Škoda v novembri potvrdila pozíciu lídra

Štvrtok, 12 december 2013

Značka Škoda potvrdila aj v novembri pozíciu lídra na slovenskom trhu, keď dodala zákazníkom spolu 1205 automobilov kategórie M1.

Škoda Rapid Spaceback
Tretím najpredávanejším modelom Škoda na Slovensku v novembri bol Rapid Spaceback

Škoda tak získala na slovenskom trhu medzi značkami viac ako pätinový podiel, presnejšie 21,26 %. Najžiadanejším modelom zostáva naďalej Škoda Octavia tretej generácie, ktorá si našla 441 nových majiteľov.

Druhá v celoslovenských predajoch je Fabia s počtom 337 predaných kusov (236 verzií liftback a 205 kombi). Tretia priečka patrí modelu Rapid s 220 predanými exemplármi, z ktorých bolo 145 verzií liftback a 75 Spaceback.

Od začiatku roka 2013 značka Škoda predala na Slovensku 12 161 automobilov, čo je 20,49 % z celkového počtu novo registrovaných áut kategórie M1 na Slovensku.

Prehľad predaja nových automobilov Škoda v novembri podľa modelov

ModelPočet predaných ks
Citigo11
Fabia102
Fabia Combi235
Octavia 3236
Octavia 3 Combi205
Octavia 20
Octavia 2 Combi16
Superb29
Superb Combi20
Yeti64
Roomster67
Rapid145
Rapid Spaceback75
Spolu1 205
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring