Škodovka má nového šéfa

Utorok, 01 jún 2010

Novým predsedom predstavenstva automobilky Škoda Auto je Prof. Dr. Winfried Vahland (53). Dirigentskej paličky šéfa mladoboleslavskej automobilky sa ujme 1. septembra 2010. Súčasný predseda predstavenstva spoločnosti Reinhard Jung (59) odchádza do dôchodku.

Prof. Dr. Winfried Vahland
Prof. Dr. Winfried Vahland, nový predseda predstavenstva Škoda Auto Ml. Boleslav

Predseda predstavenstva koncernu Volkswagen Prof. Dr. Martin Winterkorn prehlásil, že budúci predseda predstavenstva Škody-Auto Reinhard Jung sa úspešne angažoval v prospech rozvoja tradičnej značky Škoda. Za zásluhy v rôznych funkciách sa mu v mene koncernu Volkswagen srdečne poďakoval. Vo Winfriedovi Vahlandovi získava Škoda Auto nástupcu skúseného odborníka so skúsenosťami s vedením podniku aj koncernových značiek. O jeho zásluhách pre koncern šéf VW Winterkorn povedal, že Winfried Vahland má veľký podiel na tom, že Čína sa stala pre Volkswagen druhým domácim trhom.

Winfried Vahland nastúpil v roku 1990 k značke Audi v Ingolstadte, kde prevzal controlling podnikového plánovania a analýzu výsledkov a odbytu. V roku 1993 nastúpil do funkcie vedúceho koncernového controllingu vo Wolfsburgu. V roku 1995 prebral vedenie predaja koncernu a značky Volkswagen. V spoločnosti Volkswagen do Brasil bol v rokoch 1997 až 2002 ako viceprezident zodpovedný za oblasti financií a stratégie. Následne bol menovaný za člena predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre oblasť ekonómie a v roku 2003 aj za zástupcu predsedu predstavenstva. V júni 2005 sa Winfried Vahland ujal svojej súčasnej funkcie.

Odchádzajúci predseda predstavenstva Reinhard Jung nastúpil do koncernu Volkswagen po ukončení štúdia strojárenstva v roku 1974. Ako projektový inžinier pracoval v rôznych funkciách, následne bol menovaný do funkcie vedúceho výroby v zahraničí. Po jeho pôsobení v centrálnom plánovaní vo Wolfsburgu a Salzgitteru prevzal oblasť riadenia výroby značky Volkswagen. V rokoch 1996 až 2001 bol vedúcim závodu v Braunschweigu, následne riadil na poste prezidenta spoločnosť Volkswagen de Mexico. V roku 2004 bol Reinhard Jung menovaný za člena predstavenstva značky Volkswagen pre výrobu a logistiku. Od októbra 2007 je predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.