Prvý elektromobil značky Škoda, model Enyaq iV, oficiálne vstupuje už aj na slovenský trh. Slovenskí zákazníci ho nájdu v predajných priestoroch autorizovaných predajcov.

Oficiálny predaj sa na Slovensku začína od 25. mája. Pre značku Škoda je tento krok vstupom do éry elektromobility, nadväzuje však aj na úspechy v podobe významných medzinárodných ocenení za dizajn a bezpečnosť.

Záujemcovia o nový elektromobil Enyaq iV si nový model českej automobilky môžu pozrieť v v sieti autorizovaných predajcov, absolvovať testovaciu jazdu a oboznámiť sa s možnosťami nabíjania.

Škoda Enyaq iV je prvým sériovým plne elektrickým modelom českej automobilky. Spája v sebe veľký vnútorný priestor a prejde na čisto elektrický pohon viac ako 500 kilometrov.

Škoda Enyaq iV je v ponuke vo variantoch s tromi rôznymi kapacitami batérie v piatich výkonových verziách. Základné vyhotovenie Enyaq iV 50 (109 kW/148k) začína na cene 34 590 eur. Najvyšší výkon ponúka Enyaq iV80 (150kW/204k).

Tento plne elektrický model s krátkym nabíjacím časom ponúka aj napriek kompaktným vonkajším rozmerom pomerne veľký priestor pre cestujúcich a batožinu. Má úplne nový interiér a najmodernejšie možnosti konektivity a infotainmentu.

aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.