Sherlog Vision má zabrániť krádežiam

Sobota, 13 október 2012

Krádeže áut sú prakticky na dennom poriadku. Miznú aj také, čo majú zabezpečenie proti odcudzeniu. Mnoho z ukradnutých áut však žiadne zabezpečenie nemá najmä z dvoch dôvodov. Prvým môže byť, že majiteľ auta nemá na to finančné prostriedky. Tým druhým je často vedomie majiteľa, že jeho starší ročník už nikto kradnúť nebude. A práve to býva vodou na mlyn zlodejom, ktorí kradnú aj staršie autá na konkrétnu objednávku "klienta".

Policajné auto
Krádeže áut sú pre zlodejov atraktívnym biznisom, aj pre ich nízku objasnenosť

Česká spoločnosť Secar Bohemia začala ponúkať inteligentné riešenie GPS a GSM systému pre nepretržitý dohľad nad polohou vozidla. Systém s názvom Sherlog Vision je unikátny najmä pre svoju cenovú dostupnosť, je pre všetky kategórie vozidiel, teda i pre tie najlacnejšie, vrátane jazdených.

Za posledných desať rokov odcudzili v Českej republike podľa štatistík českého ministerstva vnútra 210.280 vozidiel, teda priemerne ročne 21.000 vozidiel. Pri priemernej hodnote odcudzeného auta 200.000 českých korún dôjdeme k záveru, že ročne vznikne krádežami škoda vo výške takmer 4,5 miliardy korún. V minulom roku sa síce počet krádeží znížil na 12.393 vozidiel, napriek tomu je však kriminalita spojená s krádežami motorových vozidiel veľkým problémom.

Príčin, prečo je tak vysoký počet odcudzených vozidiel, je viacero. Okrem toho, že objasnenosť krádeží políciou je veľmi nízka, zlodejom hrá do karát napríklad silný dopyt po náhradných dieloch. Zvyšok tvoria krádeže na objednávku podľa požiadavky "klienta".

Novinka Sherlog Vision funguje na báze technológií GSM a GPS. Ponúka nielen funkciu stráženia vozidla, ale dokáže získavať aj ďalšie informácie o vozidle. Vie napríklad sledovať aktuálnu polohu vozidla a má geografický a časový zámok. Dá sa tak ľahko a rýchle určiť nielen to, kde sa vozidlo v reálnom čase nachádza, ale tiež či jazdí aj vtedy, keď si to jeho držiteľ či majiteľ nepraje.

Systém môže funkciu geografického a časového zámku využiť nielen pre prípadné vyhľadanie odcudzeného vozidla, ale napríklad aj vtedy, keď majiteľ nechce, aby jeho firemný automobil jazdil mimo pracovný čas. Vie poskytnúť tiež informácie o neoprávnenej jazde, prekročení rýchlostného limitu alebo o nízkom napätí batérie.

Cena zariadenia Sherlog Vision je podľa Secaru nízka. Variant Sherlog Vision 1 stojí 9900 Kč vrátane kreditu ročných poplatkov. Variant Sherlog Vision 2, ktorý ponúka napríklad službu klientskeho centra alebo autorizáciu vodiča podľa prívesku pri kľúči, príde na 14.000 korún, aj tu vrátane kreditu ročných poplatkov."Za cenu približne piatich nádrží pohonných hmôt získa zákazník veľmi sofistikované zariadenie, ktoré pomôže ochrániť jeho majetok", vraví obchodný riaditeľ spoločnosti Secar Bohemia Ing. Jiří Dufek.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.