Škoda: vavríny pre Yeti, Roomster a Superb

Streda, 24 november 2010

Tri modely značky Škoda získali v tomto roku v Nemecku ceny Auto Trophy. Obdobne ako v roku 2009 sa modelu Yeti podarilo zvíťaziť v kategórii terénnych vozidiel do tridsať tisíc eur. Pre kompaktný automobil kategórie SUV hlasovalo viac ako 22,1 % z vyše stotisíc čitateľov a internetových užívateľov jedného nemeckého magazínu.

Škoda Yeti
Kompaktný Yeti získal v Nemecku v kategórii terénnych vozidiel ocenenie Auto Trophy

Rovnako výrazne sa presadil aj Roomster v kategórii importovaných minivanov. Kompaktné MPV získalo 19,8 % hlasov a obsadilo tak prvé miesto.

Do tretice získal prvenstvo aj Superb Combi s počtom 22,6 % hlasov. Účastníci ankety zvolili za celkového víťaza priestornú verziu vlajkovej lode značky Škoda v silne obsadenej kategórii Výhodné auto.

Cenu Auto Trophy pre model Yeti prevzal predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Winfried Vahland. Podľa neho sú ocenenia veľkou poctou pre celý tím značky Škoda, čo automobilku utvrdzuje ponúkať základné hodnoty značky v budúcnosti v ešte širšej palete modelov.

V tomto roku vyberali čitatelia nemeckého časopisu a užívatelia internetu svojich favoritov v 29 kategóriách zo 400 modelov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.