Škoda v roku 2022 vyrobila takmer trištvrte milióna áut

Streda, 11 január 2023

Česká automobilka zaznamenala v roku 2022 veľmi dobré predajné výsledky a dodala zákazníkom 731 300 vozidiel.

skoda-enyaq

Uplynulý rok bol pre spoločnosť Škoda Auto napriek pretrvávajúcemu nedostatku polovodičov, vojne na Ukrajine, rastúcim cenám energií a surovín i neistote na globálnych trhoch veľmi úspešný. Dodala zákazníkom celkovo 731 300 vozidiel.

Vysoký zostáva aj počet doposiaľ nevybavených objednávok. To dokazuje, že dopyt po vozidlách Škoda je stále vysoký. Narastajúca popularita plne elektrického modelu Enyaq iV ukazuje, že elektrická ofenzíva značky Škoda bola úspešná.

Obľube sa naďalej tešia modely Škoda so spaľovacími motormi. Najpredávanejšia je aj naďalej Octavia, za ktorou nasledujú SUV Kamiq a Kodiaq.

V roku 2022 Škoda výrazne posilnila svoje aktivity aj na významnom a rastúcom indickom trhu. Škoda Auto svoje dodávky na medzinárodné trhy viac ako zdvojnásobila. Kľúčovým krokom k využitiu rastového potenciálu bude aj expanzia na vietnamský trh.

(jGold)
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.