Škoda: vavríny pre Yeti, Roomster a Superb

Streda, 24 november 2010

Tri modely značky Škoda získali v tomto roku v Nemecku ceny Auto Trophy. Obdobne ako v roku 2009 sa modelu Yeti podarilo zvíťaziť v kategórii terénnych vozidiel do tridsať tisíc eur. Pre kompaktný automobil kategórie SUV hlasovalo viac ako 22,1 % z vyše stotisíc čitateľov a internetových užívateľov jedného nemeckého magazínu.

Škoda Yeti
Kompaktný Yeti získal v Nemecku v kategórii terénnych vozidiel ocenenie Auto Trophy

Rovnako výrazne sa presadil aj Roomster v kategórii importovaných minivanov. Kompaktné MPV získalo 19,8 % hlasov a obsadilo tak prvé miesto.

Do tretice získal prvenstvo aj Superb Combi s počtom 22,6 % hlasov. Účastníci ankety zvolili za celkového víťaza priestornú verziu vlajkovej lode značky Škoda v silne obsadenej kategórii Výhodné auto.

Cenu Auto Trophy pre model Yeti prevzal predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Winfried Vahland. Podľa neho sú ocenenia veľkou poctou pre celý tím značky Škoda, čo automobilku utvrdzuje ponúkať základné hodnoty značky v budúcnosti v ešte širšej palete modelov.

V tomto roku vyberali čitatelia nemeckého časopisu a užívatelia internetu svojich favoritov v 29 kategóriách zo 400 modelov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.