Škoda Kodiaq: Po tuningu má 260 koní a 401 Nm

Piatok, 26 január 2018

Švédska tuningová spoločnosť vyvinula optimalizační softvér riadiacej jednotky motora Škody Kodiaq 2,0 TSI . Prináša zvýšenie maximálneho výkonu na 260 koní a krútiaceho momentu na 401Nm.

1 Skoda Kodiaq
So Škodou Kodiaq si potykala švédska tuningová spoločnosť a zvýšila mu výkon na 260 koní a najvyšší krútiaci moment na 401 Nm

Tentoraz sa švédska tuningová spoločnosť BSR zamerala na úpravu motora Škoda Kodiaq, konkrétne na preplňovaný dvojliter 2,0 TSI. Nový optimalizační softvér riadiacej jednotky motoru Škoda Kodiaq zvýšil maximálny výkon z pôvodných 180 koní na hodnotu 260 koní a najvyšší krútiaci moment narástol z 330 Nm na 401 Nm.

Veľmi zaujímavý je priebeh oboch výkonových kriviek, kde v najčastejšie využívanom nižšom a strednom spektre otáčok je vidieť priepastný rozdiel medzi originálnym a BSR nastavením. Súčasťou základnej ceny tohto produktu je záruka tuningovej spoločnosti tak na pohonné ústrojenstvo ako aj na tuningovú úpravu.

2 graf
Graf znázorňuje tenšími čiarami pôvodné hodnoty výkonu a krútiaceho momentu modelu Kodiak a hrubšími čiarami hodnoty po úprave

Spoločnosť BSR má vo svojom portfóliu riešenie aj pre naftové agregáty 2,0 TDI SUV Škoda Kodiaq. Najsilnejšia verzia Kodiaku s týmto motorom po BSR úprave ponúka výkon 224 koní.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.