Škoda na zraze pri Wörthersee

Streda, 13 máj 2015

Každoročne sa pri rakúskom jazere Wörthersee v spolkovom štáte Korutánsko koná významná motoristická prehliadka, jeden z najväčších zrazov automobilového tuningu a športových áut. V tomto roku sa v poradí už 34. ročník zrazu GTI uskutočňuje od 13. do 16. mája 2015.

1 Škoda Fabia R5
Novinka pre automobilové súťaže Fabia R5 nahradí doterajší úspešný model Fabia S2000

Pri jazere Wörthersee sa v týchto dňoch očakáva okolo 200 000 motoristických nadšencov z celej Európy. Na kultovom zraze GTI predstaví česká automobilka Škoda päť športových automobilov, z ktorých štyri budú športové verzie modelu Fabia.

Hlavnú pozornosť má pútať nový súťažný automobil Škoda Fabia R5, ktorý sa na zraze predstavuje aj ako štúdia vo verzii Combi. Svetovú premiéru tu zažíva aj Škoda FUNstar, ktorú pripravila skupina mladoboleslavských žiakov a Škoda Fabia s dizajnovým balíkom Red&Grey Plus z programu príslušenstva. Škoda na prehliadke pri jazere Wörthersee predstavuje aj doteraz svoj historicky najrýchlejší model, Octaviu Combi RS 230.

Ako sa na toto podujatie pozerá predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Winfried Vahland?"Šport má značka Škoda v génoch," vraví a dodáva:"Na pretekárskych tratiach je doma už 114 rokov a na poli motoristického športu dosiahla skvelé úspechy. Zraz GTI je mekkou tuningu a skvelou príležitosťou podeliť sa o našu športovú vášeň a emócie s našimi fanúšikmi z celej Európy."

1 Škoda Fabia R5 2 Škoda Fabia R5 Combi koncept 3 Škoda Octavia Combi RS 230 4 Škoda Fabia FUNstar 5 Škoda Fabia
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.