Škoda s cenou za reklamnú karavánu

Streda, 20 júl 2011

Na tohtoročnom pelotóne sponzorov Tour de France získala česká automobilka Škoda Auto špeciálnu cenu poroty za svoju reklamnú karavánu.

Škoda karavána
Na čele karavány Škoda na Tour "šliapalo" špeciálne vozidlo upravené z kamióna

Karavána Škoda zahŕňala päť vozidiel Yeti 4x4 a jedno spektakulárne vozidlo, ktoré bolo vyrobené práve na účel Tour. Je ním špeciálne upravený kamión, z ktorého bola odstránená kabína a nahradená modelom Yeti, ktorému pre zmenu odstránili motor a niektoré doplnky.

Pelotón karavány celkovo tvorí 160 pestrofarebných a rôzne dekorovaných vozidiel. Do jazdy je zapojených 33 značiek, ktoré dokopy rozdajú viac než 16 miliónov darčekov. Na trať sa kvôli predvádzacej jazde sponzorov príde pozrieť až 39 percent z celkového množstva divákov. História pelotónu siaha až do roku 1930, kedy svoju cestu absolvoval po prvý raz.

Škoda karavána
Tour sleduje pri trati približne 15 miliónov divákov, v televízii sú to až 2 miliardy

Automobilka Škoda Auto je oficiálnym partnerom cyklistických pretekov Tour de France od roku 2004.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.