Škoda Superb: poznáme ceny

Piatok, 30 máj 2008

Nová Škoda Superb je nielen vlajkovou loďou, ale aj silnou zbraňou mladoboleslavskej škodovky v strednej triede. Nechýba jej komfort, bohatá výbava, unikátna výklopná stena piatych dverí Twindoor a môže ponúknuť aj pohon štyroch kolies. A my vám vieme povedať, koľko za Superb zaplatíte.

Škoda Superb

Už niekoľko dní prijímajú autorizovaní predajcovia značky Škoda objednávky novú Škodu Superb, ktorá mala svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve a slovenskej verejnosti sa predstavila prednedávnom na autosalóne v Bratislave. Okrem vysokej miery komfortu a kvality spracovania, zodpovedajúcej o triedu vyšším vozidlám, ponúka Superb plnú záruku a bezplatný servis na štyri roky, alebo do najazdenia 120 000 km.

Nová Škoda Superb je dostupná v troch verziách výbav Comfort, Ambition a Elegance. Štandardom je výbava Comfort, ktorá bude na trhu pravdepodobne najžiadanejšou verziou. Vstupná verzia modelu Škoda Superb s benzínovým agregátom 1,4 TSI s výkonom 125 koní a v základnej verzii Comfort sa bude predávať za cenu od 789 900 korún. Na trh však príde až na jeseň tohto roku.

V súčasnosti najlacnejší Superb je vo výbave Comfort a pod kapotou má benzínový agregát 1,8 TSI so stádom 160 koní v kombinácii so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. Predávať sa bude za cenu od 834 900 korún. Na jeseň si budú môcť zákazníci objednať Superb s touto motorizáciou aj v kombinácii so 7stupňovou automatickou DSG prevodovkou za cenu od 989 900 korún – od stupňa vybavenia Ambition.

Prvým z radu naftových pohonných jednotiek je turbodiesel 1,9 TDI PD s filtrom pevných častíc a výkonom 105 koní. Vo verzii Comfort v kombinácii s 5stupňovým manuálom si ho zákazníci môžu teraz objednať už od 829 900 korún. Ďalší Superb s naftovým agregátom 2,0 TDI PD DPF s výkonom 140 koní a 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo verzii Comfort bude v cene od 879 900 korún a v kombinácii so 6 stupňovou automatickou DSG prevodovkou v cene od 959 900 korún.

Škoda Superb Škoda Superb

Výkonnejším naftovým motorom je 2,0 TDI CR DPF. Má 170 koní a po prvý raz vstrekovanie common-rail. Superb s týmto motorom bude v predaji na jeseň tohto roku. V kombinácii so 6stupňovým manuálom vo verzii Comfort si zákazníci budú môcť kúpiť za cenu od 909 900 korún a v kombinácii so 7stupňovou automatickou DSG prevodovkou od 1 064 900 korún od výbavy Ambition. Vrcholová verzia Elegance príde na 1 129 900 korún.

Vrcholnou motorizáciou nového modelu Superb, ktorá sa v ponuke objaví tiež na jeseň 2008, bude motor 3,6 FSI V6 s výkonom 260 koní a maximálnym krútiacim momentom 350 Nm v rozsahu od 2500 do 5000 ot/min. Motor 3,6 FSI V6 sa bude montovať výhradne so šesťstupňovou automatickou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies. Táto motorizácia bude najvýkonnejším motorom všetkých čias pre vozidlá Škoda s možnosťou dosiahnutia maximálnej rýchlosti až 250km/hod.

Na novom modeli Superb upúta jedinečný patentovaný systém variabilného otvárania piatych dvier Twindoor, AFS (Adaptive Frontlight System) systém adaptívnych predných svetlometov, prvýkrát v rámci koncernu VW vo vozidle Škoda, až 9 airbagov vrátane zadných bočných airbagov a kolenného airbagu vodiča, veľkorysý priestor pre cestujúcich vpredu i vzadu, nadpriemerný batožinový priestor s objemom 565 litrov, po sklopení zadných sedadiel až 1670 litrov, navigačný systém s dotykovým displejom, pohon všetkých kolies v kombinácii s motorom 3,6 FSI V6 a mimoriadne bohatá výbava od stupňa výbavy Comfort.

Oficiálny štart predaja modelu Škoda Superb je stanovený na 20. júna tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto Slovensko
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.