Škoda Yeti pre policajtov

Štvrtok, 26 november 2009

Policajný prezident Ján Packa prevzal od zástupcov Škoda Auto Slovensko špeciálne upravenú Škodu Yeti 1,8 TSI 4x4 vo výbave Ambition. Yeti so 160 koňovým motorom bude polícia podľa tlačovej správy slovenského importéra škodoviek testovať v oblasti Vysokých Tatier v najnáročnejších podmienkach.

Škoda Yeti pre policajtov

Aj keď Škoda Yeti nie je pravým off-roadom, "policajný" exemplár je vhodný a vybavený aj na jazdu po nespevnených cestách. Jeho špeciálne určenie a príslušnosť k Policajnému zboru prezrádza farebné značenie, nápis Polícia a špeciálne zvukové a svetelné výstražné zariadenia s integrovaným svetelným LED panelom, ktorý dokáže zobraziť až 12 rôznych výstražných nápisov.

Model Škoda Yeti je tohtoročnou novinkou na slovenskom automobilovom trhu. Výstavnú premiéru mal na jesennom nitrianskom autosalóne. Yeti je kompaktný automobil s komfortom osobného auta a výhodami SUV. V premávke sa vodič Yeti môže spoliehať na veľmi dobré jazdné vlastnosti aj mimo asfalt, jazdný komfort, dobrú ovládateľnosť aj na ľahšom teréne a bezpečné ovládanie aj pri vyšších rýchlostiach.

Škoda Yeti prekvapí aj na nespevnených cestách a v teréne dobrou priechodnosťou a trakciou vďaka vyspelému pohonu všetkých kolies a niektorým off-roadovým funkciám. Všetky použité agregáty Škoda Yeti sú radové štvorvalce prepĺňané turbodúchadlom, umiestené vpredu naprieč, s priamym vysokotlakovým vstrekovaním paliva. Vďaka tomu sú účinnejšie, úspornejšie a ekologickejšie a všetky spĺňajú požiadavky emisnej normy EU 5.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.