Škoda spustila výrobu Superbu Combi

Streda, 11 november 2009

Včera popoludní zišiel z montážnej linky závodu Škoda Auto v Kvasinách prvý sériovo vyrobený Superb Combi. Je v sivej saténovej metalíze, vo výbave Elegance, s motorom 2,0 TDI CR DPF s výkonom 170 koní a automatickou prevodovkou.

Škoda Superb Combi
Komfort, elegancia a priestrannosť zdobia novú Škodu Superb Combi, ktorá odvčera schádza z výrobnej linky mladoboleslavskej automobilky v závode v Kvasinách

Škoda nové kombi svojej vlajkovej lode predstavila v septembri na autosalóne vo Frankfurte. Potom nasledovali prípravy na spustenie sériovej výroby, ktorá sa práve včera 10. novembra oficiálne začala. Nový Superb Combi, automobil vyššej strednej triedy, disponuje nadpriemerným priestorom. Veď napríklad batožinový priestor má objem 633 litrov, po sklopení zadných sedadiel až 1865 litrov. Tak veľkú kapacitu batožinového priestoru v segmente strednej triedy neponúka v súčasnosti žiadna iná automobilka.

Nový Superb Combi je dlhý 4838 mm, široký 1817 mm a vysoký 1510 mm. Paleta motorov pre Superb Combi zodpovedá ponuke limuzíny. Základná cena modelu Superb Combi s najmenším benzínovým agregátom 1,4 TSI/125 k a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou začína od 23 379 € (704 315,75 Sk). Verziu vybavenú dieselovým motorom 2,0 TDI PD DPF s výkonom 140 koní v základnej výbave Comfort si môžu zákazníci objednať už za 25 959 € 782 040,83 Sk. Model Superb Combi môže byť aj s odpočtom DPH bez deliacej mreže. Kvalitu použitých materiálov, technológií a dielenského spracovania potvrdzuje predĺžená záruka a bezplatný servis na 4 roky alebo do 120 000 km.

Nová Škodu Superb sa aj veľmi dobre predáva. Od januára do októbra tohto roku dodala automobilka na trh celkom 33 434 týchto automobilov (z toho 623 prvej generácie), čo je oproti rovnakému obdobiu minulého roku nárast o 78,2 %. Okrem závodu v Kvasinách sa Škoda Superb vyrába aj v Číne a montuje v závodoch v Indii, Rusku, Kazachstane a na Ukrajine.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.