Škoda Enyaq sa po prerušení výroby opäť vyrába

Štvrtok, 28 apríl 2022

Po prerušení výroby mladoboleslavská automobilka obnovila výrobu elektrického modelu Enyaq iV. Výrobu museli prerušiť kvôli nedostatočným dodávkam súčiastok.

enyaq kopie
Škoda Enyaq Coupé iV je druhým plne elektrickým modelom českej automobilky

Spočiatku bude z liniek schádzať približne tisíc vozidiel týždenne, výroba sa však bude postupne zvyšovať. Dôvodom pre prerušenie výroby boli obmedzené dodávky káblových zväzkov od dodávateľov.

Teraz sú dodávky potrebných súčiastok opäť zabezpečené a výrobu automobilka obnovuje. Dlhodobým cieľom je zachovanie plnej výrobnej kapacity, čo však závisí od dostupnosti súčiastok.

Po obnovení výroby sa počíta s týždňovou kapacitou 1000 vozidiel Enyaq iV, počas nasledujúcich dvoch mesiacov sa výroba bude postupne zvyšovať. V dlhodobom horizonte sa v závode v Mladej Boleslavi denne vyrobí až 370 automobilov Enyaq iV a Enyaq Coupé iV.

Plne elektrický Enyaq iV vychádza z modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Vozidlo sa vyrába v hlavnom výrobnom závode spoločnosti v Mladej Boleslavi.

Prvé SUV značky Škoda s plne elektrickým pohonom predstavuje pre českú automobilku zatiaľ najväčší krok v realizácii svojej stratégie elektromobility.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.