Škoda ocenená v ankete Auto Express Driver

Štvrtok, 01 máj 2014

Angličania si automobily Škoda už dlho považujú a česká značka tu často zbiera významné ocenenia. Aj teraz má dôvod k radosti, keď už po štvrtý raz je značka Škoda najobľúbenejšou vo Veľkej Británii, keď v prestížnej ankete Auto Express Driver Power získali jej automobily tri hlavné ceny.

Škoda Yeti
Model Škoda Yeti sa stal celkovým víťazom britskej ankety Auto Express Driver Power

V ankete rozhodovali hlasy 50.000 respondentov, ktorí hodnotili svoje autá podľa množstva kritérií, od praktickosti až po jazdný komfort. Na prvé miesto sa dostal Škoda Yeti, ktorý dosiahol najvyššie skóre v spokojnosti vodičov – 92,78 %. Ani druhý škodovácky model Citigo na druhom mieste príliš neostal, keď mu dalo svoje hlasy 92,62 % respondentov. Aj tretia v poradí skončila Škoda, vlajková loď Superb, ktorá dostala ohodnotenie 91,68 %.

Okrem trojnásobného triumfu pridala škodovka aj ďalších päť víťazstiev v čiastkových kategóriách. Model Yeti vyhlásili za najlepšie SUV, Citigo za najlepší mestský automobil a Superb si palmu víťazstva odniesol za prvenstvo v kategórii rodinných automobilov. Model Citigo zvíťazil tiež v hodnotení prevádzkových nákladov a modeluYeti prisúdili prvenstvo za najjednoduchšiu obsluhu.

Modely českej automobilky sa stali jednoznačne najúspešnejšou značkou ankety Auto Express Driver Power 2014.

Anketa Auto Expres Driver – výsledky spokojnosti

Značka a modelSpokojnosť v %
1.Škoda Yeti92,78
2.Škoda Citigo92,62
3.Škoda Superb91,68
4.BMW radu 591,45
5.Kia Rio91,11
6.MG 690,92
7.Toyota Prius90,90
8.BMW radu 190,84
9.Renault Captur90,84
10.Kia cee'd90,81

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.