Škoda Enyaq iV do predaja už aj na Slovensku

Štvrtok, 20 máj 2021

Prvý elektromobil značky Škoda, model Enyaq iV, oficiálne vstupuje už aj na slovenský trh. Slovenskí zákazníci ho nájdu v predajných priestoroch autorizovaných predajcov.

skoda-enyaq-iV

Oficiálny predaj sa na Slovensku začína od 25. mája. Pre značku Škoda je tento krok vstupom do éry elektromobility, nadväzuje však aj na úspechy v podobe významných medzinárodných ocenení za dizajn a bezpečnosť.

Záujemcovia o nový elektromobil Enyaq iV si nový model českej automobilky môžu pozrieť v v sieti autorizovaných predajcov, absolvovať testovaciu jazdu a oboznámiť sa s možnosťami nabíjania.

Škoda Enyaq iV je prvým sériovým plne elektrickým modelom českej automobilky. Spája v sebe veľký vnútorný priestor a prejde na čisto elektrický pohon viac ako 500 kilometrov.

Škoda Enyaq iV je v ponuke vo variantoch s tromi rôznymi kapacitami batérie v piatich výkonových verziách. Základné vyhotovenie Enyaq iV 50 (109 kW/148k) začína na cene 34 590 eur. Najvyšší výkon ponúka Enyaq iV80 (150kW/204k).

Tento plne elektrický model s krátkym nabíjacím časom ponúka aj napriek kompaktným vonkajším rozmerom pomerne veľký priestor pre cestujúcich a batožinu. Má úplne nový interiér a najmodernejšie možnosti konektivity a infotainmentu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.