Škoda spustila výrobu Superbu Combi

Streda, 11 november 2009

Včera popoludní zišiel z montážnej linky závodu Škoda Auto v Kvasinách prvý sériovo vyrobený Superb Combi. Je v sivej saténovej metalíze, vo výbave Elegance, s motorom 2,0 TDI CR DPF s výkonom 170 koní a automatickou prevodovkou.

Škoda Superb Combi
Komfort, elegancia a priestrannosť zdobia novú Škodu Superb Combi, ktorá odvčera schádza z výrobnej linky mladoboleslavskej automobilky v závode v Kvasinách

Škoda nové kombi svojej vlajkovej lode predstavila v septembri na autosalóne vo Frankfurte. Potom nasledovali prípravy na spustenie sériovej výroby, ktorá sa práve včera 10. novembra oficiálne začala. Nový Superb Combi, automobil vyššej strednej triedy, disponuje nadpriemerným priestorom. Veď napríklad batožinový priestor má objem 633 litrov, po sklopení zadných sedadiel až 1865 litrov. Tak veľkú kapacitu batožinového priestoru v segmente strednej triedy neponúka v súčasnosti žiadna iná automobilka.

Nový Superb Combi je dlhý 4838 mm, široký 1817 mm a vysoký 1510 mm. Paleta motorov pre Superb Combi zodpovedá ponuke limuzíny. Základná cena modelu Superb Combi s najmenším benzínovým agregátom 1,4 TSI/125 k a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou začína od 23 379 € (704 315,75 Sk). Verziu vybavenú dieselovým motorom 2,0 TDI PD DPF s výkonom 140 koní v základnej výbave Comfort si môžu zákazníci objednať už za 25 959 € 782 040,83 Sk. Model Superb Combi môže byť aj s odpočtom DPH bez deliacej mreže. Kvalitu použitých materiálov, technológií a dielenského spracovania potvrdzuje predĺžená záruka a bezplatný servis na 4 roky alebo do 120 000 km.

Nová Škodu Superb sa aj veľmi dobre predáva. Od januára do októbra tohto roku dodala automobilka na trh celkom 33 434 týchto automobilov (z toho 623 prvej generácie), čo je oproti rovnakému obdobiu minulého roku nárast o 78,2 %. Okrem závodu v Kvasinách sa Škoda Superb vyrába aj v Číne a montuje v závodoch v Indii, Rusku, Kazachstane a na Ukrajine.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.