Škoda: vavríny pre Yeti, Roomster a Superb

Streda, 24 november 2010

Tri modely značky Škoda získali v tomto roku v Nemecku ceny Auto Trophy. Obdobne ako v roku 2009 sa modelu Yeti podarilo zvíťaziť v kategórii terénnych vozidiel do tridsať tisíc eur. Pre kompaktný automobil kategórie SUV hlasovalo viac ako 22,1 % z vyše stotisíc čitateľov a internetových užívateľov jedného nemeckého magazínu.

Škoda Yeti
Kompaktný Yeti získal v Nemecku v kategórii terénnych vozidiel ocenenie Auto Trophy

Rovnako výrazne sa presadil aj Roomster v kategórii importovaných minivanov. Kompaktné MPV získalo 19,8 % hlasov a obsadilo tak prvé miesto.

Do tretice získal prvenstvo aj Superb Combi s počtom 22,6 % hlasov. Účastníci ankety zvolili za celkového víťaza priestornú verziu vlajkovej lode značky Škoda v silne obsadenej kategórii Výhodné auto.

Cenu Auto Trophy pre model Yeti prevzal predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Winfried Vahland. Podľa neho sú ocenenia veľkou poctou pre celý tím značky Škoda, čo automobilku utvrdzuje ponúkať základné hodnoty značky v budúcnosti v ešte širšej palete modelov.

V tomto roku vyberali čitatelia nemeckého časopisu a užívatelia internetu svojich favoritov v 29 kategóriách zo 400 modelov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.