Škodovka má nového šéfa

Utorok, 01 jún 2010

Novým predsedom predstavenstva automobilky Škoda Auto je Prof. Dr. Winfried Vahland (53). Dirigentskej paličky šéfa mladoboleslavskej automobilky sa ujme 1. septembra 2010. Súčasný predseda predstavenstva spoločnosti Reinhard Jung (59) odchádza do dôchodku.

Prof. Dr. Winfried Vahland
Prof. Dr. Winfried Vahland, nový predseda predstavenstva Škoda Auto Ml. Boleslav

Predseda predstavenstva koncernu Volkswagen Prof. Dr. Martin Winterkorn prehlásil, že budúci predseda predstavenstva Škody-Auto Reinhard Jung sa úspešne angažoval v prospech rozvoja tradičnej značky Škoda. Za zásluhy v rôznych funkciách sa mu v mene koncernu Volkswagen srdečne poďakoval. Vo Winfriedovi Vahlandovi získava Škoda Auto nástupcu skúseného odborníka so skúsenosťami s vedením podniku aj koncernových značiek. O jeho zásluhách pre koncern šéf VW Winterkorn povedal, že Winfried Vahland má veľký podiel na tom, že Čína sa stala pre Volkswagen druhým domácim trhom.

Winfried Vahland nastúpil v roku 1990 k značke Audi v Ingolstadte, kde prevzal controlling podnikového plánovania a analýzu výsledkov a odbytu. V roku 1993 nastúpil do funkcie vedúceho koncernového controllingu vo Wolfsburgu. V roku 1995 prebral vedenie predaja koncernu a značky Volkswagen. V spoločnosti Volkswagen do Brasil bol v rokoch 1997 až 2002 ako viceprezident zodpovedný za oblasti financií a stratégie. Následne bol menovaný za člena predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre oblasť ekonómie a v roku 2003 aj za zástupcu predsedu predstavenstva. V júni 2005 sa Winfried Vahland ujal svojej súčasnej funkcie.

Odchádzajúci predseda predstavenstva Reinhard Jung nastúpil do koncernu Volkswagen po ukončení štúdia strojárenstva v roku 1974. Ako projektový inžinier pracoval v rôznych funkciách, následne bol menovaný do funkcie vedúceho výroby v zahraničí. Po jeho pôsobení v centrálnom plánovaní vo Wolfsburgu a Salzgitteru prevzal oblasť riadenia výroby značky Volkswagen. V rokoch 1996 až 2001 bol vedúcim závodu v Braunschweigu, následne riadil na poste prezidenta spoločnosť Volkswagen de Mexico. V roku 2004 bol Reinhard Jung menovaný za člena predstavenstva značky Volkswagen pre výrobu a logistiku. Od októbra 2007 je predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.