Škoda: N1 bez mreže

Sobota, 06 jún 2009

Škoda je prvou značkou, ktorá na slovenskom trhu ponúka modely v kategórii N1 s možnosťou uplatnenia odpočtu dane z pridanej hodnoty (DPH) bez deliacej mreže. Ide o všetky modely Škoda, teda aj tie, pri ktorých v minulosti nebolo možné uplatniť odpočet DPH.

Škoda: N1 bez mreže

Ministerstvo dopravy pôšt a telekomunikácii SR uznalo typové schválenie ES* podľa 2007/46/ES pre modely Škoda Superb, Roomster, Fabia, Fabia Combi, Octavia, Octavia Combi, Octavia Tour, Octavia Tour Combi. V praxi to znamená, že tieto automobily kategórie N1, ktoré majú na Slovensku uznané typové schválenie ES, sa môžu predávať bez deliacej mreže. Mreža nebude zapísaná v technickom preukaze a vozidlo bude vybavené príslušným typovým štítkom. Zákazník si môže pri kúpe takéhoto auta zároveň uplatniť odpočet DPH.

Škoda ako prvá značka na slovenskom trhu ponúka zákazníkom celú paletu svojich modelov pre ich podnikanie bez kompromisov. Odstránenie deliacej mreže umožňuje zákazníkom využiť tento priestor naplno. Nová európska legislatíva tak dovoľuje ponúknuť firemným zákazníkom, podnikateľom a živnostníkom automobily so zachovaním pôvodnej úžitkovej hodnoty aj pri odpočte DPH.

Deliaca mreža

Vďaka novým pravidlám si budú môcť zákazníci po prvýkrát uplatniť odpočet DPH aj pri kúpe nových modelov Škoda Octavia a Škoda Octavia Tour vo verzii sedan. Nové pravidlá sa týkajú len nových modelov. Staršie modely, ktoré sú už schválené ako N1 v rámci národnej legislatívy a sú vybavené mrežou, ju budú musieť mať namontovanú aj po vstúpení novej smernice do platnosti tak, ako to majú uvedené v Osvedčení o evidencii vozidla.

V tabuľke sú uvedené ceny základných modelov Škoda, u ktorých je možné uplatniť si odpočet DPH*

Fabia Classic 1,2 HTP 44 kW (60 k) **7 705,00 €
Fabia Combi Classic 1,2 HTP 44 kW (60 k) **8 335,00 €
Roomster 1,2 12V HTP 51 kW (70 k) **9 242,00 €
Octavia TOUR sedan 1,6 MPI 75 kW (102 k) **10 906,00 €
Octavia TOUR Combi 1,6 MPI 75 kW (102 k) **11 831,00 €
Octavia sedan 1,4 MPI 59 kW (80 k) **11 511,00 €
Octavia Combi 1,6 MPI 75 kW (102 k) **13 890,00 €
Superb 1,4 TSI 92 kW (125 k) **18 797,00 €

* ES európske schválenie, ktoré nahrádza systém národného typového schvaľovania vozidiel jednotlivými členskými štátmi

** Ceny bez DPH

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.