Škoda Yeti pre policajtov

Štvrtok, 26 november 2009

Policajný prezident Ján Packa prevzal od zástupcov Škoda Auto Slovensko špeciálne upravenú Škodu Yeti 1,8 TSI 4x4 vo výbave Ambition. Yeti so 160 koňovým motorom bude polícia podľa tlačovej správy slovenského importéra škodoviek testovať v oblasti Vysokých Tatier v najnáročnejších podmienkach.

Škoda Yeti pre policajtov

Aj keď Škoda Yeti nie je pravým off-roadom, "policajný" exemplár je vhodný a vybavený aj na jazdu po nespevnených cestách. Jeho špeciálne určenie a príslušnosť k Policajnému zboru prezrádza farebné značenie, nápis Polícia a špeciálne zvukové a svetelné výstražné zariadenia s integrovaným svetelným LED panelom, ktorý dokáže zobraziť až 12 rôznych výstražných nápisov.

Model Škoda Yeti je tohtoročnou novinkou na slovenskom automobilovom trhu. Výstavnú premiéru mal na jesennom nitrianskom autosalóne. Yeti je kompaktný automobil s komfortom osobného auta a výhodami SUV. V premávke sa vodič Yeti môže spoliehať na veľmi dobré jazdné vlastnosti aj mimo asfalt, jazdný komfort, dobrú ovládateľnosť aj na ľahšom teréne a bezpečné ovládanie aj pri vyšších rýchlostiach.

Škoda Yeti prekvapí aj na nespevnených cestách a v teréne dobrou priechodnosťou a trakciou vďaka vyspelému pohonu všetkých kolies a niektorým off-roadovým funkciám. Všetky použité agregáty Škoda Yeti sú radové štvorvalce prepĺňané turbodúchadlom, umiestené vpredu naprieč, s priamym vysokotlakovým vstrekovaním paliva. Vďaka tomu sú účinnejšie, úspornejšie a ekologickejšie a všetky spĺňajú požiadavky emisnej normy EU 5.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.