Škoda v novembri potvrdila pozíciu lídra

Štvrtok, 12 december 2013

Značka Škoda potvrdila aj v novembri pozíciu lídra na slovenskom trhu, keď dodala zákazníkom spolu 1205 automobilov kategórie M1.

Škoda Rapid Spaceback
Tretím najpredávanejším modelom Škoda na Slovensku v novembri bol Rapid Spaceback

Škoda tak získala na slovenskom trhu medzi značkami viac ako pätinový podiel, presnejšie 21,26 %. Najžiadanejším modelom zostáva naďalej Škoda Octavia tretej generácie, ktorá si našla 441 nových majiteľov.

Druhá v celoslovenských predajoch je Fabia s počtom 337 predaných kusov (236 verzií liftback a 205 kombi). Tretia priečka patrí modelu Rapid s 220 predanými exemplármi, z ktorých bolo 145 verzií liftback a 75 Spaceback.

Od začiatku roka 2013 značka Škoda predala na Slovensku 12 161 automobilov, čo je 20,49 % z celkového počtu novo registrovaných áut kategórie M1 na Slovensku.

Prehľad predaja nových automobilov Škoda v novembri podľa modelov

ModelPočet predaných ks
Citigo11
Fabia102
Fabia Combi235
Octavia 3236
Octavia 3 Combi205
Octavia 20
Octavia 2 Combi16
Superb29
Superb Combi20
Yeti64
Roomster67
Rapid145
Rapid Spaceback75
Spolu1 205
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.