Škoda v novembri potvrdila pozíciu lídra

Štvrtok, 12 december 2013

Značka Škoda potvrdila aj v novembri pozíciu lídra na slovenskom trhu, keď dodala zákazníkom spolu 1205 automobilov kategórie M1.

Škoda Rapid Spaceback
Tretím najpredávanejším modelom Škoda na Slovensku v novembri bol Rapid Spaceback

Škoda tak získala na slovenskom trhu medzi značkami viac ako pätinový podiel, presnejšie 21,26 %. Najžiadanejším modelom zostáva naďalej Škoda Octavia tretej generácie, ktorá si našla 441 nových majiteľov.

Druhá v celoslovenských predajoch je Fabia s počtom 337 predaných kusov (236 verzií liftback a 205 kombi). Tretia priečka patrí modelu Rapid s 220 predanými exemplármi, z ktorých bolo 145 verzií liftback a 75 Spaceback.

Od začiatku roka 2013 značka Škoda predala na Slovensku 12 161 automobilov, čo je 20,49 % z celkového počtu novo registrovaných áut kategórie M1 na Slovensku.

Prehľad predaja nových automobilov Škoda v novembri podľa modelov

ModelPočet predaných ks
Citigo11
Fabia102
Fabia Combi235
Octavia 3236
Octavia 3 Combi205
Octavia 20
Octavia 2 Combi16
Superb29
Superb Combi20
Yeti64
Roomster67
Rapid145
Rapid Spaceback75
Spolu1 205
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.