Škoda Superb: poznáme ceny

Piatok, 30 máj 2008

Nová Škoda Superb je nielen vlajkovou loďou, ale aj silnou zbraňou mladoboleslavskej škodovky v strednej triede. Nechýba jej komfort, bohatá výbava, unikátna výklopná stena piatych dverí Twindoor a môže ponúknuť aj pohon štyroch kolies. A my vám vieme povedať, koľko za Superb zaplatíte.

Škoda Superb

Už niekoľko dní prijímajú autorizovaní predajcovia značky Škoda objednávky novú Škodu Superb, ktorá mala svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve a slovenskej verejnosti sa predstavila prednedávnom na autosalóne v Bratislave. Okrem vysokej miery komfortu a kvality spracovania, zodpovedajúcej o triedu vyšším vozidlám, ponúka Superb plnú záruku a bezplatný servis na štyri roky, alebo do najazdenia 120 000 km.

Nová Škoda Superb je dostupná v troch verziách výbav Comfort, Ambition a Elegance. Štandardom je výbava Comfort, ktorá bude na trhu pravdepodobne najžiadanejšou verziou. Vstupná verzia modelu Škoda Superb s benzínovým agregátom 1,4 TSI s výkonom 125 koní a v základnej verzii Comfort sa bude predávať za cenu od 789 900 korún. Na trh však príde až na jeseň tohto roku.

V súčasnosti najlacnejší Superb je vo výbave Comfort a pod kapotou má benzínový agregát 1,8 TSI so stádom 160 koní v kombinácii so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. Predávať sa bude za cenu od 834 900 korún. Na jeseň si budú môcť zákazníci objednať Superb s touto motorizáciou aj v kombinácii so 7stupňovou automatickou DSG prevodovkou za cenu od 989 900 korún – od stupňa vybavenia Ambition.

Prvým z radu naftových pohonných jednotiek je turbodiesel 1,9 TDI PD s filtrom pevných častíc a výkonom 105 koní. Vo verzii Comfort v kombinácii s 5stupňovým manuálom si ho zákazníci môžu teraz objednať už od 829 900 korún. Ďalší Superb s naftovým agregátom 2,0 TDI PD DPF s výkonom 140 koní a 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo verzii Comfort bude v cene od 879 900 korún a v kombinácii so 6 stupňovou automatickou DSG prevodovkou v cene od 959 900 korún.

Škoda Superb Škoda Superb

Výkonnejším naftovým motorom je 2,0 TDI CR DPF. Má 170 koní a po prvý raz vstrekovanie common-rail. Superb s týmto motorom bude v predaji na jeseň tohto roku. V kombinácii so 6stupňovým manuálom vo verzii Comfort si zákazníci budú môcť kúpiť za cenu od 909 900 korún a v kombinácii so 7stupňovou automatickou DSG prevodovkou od 1 064 900 korún od výbavy Ambition. Vrcholová verzia Elegance príde na 1 129 900 korún.

Vrcholnou motorizáciou nového modelu Superb, ktorá sa v ponuke objaví tiež na jeseň 2008, bude motor 3,6 FSI V6 s výkonom 260 koní a maximálnym krútiacim momentom 350 Nm v rozsahu od 2500 do 5000 ot/min. Motor 3,6 FSI V6 sa bude montovať výhradne so šesťstupňovou automatickou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies. Táto motorizácia bude najvýkonnejším motorom všetkých čias pre vozidlá Škoda s možnosťou dosiahnutia maximálnej rýchlosti až 250km/hod.

Na novom modeli Superb upúta jedinečný patentovaný systém variabilného otvárania piatych dvier Twindoor, AFS (Adaptive Frontlight System) systém adaptívnych predných svetlometov, prvýkrát v rámci koncernu VW vo vozidle Škoda, až 9 airbagov vrátane zadných bočných airbagov a kolenného airbagu vodiča, veľkorysý priestor pre cestujúcich vpredu i vzadu, nadpriemerný batožinový priestor s objemom 565 litrov, po sklopení zadných sedadiel až 1670 litrov, navigačný systém s dotykovým displejom, pohon všetkých kolies v kombinácii s motorom 3,6 FSI V6 a mimoriadne bohatá výbava od stupňa výbavy Comfort.

Oficiálny štart predaja modelu Škoda Superb je stanovený na 20. júna tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto Slovensko
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.