Škoda Superb: Auto roka na Slovensku

Piatok, 30 január 2009

Titul Auta roka 2009 na Slovensku získal automobil Škoda Superb pred Fordom Fiesta a VW Golf VI. Taký je výsledok hlasovania novinárskej poroty. Spomedzi 38 automobilov, ktoré prišli na slovenský trh v priebehu roka 2008, postúpilo do finále 7 modelov.

Škoda Superb

Na štvrtom mieste sa umiestnil elegantný francúzsky sedan Citroën C5, ktorý na bronzový VW Golf stratil iba jeden bod. Piata priečka patrí ambicióznej talianskej kráske Alfa Romeo MiTo. Až šieste miesto sa ušlo talianskej legende, oživenému modelu Lancia Delta, ktorá žala úspechy najmä v automobilových súťažiach. Japonsko-nemecké dvojičky Suzuki Splash/Opel Agila obsadila z finálovej sedmičky posledné siedme miesto.

Víťazný automobil Škoda Superb druhej generácie získal titul za jazdné vlastnosti, priestrannosť interiéru, úžitkovú hodnotu a kvalita spracovania, ale aj za reprezentatívny vzhľad, vyvážené proporcie a výrazne bodoval aj v oblasti prínosu nových technologických prvkov - TwinDoor, 9 airbagov vrátane kolenného airbagu pre vodiča či AFS.

Škoda Superb

Nová Škoda Superb si tak k množstvu ocenení pripisuje ďalšie, získané teraz na Slovensku. Ocenenie Auto roka 2009 získal Superb aj v Českej republike. Z Nemecka má Superb Zlatý volant 2008. Ďalším ocenením je Veľká automobilová cena Rakúska od rakúskeho autoklubu ARBÖ. Predtým získal nový Superb v Českej republike ocenenie Technobest 2008 za systém TwinDoor, v Poľsku zasa titul Najkrajšie auto, v Chorvátsku Najlepšie služobné vozidlo, v Lotyšsku Auto roka 2008 a v Nemecku aj Firemné vozidlo roku 2008.

Luxusná limuzína Škoda Superb druhej generácie bola v roku 2008 na Slovensku najpredávanejším automobilom v segmente vyššia stredná trieda. K nárastu predaja prispelo práve uvedenie novej generácie vlajkovej lode značky Škoda na slovenský trh. Ku koncu minulého roka sa na Slovensku predalo spolu 550 automobilov Superb, čo je nárast o 38 % oproti roku 2007. Okrem vysokej miery komfortu a kvality spracovania ponúka Superb bezplatný servis a plnú záruku na štyri roky alebo do najazdenia 120 000 km.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.