Škoda ocenená v ankete Auto Express Driver

Štvrtok, 01 máj 2014

Angličania si automobily Škoda už dlho považujú a česká značka tu často zbiera významné ocenenia. Aj teraz má dôvod k radosti, keď už po štvrtý raz je značka Škoda najobľúbenejšou vo Veľkej Británii, keď v prestížnej ankete Auto Express Driver Power získali jej automobily tri hlavné ceny.

Škoda Yeti
Model Škoda Yeti sa stal celkovým víťazom britskej ankety Auto Express Driver Power

V ankete rozhodovali hlasy 50.000 respondentov, ktorí hodnotili svoje autá podľa množstva kritérií, od praktickosti až po jazdný komfort. Na prvé miesto sa dostal Škoda Yeti, ktorý dosiahol najvyššie skóre v spokojnosti vodičov – 92,78 %. Ani druhý škodovácky model Citigo na druhom mieste príliš neostal, keď mu dalo svoje hlasy 92,62 % respondentov. Aj tretia v poradí skončila Škoda, vlajková loď Superb, ktorá dostala ohodnotenie 91,68 %.

Okrem trojnásobného triumfu pridala škodovka aj ďalších päť víťazstiev v čiastkových kategóriách. Model Yeti vyhlásili za najlepšie SUV, Citigo za najlepší mestský automobil a Superb si palmu víťazstva odniesol za prvenstvo v kategórii rodinných automobilov. Model Citigo zvíťazil tiež v hodnotení prevádzkových nákladov a modeluYeti prisúdili prvenstvo za najjednoduchšiu obsluhu.

Modely českej automobilky sa stali jednoznačne najúspešnejšou značkou ankety Auto Express Driver Power 2014.

Anketa Auto Expres Driver – výsledky spokojnosti

Značka a modelSpokojnosť v %
1.Škoda Yeti92,78
2.Škoda Citigo92,62
3.Škoda Superb91,68
4.BMW radu 591,45
5.Kia Rio91,11
6.MG 690,92
7.Toyota Prius90,90
8.BMW radu 190,84
9.Renault Captur90,84
10.Kia cee'd90,81

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.