Škoda Superb: Auto roka na Slovensku

Piatok, 30 január 2009

Titul Auta roka 2009 na Slovensku získal automobil Škoda Superb pred Fordom Fiesta a VW Golf VI. Taký je výsledok hlasovania novinárskej poroty. Spomedzi 38 automobilov, ktoré prišli na slovenský trh v priebehu roka 2008, postúpilo do finále 7 modelov.

Škoda Superb

Na štvrtom mieste sa umiestnil elegantný francúzsky sedan Citroën C5, ktorý na bronzový VW Golf stratil iba jeden bod. Piata priečka patrí ambicióznej talianskej kráske Alfa Romeo MiTo. Až šieste miesto sa ušlo talianskej legende, oživenému modelu Lancia Delta, ktorá žala úspechy najmä v automobilových súťažiach. Japonsko-nemecké dvojičky Suzuki Splash/Opel Agila obsadila z finálovej sedmičky posledné siedme miesto.

Víťazný automobil Škoda Superb druhej generácie získal titul za jazdné vlastnosti, priestrannosť interiéru, úžitkovú hodnotu a kvalita spracovania, ale aj za reprezentatívny vzhľad, vyvážené proporcie a výrazne bodoval aj v oblasti prínosu nových technologických prvkov - TwinDoor, 9 airbagov vrátane kolenného airbagu pre vodiča či AFS.

Škoda Superb

Nová Škoda Superb si tak k množstvu ocenení pripisuje ďalšie, získané teraz na Slovensku. Ocenenie Auto roka 2009 získal Superb aj v Českej republike. Z Nemecka má Superb Zlatý volant 2008. Ďalším ocenením je Veľká automobilová cena Rakúska od rakúskeho autoklubu ARBÖ. Predtým získal nový Superb v Českej republike ocenenie Technobest 2008 za systém TwinDoor, v Poľsku zasa titul Najkrajšie auto, v Chorvátsku Najlepšie služobné vozidlo, v Lotyšsku Auto roka 2008 a v Nemecku aj Firemné vozidlo roku 2008.

Luxusná limuzína Škoda Superb druhej generácie bola v roku 2008 na Slovensku najpredávanejším automobilom v segmente vyššia stredná trieda. K nárastu predaja prispelo práve uvedenie novej generácie vlajkovej lode značky Škoda na slovenský trh. Ku koncu minulého roka sa na Slovensku predalo spolu 550 automobilov Superb, čo je nárast o 38 % oproti roku 2007. Okrem vysokej miery komfortu a kvality spracovania ponúka Superb bezplatný servis a plnú záruku na štyri roky alebo do najazdenia 120 000 km.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.