Škoda Yeti pre policajtov

Štvrtok, 26 november 2009

Policajný prezident Ján Packa prevzal od zástupcov Škoda Auto Slovensko špeciálne upravenú Škodu Yeti 1,8 TSI 4x4 vo výbave Ambition. Yeti so 160 koňovým motorom bude polícia podľa tlačovej správy slovenského importéra škodoviek testovať v oblasti Vysokých Tatier v najnáročnejších podmienkach.

Škoda Yeti pre policajtov

Aj keď Škoda Yeti nie je pravým off-roadom, "policajný" exemplár je vhodný a vybavený aj na jazdu po nespevnených cestách. Jeho špeciálne určenie a príslušnosť k Policajnému zboru prezrádza farebné značenie, nápis Polícia a špeciálne zvukové a svetelné výstražné zariadenia s integrovaným svetelným LED panelom, ktorý dokáže zobraziť až 12 rôznych výstražných nápisov.

Model Škoda Yeti je tohtoročnou novinkou na slovenskom automobilovom trhu. Výstavnú premiéru mal na jesennom nitrianskom autosalóne. Yeti je kompaktný automobil s komfortom osobného auta a výhodami SUV. V premávke sa vodič Yeti môže spoliehať na veľmi dobré jazdné vlastnosti aj mimo asfalt, jazdný komfort, dobrú ovládateľnosť aj na ľahšom teréne a bezpečné ovládanie aj pri vyšších rýchlostiach.

Škoda Yeti prekvapí aj na nespevnených cestách a v teréne dobrou priechodnosťou a trakciou vďaka vyspelému pohonu všetkých kolies a niektorým off-roadovým funkciám. Všetky použité agregáty Škoda Yeti sú radové štvorvalce prepĺňané turbodúchadlom, umiestené vpredu naprieč, s priamym vysokotlakovým vstrekovaním paliva. Vďaka tomu sú účinnejšie, úspornejšie a ekologickejšie a všetky spĺňajú požiadavky emisnej normy EU 5.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.