Škoda Yeti pre policajtov

Štvrtok, 26 november 2009

Policajný prezident Ján Packa prevzal od zástupcov Škoda Auto Slovensko špeciálne upravenú Škodu Yeti 1,8 TSI 4x4 vo výbave Ambition. Yeti so 160 koňovým motorom bude polícia podľa tlačovej správy slovenského importéra škodoviek testovať v oblasti Vysokých Tatier v najnáročnejších podmienkach.

Škoda Yeti pre policajtov

Aj keď Škoda Yeti nie je pravým off-roadom, "policajný" exemplár je vhodný a vybavený aj na jazdu po nespevnených cestách. Jeho špeciálne určenie a príslušnosť k Policajnému zboru prezrádza farebné značenie, nápis Polícia a špeciálne zvukové a svetelné výstražné zariadenia s integrovaným svetelným LED panelom, ktorý dokáže zobraziť až 12 rôznych výstražných nápisov.

Model Škoda Yeti je tohtoročnou novinkou na slovenskom automobilovom trhu. Výstavnú premiéru mal na jesennom nitrianskom autosalóne. Yeti je kompaktný automobil s komfortom osobného auta a výhodami SUV. V premávke sa vodič Yeti môže spoliehať na veľmi dobré jazdné vlastnosti aj mimo asfalt, jazdný komfort, dobrú ovládateľnosť aj na ľahšom teréne a bezpečné ovládanie aj pri vyšších rýchlostiach.

Škoda Yeti prekvapí aj na nespevnených cestách a v teréne dobrou priechodnosťou a trakciou vďaka vyspelému pohonu všetkých kolies a niektorým off-roadovým funkciám. Všetky použité agregáty Škoda Yeti sú radové štvorvalce prepĺňané turbodúchadlom, umiestené vpredu naprieč, s priamym vysokotlakovým vstrekovaním paliva. Vďaka tomu sú účinnejšie, úspornejšie a ekologickejšie a všetky spĺňajú požiadavky emisnej normy EU 5.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.