Škoda Yeti pre policajtov

Štvrtok, 26 november 2009

Policajný prezident Ján Packa prevzal od zástupcov Škoda Auto Slovensko špeciálne upravenú Škodu Yeti 1,8 TSI 4x4 vo výbave Ambition. Yeti so 160 koňovým motorom bude polícia podľa tlačovej správy slovenského importéra škodoviek testovať v oblasti Vysokých Tatier v najnáročnejších podmienkach.

Škoda Yeti pre policajtov

Aj keď Škoda Yeti nie je pravým off-roadom, "policajný" exemplár je vhodný a vybavený aj na jazdu po nespevnených cestách. Jeho špeciálne určenie a príslušnosť k Policajnému zboru prezrádza farebné značenie, nápis Polícia a špeciálne zvukové a svetelné výstražné zariadenia s integrovaným svetelným LED panelom, ktorý dokáže zobraziť až 12 rôznych výstražných nápisov.

Model Škoda Yeti je tohtoročnou novinkou na slovenskom automobilovom trhu. Výstavnú premiéru mal na jesennom nitrianskom autosalóne. Yeti je kompaktný automobil s komfortom osobného auta a výhodami SUV. V premávke sa vodič Yeti môže spoliehať na veľmi dobré jazdné vlastnosti aj mimo asfalt, jazdný komfort, dobrú ovládateľnosť aj na ľahšom teréne a bezpečné ovládanie aj pri vyšších rýchlostiach.

Škoda Yeti prekvapí aj na nespevnených cestách a v teréne dobrou priechodnosťou a trakciou vďaka vyspelému pohonu všetkých kolies a niektorým off-roadovým funkciám. Všetky použité agregáty Škoda Yeti sú radové štvorvalce prepĺňané turbodúchadlom, umiestené vpredu naprieč, s priamym vysokotlakovým vstrekovaním paliva. Vďaka tomu sú účinnejšie, úspornejšie a ekologickejšie a všetky spĺňajú požiadavky emisnej normy EU 5.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.