Škoda na Slovensku má nového šéfa

Streda, 29 apríl 2009

Novým konateľom spoločnosti Škoda Auto Slovensko a riaditeľom pre predaj, marketing, popredajné služby a PR sa začiatkom mája stane Robert Baumgartner (39). V tejto pozícii nahradí Mateja Bugára, ktorý sa po päťročnom pôsobení vo vedení importérskej spoločnosti vracia do materskej firmy Škoda Auto Mladá Boleslav.

Robert Baumgartner

Robert Baumgartner je manažérom s dlhoročnými skúsenosťami v automobilovom obchode a službách, kde pôsobí od roku 1992. Vyštudoval odbor Konštrukcia motorových vozidiel na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Má bohaté skúsenosti z budovania a rozvoja dílerskej siete automobilovej značky. Prax získaval u značiek Ford a Iveco. Od roku 1994 stál za založením a rozvojom zastúpenia značky Iveco na Slovensku. Po vybudovaní jeho operačnej štruktúry a vytvorení dílerskej siete priviedol značku v roku 1998 na pozíciu lídra vo svojej trhovej kategórii.

V roku 2004 prešiel do centrály Iveco SpA v Taliansku do oddelenia predaja a marketingu originálnych náhradných dielov a popredajných služieb v 110 krajinách sveta (stredná a východná Európa, Afrika, Ázia, Južná Amerika). Po návrate na Slovensko krátko pôsobil ako manažér predaja pre značku MAN. V rokoch 1999-2004 bol členom výkonného výboru Divízie dovozcov vozidiel pri Zväze automobilového priemyslu SR.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.