Škoda Superb: poznáme ceny

Piatok, 30 máj 2008

Nová Škoda Superb je nielen vlajkovou loďou, ale aj silnou zbraňou mladoboleslavskej škodovky v strednej triede. Nechýba jej komfort, bohatá výbava, unikátna výklopná stena piatych dverí Twindoor a môže ponúknuť aj pohon štyroch kolies. A my vám vieme povedať, koľko za Superb zaplatíte.

Škoda Superb

Už niekoľko dní prijímajú autorizovaní predajcovia značky Škoda objednávky novú Škodu Superb, ktorá mala svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve a slovenskej verejnosti sa predstavila prednedávnom na autosalóne v Bratislave. Okrem vysokej miery komfortu a kvality spracovania, zodpovedajúcej o triedu vyšším vozidlám, ponúka Superb plnú záruku a bezplatný servis na štyri roky, alebo do najazdenia 120 000 km.

Nová Škoda Superb je dostupná v troch verziách výbav Comfort, Ambition a Elegance. Štandardom je výbava Comfort, ktorá bude na trhu pravdepodobne najžiadanejšou verziou. Vstupná verzia modelu Škoda Superb s benzínovým agregátom 1,4 TSI s výkonom 125 koní a v základnej verzii Comfort sa bude predávať za cenu od 789 900 korún. Na trh však príde až na jeseň tohto roku.

V súčasnosti najlacnejší Superb je vo výbave Comfort a pod kapotou má benzínový agregát 1,8 TSI so stádom 160 koní v kombinácii so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. Predávať sa bude za cenu od 834 900 korún. Na jeseň si budú môcť zákazníci objednať Superb s touto motorizáciou aj v kombinácii so 7stupňovou automatickou DSG prevodovkou za cenu od 989 900 korún – od stupňa vybavenia Ambition.

Prvým z radu naftových pohonných jednotiek je turbodiesel 1,9 TDI PD s filtrom pevných častíc a výkonom 105 koní. Vo verzii Comfort v kombinácii s 5stupňovým manuálom si ho zákazníci môžu teraz objednať už od 829 900 korún. Ďalší Superb s naftovým agregátom 2,0 TDI PD DPF s výkonom 140 koní a 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo verzii Comfort bude v cene od 879 900 korún a v kombinácii so 6 stupňovou automatickou DSG prevodovkou v cene od 959 900 korún.

Škoda Superb Škoda Superb

Výkonnejším naftovým motorom je 2,0 TDI CR DPF. Má 170 koní a po prvý raz vstrekovanie common-rail. Superb s týmto motorom bude v predaji na jeseň tohto roku. V kombinácii so 6stupňovým manuálom vo verzii Comfort si zákazníci budú môcť kúpiť za cenu od 909 900 korún a v kombinácii so 7stupňovou automatickou DSG prevodovkou od 1 064 900 korún od výbavy Ambition. Vrcholová verzia Elegance príde na 1 129 900 korún.

Vrcholnou motorizáciou nového modelu Superb, ktorá sa v ponuke objaví tiež na jeseň 2008, bude motor 3,6 FSI V6 s výkonom 260 koní a maximálnym krútiacim momentom 350 Nm v rozsahu od 2500 do 5000 ot/min. Motor 3,6 FSI V6 sa bude montovať výhradne so šesťstupňovou automatickou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies. Táto motorizácia bude najvýkonnejším motorom všetkých čias pre vozidlá Škoda s možnosťou dosiahnutia maximálnej rýchlosti až 250km/hod.

Na novom modeli Superb upúta jedinečný patentovaný systém variabilného otvárania piatych dvier Twindoor, AFS (Adaptive Frontlight System) systém adaptívnych predných svetlometov, prvýkrát v rámci koncernu VW vo vozidle Škoda, až 9 airbagov vrátane zadných bočných airbagov a kolenného airbagu vodiča, veľkorysý priestor pre cestujúcich vpredu i vzadu, nadpriemerný batožinový priestor s objemom 565 litrov, po sklopení zadných sedadiel až 1670 litrov, navigačný systém s dotykovým displejom, pohon všetkých kolies v kombinácii s motorom 3,6 FSI V6 a mimoriadne bohatá výbava od stupňa výbavy Comfort.

Oficiálny štart predaja modelu Škoda Superb je stanovený na 20. júna tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto Slovensko
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.