Škodovka má nového šéfa

Utorok, 01 jún 2010

Novým predsedom predstavenstva automobilky Škoda Auto je Prof. Dr. Winfried Vahland (53). Dirigentskej paličky šéfa mladoboleslavskej automobilky sa ujme 1. septembra 2010. Súčasný predseda predstavenstva spoločnosti Reinhard Jung (59) odchádza do dôchodku.

Prof. Dr. Winfried Vahland
Prof. Dr. Winfried Vahland, nový predseda predstavenstva Škoda Auto Ml. Boleslav

Predseda predstavenstva koncernu Volkswagen Prof. Dr. Martin Winterkorn prehlásil, že budúci predseda predstavenstva Škody-Auto Reinhard Jung sa úspešne angažoval v prospech rozvoja tradičnej značky Škoda. Za zásluhy v rôznych funkciách sa mu v mene koncernu Volkswagen srdečne poďakoval. Vo Winfriedovi Vahlandovi získava Škoda Auto nástupcu skúseného odborníka so skúsenosťami s vedením podniku aj koncernových značiek. O jeho zásluhách pre koncern šéf VW Winterkorn povedal, že Winfried Vahland má veľký podiel na tom, že Čína sa stala pre Volkswagen druhým domácim trhom.

Winfried Vahland nastúpil v roku 1990 k značke Audi v Ingolstadte, kde prevzal controlling podnikového plánovania a analýzu výsledkov a odbytu. V roku 1993 nastúpil do funkcie vedúceho koncernového controllingu vo Wolfsburgu. V roku 1995 prebral vedenie predaja koncernu a značky Volkswagen. V spoločnosti Volkswagen do Brasil bol v rokoch 1997 až 2002 ako viceprezident zodpovedný za oblasti financií a stratégie. Následne bol menovaný za člena predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre oblasť ekonómie a v roku 2003 aj za zástupcu predsedu predstavenstva. V júni 2005 sa Winfried Vahland ujal svojej súčasnej funkcie.

Odchádzajúci predseda predstavenstva Reinhard Jung nastúpil do koncernu Volkswagen po ukončení štúdia strojárenstva v roku 1974. Ako projektový inžinier pracoval v rôznych funkciách, následne bol menovaný do funkcie vedúceho výroby v zahraničí. Po jeho pôsobení v centrálnom plánovaní vo Wolfsburgu a Salzgitteru prevzal oblasť riadenia výroby značky Volkswagen. V rokoch 1996 až 2001 bol vedúcim závodu v Braunschweigu, následne riadil na poste prezidenta spoločnosť Volkswagen de Mexico. V roku 2004 bol Reinhard Jung menovaný za člena predstavenstva značky Volkswagen pre výrobu a logistiku. Od októbra 2007 je predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.