Škoda na Slovensku má nového šéfa

Streda, 29 apríl 2009

Novým konateľom spoločnosti Škoda Auto Slovensko a riaditeľom pre predaj, marketing, popredajné služby a PR sa začiatkom mája stane Robert Baumgartner (39). V tejto pozícii nahradí Mateja Bugára, ktorý sa po päťročnom pôsobení vo vedení importérskej spoločnosti vracia do materskej firmy Škoda Auto Mladá Boleslav.

Robert Baumgartner

Robert Baumgartner je manažérom s dlhoročnými skúsenosťami v automobilovom obchode a službách, kde pôsobí od roku 1992. Vyštudoval odbor Konštrukcia motorových vozidiel na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Má bohaté skúsenosti z budovania a rozvoja dílerskej siete automobilovej značky. Prax získaval u značiek Ford a Iveco. Od roku 1994 stál za založením a rozvojom zastúpenia značky Iveco na Slovensku. Po vybudovaní jeho operačnej štruktúry a vytvorení dílerskej siete priviedol značku v roku 1998 na pozíciu lídra vo svojej trhovej kategórii.

V roku 2004 prešiel do centrály Iveco SpA v Taliansku do oddelenia predaja a marketingu originálnych náhradných dielov a popredajných služieb v 110 krajinách sveta (stredná a východná Európa, Afrika, Ázia, Južná Amerika). Po návrate na Slovensko krátko pôsobil ako manažér predaja pre značku MAN. V rokoch 1999-2004 bol členom výkonného výboru Divízie dovozcov vozidiel pri Zväze automobilového priemyslu SR.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.