Škoda s cenou za reklamnú karavánu

Streda, 20 júl 2011

Na tohtoročnom pelotóne sponzorov Tour de France získala česká automobilka Škoda Auto špeciálnu cenu poroty za svoju reklamnú karavánu.

Škoda karavána
Na čele karavány Škoda na Tour "šliapalo" špeciálne vozidlo upravené z kamióna

Karavána Škoda zahŕňala päť vozidiel Yeti 4x4 a jedno spektakulárne vozidlo, ktoré bolo vyrobené práve na účel Tour. Je ním špeciálne upravený kamión, z ktorého bola odstránená kabína a nahradená modelom Yeti, ktorému pre zmenu odstránili motor a niektoré doplnky.

Pelotón karavány celkovo tvorí 160 pestrofarebných a rôzne dekorovaných vozidiel. Do jazdy je zapojených 33 značiek, ktoré dokopy rozdajú viac než 16 miliónov darčekov. Na trať sa kvôli predvádzacej jazde sponzorov príde pozrieť až 39 percent z celkového množstva divákov. História pelotónu siaha až do roku 1930, kedy svoju cestu absolvoval po prvý raz.

Škoda karavána
Tour sleduje pri trati približne 15 miliónov divákov, v televízii sú to až 2 miliardy

Automobilka Škoda Auto je oficiálnym partnerom cyklistických pretekov Tour de France od roku 2004.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.