchodný riaditeľ spoločnosti Secar Bohemia Ing. Jiří Dufek.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.