Škoda Kodiaq: Po tuningu má 260 koní a 401 Nm

Piatok, 26 január 2018

Švédska tuningová spoločnosť vyvinula optimalizační softvér riadiacej jednotky motora Škody Kodiaq 2,0 TSI . Prináša zvýšenie maximálneho výkonu na 260 koní a krútiaceho momentu na 401Nm.

1 Skoda Kodiaq
So Škodou Kodiaq si potykala švédska tuningová spoločnosť a zvýšila mu výkon na 260 koní a najvyšší krútiaci moment na 401 Nm

Tentoraz sa švédska tuningová spoločnosť BSR zamerala na úpravu motora Škoda Kodiaq, konkrétne na preplňovaný dvojliter 2,0 TSI. Nový optimalizační softvér riadiacej jednotky motoru Škoda Kodiaq zvýšil maximálny výkon z pôvodných 180 koní na hodnotu 260 koní a najvyšší krútiaci moment narástol z 330 Nm na 401 Nm.

Veľmi zaujímavý je priebeh oboch výkonových kriviek, kde v najčastejšie využívanom nižšom a strednom spektre otáčok je vidieť priepastný rozdiel medzi originálnym a BSR nastavením. Súčasťou základnej ceny tohto produktu je záruka tuningovej spoločnosti tak na pohonné ústrojenstvo ako aj na tuningovú úpravu.

2 graf
Graf znázorňuje tenšími čiarami pôvodné hodnoty výkonu a krútiaceho momentu modelu Kodiak a hrubšími čiarami hodnoty po úprave

Spoločnosť BSR má vo svojom portfóliu riešenie aj pre naftové agregáty 2,0 TDI SUV Škoda Kodiaq. Najsilnejšia verzia Kodiaku s týmto motorom po BSR úprave ponúka výkon 224 koní.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.