Škoda na zraze pri Wörthersee

Streda, 13 máj 2015

Každoročne sa pri rakúskom jazere Wörthersee v spolkovom štáte Korutánsko koná významná motoristická prehliadka, jeden z najväčších zrazov automobilového tuningu a športových áut. V tomto roku sa v poradí už 34. ročník zrazu GTI uskutočňuje od 13. do 16. mája 2015.

1 Škoda Fabia R5
Novinka pre automobilové súťaže Fabia R5 nahradí doterajší úspešný model Fabia S2000

Pri jazere Wörthersee sa v týchto dňoch očakáva okolo 200 000 motoristických nadšencov z celej Európy. Na kultovom zraze GTI predstaví česká automobilka Škoda päť športových automobilov, z ktorých štyri budú športové verzie modelu Fabia.

Hlavnú pozornosť má pútať nový súťažný automobil Škoda Fabia R5, ktorý sa na zraze predstavuje aj ako štúdia vo verzii Combi. Svetovú premiéru tu zažíva aj Škoda FUNstar, ktorú pripravila skupina mladoboleslavských žiakov a Škoda Fabia s dizajnovým balíkom Red&Grey Plus z programu príslušenstva. Škoda na prehliadke pri jazere Wörthersee predstavuje aj doteraz svoj historicky najrýchlejší model, Octaviu Combi RS 230.

Ako sa na toto podujatie pozerá predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Winfried Vahland?"Šport má značka Škoda v génoch," vraví a dodáva:"Na pretekárskych tratiach je doma už 114 rokov a na poli motoristického športu dosiahla skvelé úspechy. Zraz GTI je mekkou tuningu a skvelou príležitosťou podeliť sa o našu športovú vášeň a emócie s našimi fanúšikmi z celej Európy."

1 Škoda Fabia R5 2 Škoda Fabia R5 Combi koncept 3 Škoda Octavia Combi RS 230 4 Škoda Fabia FUNstar 5 Škoda Fabia
Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.